Skocz do zawartości

Zamówienia ramowe wraz z wywołaniami

Polecane posty

Czy rozważaliście może wprowadzenie zamówień ramowych, wraz z wywoływaniem ich?

 

Może wyjaśnię co rozumiemy pod tym pojęciem. Bywa tak, że negocjujemy z naszym dostawcą cenę za jakiś produkty, ale warunkiem tej ceny jest zakupienie określonej jego ilości w określonym okresie czasu. W takim przypadku powstaje zamówienie ramowe, na całą wynegocjowaną ilość, a konkretne już ilości są potem "wywoływane", dokumentem wywołania do zamówienia ramowego. Jest to bardzo wygodne, w szczególności, gdy obsługuje się jakiś stały produkt. Ba, podobnie też jest w drugą stronę i to klienci zakładają u nas takie zamówienie ramowe, aczkolwiek tutaj łatwiej Sobie z tym poradzić.

Link to postu

Szczerze przyznam, że nie za bardzo rozumiem... negocjowana jest cena za dane towary, która zostanie przypisana tylko wtedy, jeżeli ich zakupiona ilość przekroczy daną liczbę? Jak rozumiem problem polega tutaj na przypisaniu dokumentów "wywołanych" z poziomu tego "mega-zamówienia"? Czyli potwierdzenia ze strony programu, że została zakupiona odpowiednia ilość danego asortymentu?

Link to postu

Może rzeczywiście opisałem to po naszemu, ale powiem jak robimy to obecnie:

- dział zakupów, dogaduje się z dostawcą, że jak zamówimy 1000 produktów A, to cenę dostaniemy 0,99zł

- do systemu wprowadzamy ZD na 1000 produktów w wynegocjowanej cenie

- gdy np. na magazynie kończy nam się ten produkt A, dział zakupów robi dokument "wywołania" do ZD (przykładowy nagłowek):

Przechwytywanie.PNG

- gdy towar dociera do nas, magazynier znajduje go po numerze wywołania i tworzy PZ (do głównego ZD).

 

Oczywiście to jest pytanie, czy ogólnie znacie temat. Tego typu rozwiązania są raczej dostępne dla większych systemów, ale nie zdziwiłbym się, że dla waszych odbiorców, którymi głównie są hurtownie, tak jak i dla nas mógłby być przydatny. Nie musi to wynikać z umówionych kontraktów ilościowych, ale także np. negocjujemy cenę z dostawcą, tworzymy takie ZD otwarte do ilości, dajemy mu jakiś numer kontraktu i przy każdym wywołaniu, nasz dostawca wie, że musi nam dać takie a nie inne ceny.

Link to postu

Dokument wywołania, praktycznie niczym nie różni się od ZD, poza tym, że powołuje się na oryginalne ZD. Można powiedzieć, że powstaje on i realizuje ZD, jak PZ, ale nie jest jeszcze dokumentem wejścia i to na podstawie wywołania, magazynier może zrobić PZ. Ewentualnymi modyfikacjami, musiała by być w samym obiekcie ZD, bo przydało by się rejestrowanie stopnia realizacji tego ZD, już na poziomie wywołań, a nie na poziomie PZ - bywa tak, że np. wywołanie ma 4 tygodnie realizacji.

 

Wspomina Pan o polu Potwierdzenie, ok widzę je na liście, ale przejrzałem operacje oraz menu kontekstowe i nie znalazłem żadnej opcji, która by do niego pasowała. Może akurat to będzie przydatne.

Link to postu

Ten mechanizm wydaje się wyglądać nieco podobnie do tego, w jaki sposób firmy spedycyjne definiują pojazdy transportujące dane dostawy. W takim przypadku również na samym dokumencie zakupu/zamówienia wskazujemy do czego ma się on dokładnie odnosić.

 

Odpowiadając na pytanie - nie zastanawialiśmy się nad tego typu rozwiązaniami - są trochę za bardzo wyspecjalizowane jak na nasze programy pudełkowe.

 

Wydaje mi się, że przynajmniej częściowo będzie można sprawę rozwiązać właśnie poprzez Potwierdzenie znajdujące się na dokumencie ZD (który później trzeba by było wskazać na wzorcu zmodyfikowanym przez Stimulsoft) lub też moduł, który zamierzamy dodać, a który pozwoli na ręczne podwiązywanie dokumentów. Należy oczywiście pamiętać, że tego typu opcje i tak nie będą w żaden sposób aktualizowały stanów realizacji na Zamówieniu ramowym.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.11.2016 at 09:17, Radomił Ząbik napisał:

Wspomina Pan o polu Potwierdzenie, ok widzę je na liście, ale przejrzałem operacje oraz menu kontekstowe i nie znalazłem żadnej opcji, która by do niego pasowała. Może akurat to będzie przydatne.

 

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Znalazł Pan już to pole? Jakby co, to jest tu:

 

potw.png

 

;)

potw2.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...