Skocz do zawartości

Pola własne asortymentu - lista wielokrotnego wyboru

Polecane posty

  • M R zmienił tytuł na Pola własne asortymentu - lista wielokrotnego wyboru

Można to łatwo zrobić po prostu tworząc kilka pól własnych.

 

Samego typu wielokrotnego wyboru nie ma, ale powiem, że jak ostatnio poprosiłem o pole długiego tekstu (wieloliniowego) to wprowadzili zadziwiająco szybko, więc możliwe, że niedługo się pojawi moje ulubione "Sugestia zapisana do wykorzystania w przyszłych wersjach.". ❤️

Link to postu
W dniu 1.10.2022 o 11:28, M R napisał:

Często produkty mają kilka wartości danego parametru.

Proszę rozważyć wykorzystanie cech towarów.

 

27 minut temu, M R napisał:

Do kogo pisać żeby się nad tym pochylili?

Temat e-pomocy, który to opisuje: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4390,insert-nexo-–-jak-zglosic-sugestie-do-firmy-insert.html

Link to postu

W zasadzie brakuje dwóch funkcjonalności:
- możliwość utworzenia pola własnego w kartotece asortymentu z listą rozwijaną wielokrotnego wyboru,
- przypisanie danego zestawu właściwości do danej grupy asortymentu.

 

Ad. 1

Wiele produktów ma kilka wartości danego parametru np: rowery dwie wielkości kół, więcej niż dwa kolory itp. Teraz żeby dodać drugą wartość trzeba duplikować pola własne

 

Ad. 2

Jeżeli chodzi o drugą sugestię to mamy bardzo dużo grup asortymentu, każdy ma inne i po kilka właściwości/pól własnych, wykorzystanych np tylko w jednej grupie. Obecnie w każdej kartotece widoczna jest cała pula pól własnych co bardzo utrudnia znalezienie właściwych, odpowiednich dla danej grupy asortymentu.

 

Same pola własne istotne są przy synchronizacji z zewnętrznymi platformami np. allegro, własna strona www, B2B. Umożliwiają łatwe tworzenie ofert i późniejsze ich wyszukiwanie w serwisach po różnych filtrach. Dlatego proszę pochylić się nad tą kwestią bo bardzo brakuje tych udoskonaleń.

Edytowane przez M R
Link to postu
8 godzin temu, M R napisał:

Ad. 1

Wiele produktów ma kilka wartości danego parametru np: rowery dwie wielkości kół, więcej niż dwa kolory itp. Teraz żeby dodać drugą wartość trzeba duplikować pola własne

Ewidentnie ucieka Pan od wbudowanych funkcjonalności na rzecz swoich pól własnych. Jak napisał kolega - proszę zapoznać się z Modelami, Właściwościami i Cechami, bo Model może mieć wiele właściwości a właściwość może mieć wiele cech (lista wielokrotnego wyboru).

 

EDIT: Tym samym oczywiście nadal jestem za wprowadzeniem takiej opcji. Wiem jednak, że to kolejna relacja "do wielu", a takowe wymagają często dużych zmian w istniejących częściach programu.

 

Jeżeli chodzi o Ad. 2 to odpowiedź praktycznie taka sama - może zaczęliście używać program kiedy nie było tych wszystkich funkcji, ale takie sprawy się załatwia grupami, cechami, modelami i ich właściwościami.

 

Argumentem jednak jest fakt, że zewnętrzne platformy używają pól własnych i tutaj można by dodać coś, ale co to nie wiem, bo z perspektywy programistycznej PolaWłasneV2 też ma ograniczenia - są cechą całej kartoteki i nie można sobie zrobić ich grup. Wdrożenie tego by wymagało kolejnej implementacji (v3) tego rozwiązania bazującego na podgrupach kartotek (co wg mnie nie zobaczymy prędko, bo wiem w ilu miejscach w programie jest checków na każdym kroku, które by wymagały zmian).

 

Jak jest aż tak źle to warto się zastanowić co program może i jak można to naprostować.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...