Skocz do zawartości

Pasek skrótów

Polecane posty

Witam

Mam pytanie odnośnie możliwości modyfikacji widocznych modułów na pasku skrótów w Rachmistrzu GT

Czy jest jakaś możliwość dodania lub wymiany widocznych modułów - chodzi mi dokładnie o dodanie Deklaracji ZUS która z racji generowania comiesięcznych wysyłek jest modułem teraz częściej używanym niż moduł SMS wiadomości robocze

Link to postu

Ogólnie pasek skrótów konfiguruje się w pliku startowym XML programu, lecz (sprawdzając na szybko) nie widzę możliwości wpięcia tego modułu.

 

ps.

Sprawdziłem dokładniej... Do tagu "bar" należy dodać linię z id programu "Rachmistrz.DeklaracjeZUS.1":

    <bar>
        ...
        <bar_item style="0" progid="Rachmistrz.DeklaracjeZUS.1" image="9" params="" visible="1" label="Deklaracje ZUS"/>
    </bar>

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
20 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Czyli plik startowy znajdziemy tu: C:\ProgramData\InsERT\InsERT GT

To zależy od systemu operacyjnego i jego konfiguracji.

 

20 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

A jest gdzieś wykaz progids i labels możliwych do dodania?

Najprościej jest je odczytać z samego pliku startowego z sekcji z listą modułów.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 8.09.2022 o 15:11, Daniel Kozłowski napisał:

Ogólnie pasek skrótów konfiguruje się w pliku startowym XML programu, lecz (sprawdzając na szybko) nie widzę możliwości wpięcia tego modułu.

 

ps.

Sprawdziłem dokładniej... Do tagu "bar" należy dodać linię z id programu "Rachmistrz.DeklaracjeZUS.1":

    <bar>
        ...
        <bar_item style="0" progid="Rachmistrz.DeklaracjeZUS.1" image="9" params="" visible="1" label="Deklaracje ZUS"/>
    </bar>

 

Udało mi się zmienić SMS na deklaracje ZUS w Rachmistrzu ale nie radzę sobie z tym samym dla Mikrogratyfikanta. Mogę prosić o pomoc?

Link to postu

Czy analogicznie do pasku skrótów dałoby się dodać konkretne zestawienie z modułu Zestawienia? Udało mi się zrobić skrót do Zestawienia, ale może da się również zrobić skrót do jednego konkretnego zestawienia, np. Bilans z księgi?

 

Tylko skąd wziąć zaprogramowane nazwy dostępnych zestawień, które można wykorzystać? W pliku "startowym" znalazłem tylko wskazanie na progid="Zestawienia.Manager.1"

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...