Skocz do zawartości

Przeniesienie Subiekta GT z Windows 10 64 bit na Windows 10 32 bit. Problem z Ms SQL.

Polecane posty

1. Jeden Komputer z Windows 10 64 bit, Ms SQL w wersji 2019 15.00.2000
2. Drugi Komputer z Windows 10 32 bit, Ms SQL w wersji 2014 12.00.6024

 

Ja można PRZENIEŚĆ CAŁA BAZĘ NA drugi komputer z Windowsem 10 32 bit?

 

Drugi komputer MUSI BYĆ 32 bit, ZE WZGLĘDU NA INNE 16 bitowe oprogramowanie,
i na tym drugim ma być docelowo Windows 32 bit z SQL max. 2014, bo taka jest maksymalna wersja SQL na systemy 32 bity.

 

Chciałem przenieść dearchiwizacją Subiekta z Windows 10 64 bit do Windows 10 32 bit.

Prawdopodobnie jest to wina Microsoft SQL, gdyż na 64 bit Windows jest SQL 2019 a na 32 bit SQL 2014.

STARA_BAZA.jpg

Link to postu
27 minut temu, Artur Forycki napisał:

Ja można PRZENIEŚĆ CAŁA BAZĘ NA drugi komputer z Windowsem 10 32 bit?

Należy wykonać obniżenie wersji bazy danych (downgrade) z 2019 do 2014, nadmienię, że należy to wykonać własnymi narzędziami, realizowaliśmy już takie usługi.

Link to postu

Abstrahując od samego downgradu bazy:

1. Skoro komputery są dwa, to nic nie stoi na przeszkodzie używać Subiekta na jednym z bazą na drugim.

2. Może by jednak pójść z duchem czasu i zaktualizować soft do współczesnych wersji, bo używanie reliktów prędzej czy później doprowadzi do jakichś kłopotów.

3. A jak już koniecznie musi być jakiś archeologiczny software, to może by go lepiej postawić w wydzielonej wirtualce, a nie obniżać wersje całego środowiska pracy?

 

Link to postu
46 minut temu, Przemysław Kwiatkowski napisał:

Abstrahując od samego downgradu bazy:

1. Skoro komputery są dwa, to nic nie stoi na przeszkodzie używać Subiekta na jednym z bazą na drugim.

2. Może by jednak pójść z duchem czasu i zaktualizować soft do współczesnych wersji, bo używanie reliktów prędzej czy później doprowadzi do jakichś kłopotów.

3. A jak już koniecznie musi być jakiś archeologiczny software, to może by go lepiej postawić w wydzielonej wirtualce, a nie obniżać wersje całego środowiska pracy?

 

AD. 1 Docelowo ma być jeden sprzęt i teraz też jest tylko są dwa systemy na jednym sprzęcie.

AD. 2. Skoro TRZEBA UŻYWAĆ starego softu 16 bitowego to widocznie jest taki powód.

AD 3. Oczywiście jest to rozwiązanie, jest nawet DOSBox dla systemów 16 bitowych, chodzący na 64 bitach ale moje pytanie jest inne...

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...