Skocz do zawartości

Allegro ONE BOX pobieranie etykiety błąd "PRZESYŁKA JESZCZE NIE JEST UTWORZONA W SERWISIE KURIERA"

Polecane posty

Witam. Proszę o pomoc w aspekcie pobierania etykiet dla Allegro ONE BOX.

Przy utworzonych paczkach jest cały czas status "czeka na utworzenie w systemie.

(po stronie Allegro ma status DO WYSŁANIA

1. W  jaki sposób "poinformować" system allegro aby utworzył paczkę za pomocą Sello

2. Wymusić zmianę statusu i pobrać etykietę.

Poniżej komunikat i ustawienia przy próbie wygenerowanie duru do paczki WzA.

11.jpg

22.jpg

33.JPG

Edytowane przez Bartek B
Link to postu
  • Bartek B zmienił tytuł na Allegro ONE BOX pobieranie etykiety błąd "PRZESYŁKA JESZCZE NIE JEST UTWORZONA W SERWISIE KURIERA"

Nie wiem czego dokładnie dotyczy błąd na pierwszym zrzucie, ale tam jest rozwiązanie problemu. Proszę zajrzeć do RAPORTU tam powinno być więcej informacji na temat tego co jest puste, ewentualnie podesłać tutaj tę informację.

 

Brak możliwości utworzenia przesyłki pociąga za sobą oczywiście brak możliwości wydrukowania etykiety, trzeba zatem poprawić ten pierwszy problem. Możliwe, że chodzi o punkt odbioru(id), w którym nadaje się, lub z którego kurier ma odebrać przesyłkę. Nie jest on uzupełniony w konfiguracji WzA. Identyfikator punktu można znaleźć na mapkach z punktami nadania u konkretnego kuriera, bądź też zapytać o taki identyfikator opiekuna handlowego ze strony kuriera.

 

Link to postu

U mnie przy allegro one box (ups) były dwa problemy. Trzeba było uzupełnic pole "Opis zawartości" i drugi to musiałem wyczyścić pola Adres nadawcy na etykiecie, bo dostawałem zwrotkę, że wybrana metoda czy jakoś tak nie obsługuje innych danych na etykiecie. Wcześniej działałao.U mnie przy allegro one box (ups) były dwa problemy. Trzeba było uzupełnic pole "Opis zawartości" i drugi to musiałem wyczyścić pola Adres nadawcy na etykiecie, bo dostawałem zwrotkę, że wybrana metoda czy jakoś tak nie obsługuje innych danych na etykiecie. Wcześniej działałao.

Link to postu
W dniu 4.10.2022 o 16:33, Bartosz Rosa napisał:

Nie wiem czego dokładnie dotyczy błąd na pierwszym zrzucie, ale tam jest rozwiązanie problemu. Proszę zajrzeć do RAPORTU tam powinno być więcej informacji na temat tego co jest puste, ewentualnie podesłać tutaj tę informację.

 

Brak możliwości utworzenia przesyłki pociąga za sobą oczywiście brak możliwości wydrukowania etykiety, trzeba zatem poprawić ten pierwszy problem. Możliwe, że chodzi o punkt odbioru(id), w którym nadaje się, lub z którego kurier ma odebrać przesyłkę. Nie jest on uzupełniony w konfiguracji WzA. Identyfikator punktu można znaleźć na mapkach z punktami nadania u konkretnego kuriera, bądź też zapytać o taki identyfikator opiekuna handlowego ze strony kuriera.

 

1.Przy wybraniu opcji DRUKI DO PACZKI WzA - w pierwszym ruchu pojawia się komunikat "nie może być puste"(na zdjęciu komunikat). Domyślam się że brak utworzenia paczki w serwisie powoduje komunikat dwa. Pytanie: do jakiej wartości może odnosić się ten komunikat?

2.Po konsultacji  z opiekunem handlowym w sprawie nr punktu odbioru dostaliśmy odpowiedź:

" Przewoźnik poinformował mnie, że punkt otrzymuje numer ID jeżeli podpisał umowę, aby pełnić funkcję UPS Access Point. W przypadku stałego zlecenia punkt nie ma numeru"

Czyli dla klientów od których odbiera UPS paczki nie ma ID punktu. Co w takim przypadku? (czy musi być ten punkt?, czy pomogło  by wpisanie najbliższego punktu odbioru? etc)

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu. z góry dziękuje:)

 

1c.jpg

Link to postu
Godzinę temu, Bartek B napisał:

do jakiej wartości może odnosić się ten komunikat?

ścieżka: label.sender.address.street - oznacza ulicę na danych nadawcy (pole po lewej stronie). Prawdopodobnie użyte tam odwołanie do tagu [Podmiot::UlicaINr] ma pustą wartość (w danych podmiotu nie ma tych danych uzupełnionych). Trzeba je dopisać w parametrach mojej firmy lub zmienić bezpośrednio w konfiguracji WzA.

 

Godzinę temu, Bartek B napisał:

Czyli dla klientów od których odbiera UPS paczki nie ma ID punktu. Co w takim przypadku?

To chyba najlepiej skontaktować się z Allegro i dopytać co w tym przypadku należy tam wpisać. Nas Allegro zazwyczaj odsyła do konkretnego przewoźnika, ale rozumiem, że opiekun handlowy niezbyt tutaj pomógł.

 

Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

ścieżka: label.sender.address.street - oznacza ulicę na danych nadawcy (pole po lewej stronie). Prawdopodobnie użyte tam odwołanie do tagu [Podmiot::UlicaINr] ma pustą wartość (w danych podmiotu nie ma tych danych uzupełnionych). Trzeba je dopisać w parametrach mojej firmy lub zmienić bezpośrednio w konfiguracji WzA.

 

To chyba najlepiej skontaktować się z Allegro i dopytać co w tym przypadku należy tam wpisać. Nas Allegro zazwyczaj odsyła do konkretnego przewoźnika, ale rozumiem, że opiekun handlowy niezbyt tutaj pomógł.

 

Po wypełnieniu konfiguracji wartościami stałymi - udało się zlikwidować problem z nr telefonu, ulicą oraz zawartością, pojawił się natomiast problem z "innymi informacjami" pomimo iż to pole jest puste. Jakieś sugestie  ( obrazek poniżej błędu oraz konfiguracji)

Błąd -inne dane.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...