Skocz do zawartości

Realizacja ZK - NIE w całości

Polecane posty

Można:

  • Zmodyfikować ZK i zrealizować w pełni (100% realizacji).
  • Zrealizować częściowo, a następnie zmienić status na 'Zrealizowane' (ale wtedy zamówienie pozostanie niekompletne procentowo).

Pozycje na ZK można także usuwać po fakcie (po realizacji). Tak usunięte niezrealizowane pozycje spowodują "dobicie" do 100% jak w punkcie 1.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Skoro jest to zamierzony wybór to dlaczego się Pan tym przejmuje ? Jeśli chce mieć Pan zgodność między ZK a realizowanym dokumentem to naturalnie należy usunąć tę pozycję na ZK, jeśli chce mieć Pan historię takiej zmiany to może Pan wyzerować ilość na pozycji ZK i dodać adnotację do opisu pozycji dokumentu czy uwag dokumentu.  

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

jeśli chce mieć Pan historię takiej zmiany to może Pan wyzerować ilość na pozycji ZK i dodać adnotację do opisu pozycji dokumentu czy uwag dokumentu.  

Co rodzi pewną sugestię z mojej strony - znacznik "Anulowane" per-pozycja na ZK, który powodowałby niewliczanie jej do ilości/wartości dokumentu ZK. Aczkolwiek samo pisanie w opisie też dobre. :P

 

2 minuty temu, Rafał Leszczyński napisał:

Przejmuje, nie przejmuje. Bardzo drażni mnie widok realizacji częściowej, mimo, iż ZK jest zrealizowane w całosci, ponieważ Klient zmienił zdanie. Rzadko się to zdarza, ale jednak się zdarza.

U nas każdy to samo mówi. :P

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
2 minuty temu, Rafał Leszczyński napisał:

Przejmuje, nie przejmuje. Bardzo drażni mnie widok realizacji częściowej, mimo, iż ZK jest zrealizowane w całosci, ponieważ Klient zmienił zdanie. Rzadko się to zdarza, ale jednak się zdarza.

Na szczęście w tym przypadku wszystko zależy tylko i wyłącznie od Pana, wystarczy odzwierciedlić w programie zdarzenie, które zaszło faktycznie, czyli zmienić zamówienie ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...