Skocz do zawartości

Sello -szybkie i sprawne działanie przy dużej ilości transakcji?

Polecane posty

Witam,

proszę o informacje co można zrobić aby program Sello działał sprawnie (nie mulił przy wykonywaniu operacji typu grupowanie, tworzenie paczek itd).

W sezonie przy dużej ilości transakcji, dużej ilości wysyłanych dziennie paczek (200-400 przesyłek) pojawia się problem z szybkim zapełnianiem bazy i zwalnianiem pracy sello. Program długo pobiera dane i wiadomości -bo jest ich bardzo dużo, rozsyła maile, aktualizuje strony i przetwarza dane co wpływa na duże zużycie pamięci RAM i spowolnione działanie.

 

Mój sprzęt:

Procesor AMD Athlon II x 2 245 

2,90 GHz

64 bitowy

RAM: 4 GB

System operacyjny: Win 7

Dysk dla bazy sello: Kingston SSDNow 64GB (nie pamiętam dokładniejszych parametrów, ale wiem, że był on kupowany kiedyś z myślą o szybkim działaniu programu sello, więc ma bardzo dużą prędkość zapisu i odczytu danych)

 

Czy zwiększenie pamięci RAM do 8GB pomoże? Słyszałem też o możliwości korzystania z płatnej wersji SQL, która rzekomo powinna usprawnić działanie. Czy to prawda? Jaka wersja powinna być kupiona? Czy wtedy pojemność bazy może być większa niż 4GB?

 

Baza założona we wrześniu 2012 zajmuje obecnie 2,4GB mimo, że aktualnie w naszej branży nie ma sezonu dużej sprzedaży i średnia ilość transakcji jest równa ok 10% ilości transakcji w sezonie. Sello pobiera też aukcje, nasze aukcje są rozbudowane graficznie, pewnie zajmują dużo miejsca. Czy ma to wpływ na szybkie zapełnianie bazy/wolne działanie?

 

Bardzo proszę o wskazówki!

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Wąskim gardłem jest najczęściej prędkość połączenia internetowego. Sello pobiera i wysyła dość dużą ilość danych, więc wolne połączenie internetowe powoduje, że pobieranie danych (aukcji, transakcji, e-maili, itd.) może długo trwać.

 

Piszesz jeszcze, że długo trwa np. grupowanie. Może baza SQL jest zainstalowana na innym komputerze, a połączenie sieciowe jest zbyt wolne?

 

Co do pojemności bazy, to wersja SQL 2008 ma ograniczenie do 10GB zamiast 4GB. Wersja płatna w ogóle nie ma takich ograniczeń, ale nie będzie też szybciej działać. Najwięcej miejsca w bazie zajmują najczęściej e-maile, więc skasowanie już niepotrzebnych powinno pomóc.

Link to postu

Co do pojemności bazy, to wersja SQL 2008 ma ograniczenie do 10GB zamiast 4GB. Wersja płatna w ogóle nie ma takich ograniczeń, ale nie będzie też szybciej działać. Najwięcej miejsca w bazie zajmują najczęściej e-maile, więc skasowanie już niepotrzebnych powinno pomóc.

 

Jeśli masz dużo grafiki to niekoniecznie będzie to ten przypadek, ale u siebie zauważyłem, że faktycznie tak było.  Po ok. 1,5 roku pracy Sello baza rozrosła się do prawie 10 GB, skasowanie starych mejli zmniejszyło ją o 1/3 (chyba nawet bardziej).  Niestety trudno to sprawnie wykonać bez napisania zewnętrznego programu, z poziomu Sello raczej nie usuniesz jednorazowo więcej niż nieduże kilkaset mejli.

Link to postu

Nie wiem czy zwiekszenie ramu pomoze bo baza danych w darmowej wersji korzysta z max 1GB ramu. i skoro jest taki przyrost bazy to warto zaktualizowac baze mysql do 2008r2 darmowej ew do tej 2012 bo chyba tez jest darmowa i sello ja obsluguje.ale kazda z darmowych obsluzy max 1gb  ram wiec moze to jest przyczyna wolnego dzialania

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...