Skocz do zawartości

Wysyłanie doklientów instrukcji obsługi.

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

prowadzę sprzedaż produktów elektronicznych, do których klienci potrzebują instrukcji obsługi w języku polskim. W tej chwili wysyłam z Sello wiadomości automatyczne z linkiem do zbioru zamieszczonych w chmurze instrukcji, z którego klient musi sobie wyszukać tę właściwą do zakupionego produktu. Chciałbym wysyłać do klientów automatyczne wiadomości z załączoną właściwą do zakupionego produktu polską instrukcją lub z linkiem prowadzącym do konkretnej instrukcji, a nie do ich zbioru. Czy jest to możliwe? Jeżeli tak, to jak to ustawić w Sello?

Link to postu

W szablonie wiadomości jest możliwość dodawania załączników na podstawie ścieżki generowanej za pomocą tagów Sello. 

Poniżej jako załącznik wskazałem ścieżkę D:\instrukcje\\[Aukcja::Sygnatura].pdf; Jeśli w folderze D:\instrukcje\ zostanie znaleziony plik o nazwie takiej jaka jest wpisana w sygnaturę aukcji, której dotyczy wiadomość to zostanie on załączony do wiadomości. 

image.png.af520e66462c0ecd31b2d6a254cd86e2.png

Problem jednak taki, że tutaj nie da się odwołać do danych towarów a tak naprawdę to na ich podstawie najlepiej było by generować linki do instrukcji. Chyba, że jest w transakcji coś co pozwala określić jaką instrukcję załączyć.

 

W podobny sposób można też stworzyć link w samej wiadomości do jakiegoś zasobu w chmurze.

Link to postu

Dziękuję bardzo za pomoc. W moim przypadku parametrem, który mógłbym zastosować w tagu Sello jest kod EAN produktów. Tak się składa, że czasami jeden produkt mam wystawiony na kilku kodach EAN (kilka ofert Allegro z różnymi kodami EAN). Dlatego w nazwach plików instrukcji, oprócz nazwy produktu, wpisałem po kilka kodów EAN rozdzielonych spacjami. W moim Sello ścieżka wygląda następująco: D:\Allegro\Instrukcje\\[Aukcja::EAN].pdf;   Niestety Sello wysyłając wiadomość nie załącza pliku instrukcji. Nie wiem czy go nie odnajduje we wskazanym folderze, czy może ścieżka jest nieprawidłowo określona. Instrukcje na pewno znajdują się we wskazanym folderze "D:\Allegro\Instrukcje\" Zastanawiam się czy na końcu ścieżki powinno być wpisane rozszerzenie ".pdf" ? Oczywiście instrukcje mają format PDF.

Link to postu

Po rozparsowaniu tagów musi wyjść dokładnie nazwa pliku wraz ze ścieżką i rozszerzeniem aby plik został załączony. Jeśli się nie załącza, to najwyraźniej z tagów wychodzi jakaś inna nazwa.

 

Proszę dla testu umieścić sobie tę ścieżkę w treści wiadomości i sprawdzić jaka ścieżka końcowa generuje się we wiadomości dla transakcji (można kliknąć na transakcję i wybrać nowa wiadomość -> wczytaj z szablonu.

 

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Problem wynika z tego faktu, że tag [Aukcja::Sygnatura] nie jest jednoznaczny jeśli mówimy o transakcjach zgrupowanych. Nie pamiętam teraz czy jest on pusty, czy zawiera listę wszystkich aukcji wymienionych kolejno. Tak czy inaczej będzie problem aby wybrać odpowiedni plik automatycznie w tym przypadku. Teoretycznie jeśli by tam była lista aukcji to jeszcze można spróbować powalczyć i zrobić zapis tagowy wyciągający kolejne dane jako osobne pliki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...