Skocz do zawartości

Działanie Sello na kilku stanowiskach jednocześnie

Polecane posty

Dzień Dobry,

Zainstalowałam program Sello na serwerze oraz na dwóch innych komputerach i zauważyłam że program tylko z poziomu serwera pozwala wystawiać dokumenty i automatycznie je przesyłać do Allegro, lub synchronizować towary z subiektem, na innych komputerach pokazuje brak połączenia z systemem sprzedaży mimo że pokazuje prawidłową bazę danych oraz ściąga zamówienia do Subiekta Nexo, pojawia się taki komunikat  "Synchronizacja towarów z systemem sprzedaży: System sprzedaży nie uruchomił się prawidłowo. Nie można wykonać tego zadania bez działającego systemu sprzedaży"

Proszę o informację czy jest jakaś opcja aby nie tylko na serwerze program miał pełną możliwość działania??

Link to postu

Proszę wejść w okno raportu i go wyczyścić (na komputerze nieserwerowym), następnie zrestartować Sello na tym komputerze. Ponownie wejść w raport i przejść do pierwszego błędu jaki się tam pojawił. Będzie on dotyczył uruchamiania systemu sprzedaży i będą tam podane szczegóły problemu.

Link to postu

Niestety nic konkretnego się nie wyświetla, poniżej treść raportu
"Synchronizacja towarów z systemem sprzedaży: System sprzedaży nie uruchomił się prawidłowo. Nie można wykonać tego zadania bez działającego systemu sprzedaży."
oraz
"Tworzenie w systemie sprzedaży dokumentu końcowego do transakcji XXXXXXXXXXXXXXXXX': System sprzedaży nie uruchomił się prawidłowo. Nie można wykonać tego zadania bez działającego systemu sprzedaży."

Błąd ten dotyczy stanowiska zainstalowanego nie na serwerze.

Link to postu

Cześć,

pamiętam, że mieliśmy kiedyś, na początku podobny problem.

Spróbuj, na komputerach klienckich podpiąć jeszcze raz bazę danych Subiekta z serwera. Pamiętaj, żeby magazyn i cennik się wczytał.

Jeżeli to nie pomoże, to również na serwerze należy to zrobić. Tylko uważaj, robisz to na własną odpowiedzialność. Jeżeli dopiero zaczęliście działać na Sello i nie macie wszystkiego do końca ustawionego, to ok, nic takiego się nie stanie, natomiast jest pewne ryzyko, że jakieś dane się rozparują, np. powiązanie towaru z Subiekta z aukcjami w Allegro.

Nie pamiętam co było powodem, ale powyższe chyba rozwiązało problem.

Link to postu

Niestety nie mogę podpiąć cennika i magazynu na komputerze nieserwerowym, pokazuje podłączoną prawidłową bazę danych ale brak możliwości edycji, żeby dodać te pozycje tj. cennik i magazyn.
Na serwerze te opcje są podłączone, ale nie przechodzą na inne komputery.
Jak zmieniam użytkowników na serwerze to normalnie mam podpiętą bazę danych i cennik i magazyn, a gdy tylko przejdę na inny komputer to już nie mam cennika i magazynu.

Link to postu

Klikasz po prawej stronie "Zmień". Pojawi się komunikat z ostrzeżeniem, klikasz "Tak" i wtedy możesz edytować serwer i bazę danych. Podajesz prawidłowe dane, to znaczy klikasz i jak wyszuka serwer, zaznaczasz odpowiedni. To samo z bazą danych.

Następnie poniżej klikasz obok magazynu na "Wczytaj" i to samo z cennikiem.

Zwróć uwagę, żeby było zaptaszkowane ☑️ "Użyj nowego synchronizatora"

Następnie "Testuj połączenie z systemem" i jeżeli wszystko jest prawidłowe, to klikasz "OK" i powinno działać :)

W każdej chwili możesz nacisnąć "Anuluj", wtedy oczywiście nie powinno zapamiętać zmian.

Daj znać :)

Link to postu

Mam podpięty prawidłowy serwer oraz bazę danych, było to wcześniej zrobione :)
Sello prawidłowo ma podłączoną bazę danych z serwera na kontach klienckich ale nie można było podpiąć cennika i magazynu.

Dziękuję Państwu za pomoc sama naprawiłam błąd :)
Była włączona Autentyka Windows a powinna być wyłączona i wpisany użytkownik i hasło.

Temat uważam za zamknięty :)

 

  • Lubię to 1
Link to postu
8 godzin temu, Daria Pych napisał:

sama naprawiłam błąd :)
Była włączona Autentyka Windows a powinna być wyłączona i wpisany użytkownik i hasło.

Super :) Gratulujemy :)

Nikt nie zgadnie jakie parametry ma inny użytkownik do połączenia z bazą danych. Czy powinna być zaznaczona Autentykacja Windows, użytkownik, a tym bardziej hasło 🤣😂

Link to postu

Autentykacja Windows jest dostępna z pudełka tylko dla komputera na którym jest serwer. Dla innych komputerów w sieci aby się nią posługiwać, trzeba taką autentykację włączyć na serwerze SQL. Jest to zatem dość częsta przyczyna problemów jeśli chodzi o połączenie z innych komputerów i warto sprawdzić to w pierwszej kolejności.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...