Skocz do zawartości

Automatyczna zmiana parametrów aukcji o określonej porze

Polecane posty

Szukam mechanizmu, który zadziała tak: w każdą niedzielę rano (czy tam w nocy z soboty na niedzielę) dla ofert z określonej grupy ustawi czas realizacji na dwa dni.

 

Przypuszczam, że można to zrobić zapytaniem SQL, jeśli ma ktoś sugestię to proszę o info.

 

Swoją drogą w Sello przy obsłudze transakcji przydałby się marker pozostałego czasu realizacji. To szczególnie jeśli pracujemy na ofertach z różnymi czasami wysyłki byłoby pomocne.

Link to postu

Takie rzeczy to w Sello NX :)

 

Natomiast w starym Sello, trzeba by było wygenerować zmianę oczekującą odpowiedzialną za zmianę czasu wysyłki i podpiąć pod jakiś harmonogram Windows, aby takie polecenie na bazie SQL wykonał. Obecnie tyle mogę podpowiedzieć, bo niestety ręce pełne roboty 😬

Link to postu

W Sello wygenerować zmianę oczekującą wyzwalaną harmonogramem Windows? 🙁 Mogę ustawić automatyczne wysyłanie zmian w samym Sello ale jak inaczej niż przy pomocy narzędzi SQL zmiany w stosownych tabelach o określonej porze wykonać? Nie masz czasem pod ręką stosownego zapytania SQL?

 

To w nowym byłoby idealnie gdyby można było sobie taki timer zmian ustawiać. I kryteria np. jeśli zamówień oczekujących wpadnie X to wydłuż czas realizacji na aukcjach (zdefiniowane jakich) o +1

Dla poszczególnych aukcji to też byłoby przydatne - załóżmy, że sprzedaje się tam produkt, którego na zmianie możemy wykonać np. kilka sztuk ze względu na długi proces technologiczny.

Plus wspomniany monitoring statusu czasu, filtrowanie tym czasem, itd.

 

Oj coś czuję, że stworzymy potwora! 😁

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
4 godziny temu, Tomek - massur napisał:

Nie masz czasem pod ręką stosownego zapytania SQL?

 

No niestety akurat nie zabrałem ze sobą :). Trzeba by było zobaczyć jak wygląda zapis takiej zmiany w tabeli au_PendingChanges - dodać taki przykładowy zapis na jednej z aukcji i sprawdzić ostatni wpis w tej tabeli.

Następnie taki zapis trzeba by generować SQLem na każdej aukcji z odpowiedniej grupy (au_GroupId) - tutaj pamiętać trzeba aby identyfikatory dla nowych wpisów w bazie Sello dodawać przy użyciu procedury składowane spIdentyfikator (na forum można znaleźć o tym informacje).

Polecenia w SQL można wykonywać za pomocą narzędzi z linii komend, np OSQL, które można odpalać z harmonogramu Windows.

 

4 godziny temu, Tomek - massur napisał:

Oj coś czuję, że stworzymy potwora! 😁

Ja mam taką nadzieję 😈

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...