Skocz do zawartości

Pobierz pełne dane (opisy i zdjęcia)

Polecane posty

Prośba o zbadanie, czy funkcja "Pobierze pełne dane (opisy i zdjęcia)" może aktualizować więcej kolumn tabeli w zakładce AUKCJE.

Ostatnio zauważyłem, że funkcja ta pomija istotne dla mnie "Sprzedane na aukcji" i inne kolumny.

Prawdopodobnie pomija ona również akutalizację wielu pól na których często pracuję ("Obserwujący", "Wyświetlenia strony")

Dziękuję.

image.png.ca1e5d01b461d6221020cdf2ba959de7.png

Obecne obejście problemu to pobranie wszystkich danych - to jest OK:

 

image.png.228871dc0e4e43f4eb6bdbe8c14980eb.png

 

Fajnie byłoby gdyby brakujące kolumny można było uzupełnić pierwszą metodą (jest znacznie szybsza i nie wymaga pobrania całej tabeli z Allegro).

Link to postu
W dniu 19.09.2022 o 08:29, Bartosz Rosa napisał:

Obie funkcje wywołują dokładnie ten sam kod, przy czym druga pobiera również listing ofert trwających - czy samo pobranie ofert trwających (bez pełnych danych) aktualizuje wspomniane kolumny?

Zdecydowanie jest problem z aktualizacją kolumny "sprzedane na aukcji" nie jest aktualizowana, przy czym akutalizuję ją przy zaznaczeniu opcji "pobierz pełne dane oferty" tak, jak podałem to na powyższym screenie. Czy jest możliwość, aby fukcja "pobierz pełne dane opisy i zdjęcia" wykonywała aktualizację "pobierz pełne dane oferty"?

Link to postu

No właśnie wykonuje :). Z tym, że w przypadku pobierza z prawokliku Sello dostaje wprost listę identyfikatorów ofert do pobrania, zaś funkcja wywołana z menu wyślij odbierz nie ma takiej listy więc sobie ją najpierw pobiera z listingów dostępnych ofert - skąd również aktualizuje oferty (w tym pewnie liczbę sprzedanych) i potem mając tę listę wywołuje dokładnie to samo co pierwsza funkcja. Zerkniemy na to.

Link to postu
W dniu 30.09.2022 o 08:14, Bartosz Rosa napisał:

Zerkniemy na to.

Zdecydowanie co najmniej "SPRZEDANE NA AUKCJI" mogę aktualizować jedynie tą metodą, ale pewnie tych pól co się inaczej nie chcą aktualizować jest więcej.

image.png

Akurat ja sobie liczę co ile wejść na aukcję następuje sprzedaż, czyli która oferta jest dobrze napisana, a którą można by optymalizować no i wygląda, że nie mogę pracować obecnie bezpośrednio na tych kolumnach w Sello, póki co obejściem jest ręczne liczenie wszystkiego na podstawie danych wyświetlanych w Allegro.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Pobieranie spod prawokliku robi to samo co pobieranie z Wyślij/Odbierz z zaznaczoną opcją pełnych danych - sęk w tym, że w tych danych nie ma wskazanych informacji. One nie występują w ofercie tylko na listingu ofert, a listing ofert pobierany jest tylko gdy pobierasz Oferty trwające. 

 

W zasadzie aby te dane spływały do Sello wystarczy ustawić cykliczne pobieranie ofert trwających (bez pełnych danych). Będzie to działać szybciej niż pobieranie pełnych danych i dostarczy brakujących informacji.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...