Skocz do zawartości

Co mają INNE PROGFRAMY i CZEGO NIE MA SELLO

Polecane posty

Testujemy obecnie kilka rozwiązań i sello nam najbardziej odpowiada bo jest podłączone do subiekta i sieciowe ALE... no właśnie... jest tak dziurawym i niedorobionym programem, że chyba nie będziemy z niego korzystać.

 

BOLĄCZKI:

1. Wystawianie aukcji jest tak okropnie utrudnione i nieprzejrzyste, że dostaje się oczopląsów zanim się wystawi aukcje. Jak to wygląda u konkurencji:

a) Przy wystawianiu nowych aukcji program pamięta ostatnie ustawienia poprzednio wystawianej aukcji i nie trzeba ZA KAŻDYM RAZEM od nowa klikać na "przelew", "odbiór osobisty" i tym podobne,

b) SZABLONY WYSYŁEK (tego sello nie ma). Można sobie ustawić u konkurencji np. 3 szablony i tak jak na allegro je wybierać A NIE ZA KAŻDYM RAZEM KLIKAĆ W PRZESYŁKI I USTAWIAĆ DLA NICH CIĄGLE TE SAME PARAMETRY.

c) edytor html jest ok w sello... tylko dlaczego takiego nie zrobicie w subiekcie... jest tam tak okrojony, że nawet zdjęcia nie można dodać ręcznie czy podglądnąć kodu... ot zwykły tekst.

d) PO ZAKOŃCZENIU się aukcji powinna być osobna zakładka AUKCJE ZAKOŃCZONE aby można je wznawiać. Po wznowieniu aukcja znikałaby z zakładki ZAKOŃCZONE. W obecnym momencie nie wiadomo co mamy wystawione a co nie... U konkurencji widać, które aukcje jeszcze nie zostały wznowione co baaaaaaaaaardzo pomaga przy np. braku towaru (zakończenie aukcji) i ponownym jego wejściu nam na stan (wznawiamy aukcję).

e) BRAK możliwości dodania opisu z katalogu allegro (konkurencja to ma!!!!). Klikanie bezpośrednio na allegro za każdym wystawieniem aukcji na katalog allegro mija się z celem przy kilkuset aukcjach...

f) przy dodaniu nowej aukcji i wyborze towaru z listy subiektowej brak możliwości wyszukiwania czy sortowania (F8). Przy 3000 produktów aktywnych można się zarypać przesuwając za każdym listę.

 

2. Obsługa aukcji.

a) jak tu wydrukować naklejkę adresową na drukarce do etykiet... sorki... ale nie mam pojęcia. Odpadają przesyłki pocztowe bo nie piszemy adresów ręcznie (nie przy takiej ilości wysyłek).

b) jak się coś już zrobi to nie można usunąć transakcji (czasami przydatne).

 

POZYTYWNE WIBRACJE do poprawki:

Szablon... można sobie ustawić szablon aby pobierał opis z subiekta! Wspaniała rzecz... TYLKO POPRAWCIE EDYTOR W SUBIEKCIE.

 

Dodatkowo po zmianie opisu w subiekcie przydałoby się samo aktualizowanie się opisu np. na wznawianej aukcji.

Dodam, że subiekta używamy do sychnro ze sklepem internetowym więc pomysł był taki aby go synchronizować z aukcjami... niestety łatwe to to nie jest, a tak się ładnie zapowiadało.

 

 

PODSUMOWANIE.

Ogólnie porzucamy obecnie wdrożenie sello ponieważ jest kilka niedoróbek, które strasznie przeszkadzają (wznawianie aukcji to porażka).

 

Program wygląda jak wymysł mega bonza, który się na tym znał i który nagle został zwolniony. Za projekt zabrała się rzesza programistów i każdy sobie coś tam dodaje...

 

Ciekwa jestem wypowiedzi bractwa sellowego :)

 

 

PS. Obecnie wdrożony Asystent allegro do obsługi aukcji i Easu Uploader do wystawiania aukcji. Jakby do sello wprowadzić rozwiązania z tych 2 aplikacji to byłby to IDEALNY soft.

Link to postu

1a). Wypełnianie pól wg ostatnio dodanej aukcji jest w Sello od początku jego istnienia

 

1b) planujemy dodać taką opcję, jednak z wersji nad którą obecnie pracujemy zostało to przesunięte dalej

 

1c) Nie zajmujemy się tutaj Subiektem :)

 

1d) Zakładka Zakończone jak najbardziej w Sello jest, ale działa w inny sposób niż u konkurencji. Tutaj znajdują się wszystkie zakończone aukcje - tak jak na Allegro. Wystawianie ponowne aukcji jest tak naprawdę utworzeniem nowej kopii aukcji.

 

1e) Katalog produktów powinien być obsługiwany w tej lub w przyszłej wersji, jeśli nie zdążymy z jego realizacją w zaplanowanym terminie.

 

1f) Aukcje można wystawiać od strony towarów (Towar -> PPM -> Wystaw na aukcji. Tam można już dowolnie filtrować i wyszukiwać towary. Można również podpiąć do towarów gotowe szablony aukcji i na ich podstawie wystawiać naraz wiele aukcji.

 

2a) Wszelkie wydruki związane z przesyłkami tworzone są w Sello dla paczek. Wydruki można dodawać/edytować w Administracja > słowniki > wydruki. Wydruki można powiązać z konkretnymi sposobami wysyłki w Administracja > słowniki > Wysyła towarów - sposób wysyłki.

 

2b) Można, wystarczy usunąć wszelkie obiekty podrzędne dla transakcji (czyli np paczki, ewentualnie wiadomości e-mail przypisane do niej, lub same powiązania z transakcją).

 

Programiści sami nic sobie nie dodają. Nad wszystkim czuwa menadżer. Natomiast lista zgłoszeń i sugestii jest dosyć spora, ale musimy ważyć, czy lepiej zająć się dodaniem opcji A, bo komuś by się przydała, czy może poprawić coś w module B, bo więcej osób na tym by skorzystała.

 

 

Link to postu

1a). Wypełnianie pól wg ostatnio dodanej aukcji jest w Sello od początku jego

istnienia

 

Zgadza się, ale jak się kliknie dodaj nową aukcję, ale jak się kliknie z przedmiotu subiektowego to już wszystko jest wyzerowane.

 

 

1c) Nie zajmujemy się tutaj Subiektem :)

 

To można kolegom w pokoju obok lub tym z piętra niżej napomknąć co nieco :)

 

 

1f) Aukcje można wystawiać od strony towarów (Towar -> PPM -> Wystaw na aukcji. Tam można już dowolnie filtrować i wyszukiwać towary. Można również podpiąć do towarów gotowe szablony aukcji i na ich podstawie wystawiać naraz wiele aukcji.

 

Przetestowałem, tylko po wybraniu konkretnego przedmiotu tworzy się szablon z pustymi polami... trzeba go uzupełniać od nowa albo wgrać inny szablon... ot masa niepotrzebnego klikania. Duzi sprzedawcy zazwyczaj mają jeden typ przesyłki i jedne ustawienia i nic się nie gmera w ustawieniach (raz się ustawi i zapomina).

 

2a) Wszelkie wydruki związane z przesyłkami tworzone są w Sello dla paczek. Wydruki można dodawać/edytować w Administracja > słowniki > wydruki. Wydruki można powiązać z konkretnymi sposobami wysyłki w Administracja > słowniki > Wysyła towarów - sposób wysyłki.

 

a przetestuje... ale znowu będzie klikaniaaaa... a można w prosty sposób... cholernie to skomplikowane na pierwszy rzut oka. Dla Was może nie, bo sobie to zrobiliście, ale dla zwykłego usera to magia totalna.

 

 

2b) Można, wystarczy usunąć wszelkie obiekty podrzędne dla transakcji (czyli np paczki, ewentualnie wiadomości e-mail przypisane do niej, lub same powiązania z transakcją).

 

taaaak :) przetestowałem. Tylko czasami się nie da bo jak ktoś wystawi komentarz i ten komentarz się pobierze automatem do systemu to już transakcji nie można wykasować. Ot taki przypadek :)

 

 

 

 

Co do pozostałych odpowiedzi to rad jestem, że nad tym pracujecie. Potestuję sobie jeszcze ustrojstwo i poczekam na wdrożenie w/w obiecanych usprawnień.

 

 

 

 

 

Link to postu
To można kolegom w pokoju obok lub tym z piętra niżej napomknąć co nieco

 

Napomknąć mogę, ale w Subiekcie musi to być naprawdę postulowane przez dużą liczbę użytkowników aby przeszło.

 

Tylko czasami się nie da bo jak ktoś wystawi komentarz i ten komentarz się pobierze automatem do systemu to już transakcji nie można wykasować. Ot taki przypadek

Kasowanie transakcji i tak na niewiele się zda, bo po ponownym pobraniu danych pojawi się ona ponowne w Sello (do tego służy status Anulowana). Ręcznie dodane transakcje można jak najbardziej usuwać, bo do nich komentarza nie będzie.

 

Link to postu

Co do napomkiwania pewnie nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi, ale jakby tak zapodać informację do sklepów, które synchronizują subiekta z ecomerce i subiekta z sello to w 99% przypadków byłby pozytywny odzew.

 

 

Jeżeli chodzi o powyższe porady co do wystawiania aukcji to rzeczywiście masz rację. Z szablonu jest całkiem fajnie wystawiać... już mi się bardziej podoba.

 

Trzeba tylko do tego inaczej podejść niż w aplikacjach konkurencji.

 

Należy najpierw stworzyć szablon i w towarach na konkretnym towarze prawym przyciskiem "Wystaw z szablonu". Pik i już jest aukcja ... PODOBA MI SIĘ :) tu widać przewagę Waszej aplikacji.

 

Dzisiaj może wejdę w działkę wydruków.

Link to postu

To można kolegom w pokoju obok lub tym z piętra niżej napomknąć co nieco

 

Napomknąć mogę, ale w Subiekcie musi to być naprawdę postulowane przez dużą liczbę użytkowników aby przeszło.

 

 

Gdzie napomykać zbiorczo? Myślę, że wielu z nas by "napomykało" :)

Link to postu

No zbiorczo będzie ciężko.

 

To może inaczej... wprowadzenie takiej zamiany w subiekcie powinno być pikusiem dla Waszych kolegów zza ściany zajmujących się jego projektowaniem skoro wprowadzają masę niepotrzebnych rzeczy typu kalendarz (opinia o przydatności 10 klientów, którym instalowaliśmy aktualkę, nie nasza, ale też nie używamy).

Link to postu

Co do napomkiwania pewnie nikt jeszcze nie zwrócił na to uwagi, ale jakby tak zapodać informację do sklepów, które synchronizują subiekta z ecomerce i subiekta z sello to w 99% przypadków byłby pozytywny odzew.

 

 

Jeżeli chodzi o powyższe porady co do wystawiania aukcji to rzeczywiście masz rację. Z szablonu jest całkiem fajnie wystawiać... już mi się bardziej podoba.

 

Trzeba tylko do tego inaczej podejść niż w aplikacjach konkurencji.

 

Należy najpierw stworzyć szablon i w towarach na konkretnym towarze prawym przyciskiem "Wystaw z szablonu". Pik i już jest aukcja ... PODOBA MI SIĘ :) tu widać przewagę Waszej aplikacji.

 

Dzisiaj może wejdę w działkę wydruków.

 

Testowałem Sello przez miesiąc, tyle dokładnie zajęło mi zrozumienie logiki działania, (czyli co autor miał na myśli) a i tak miałem wrażanie że nie przewidzę zachowania programu w niektórych sytuacjach. A z racji że trochę plany mi się pozmieniały, i nie uczestniczę w e-handlu (jeszcze) i pomimo że wersja którą miałem na testach była to chyba 1.10 albo jedna niżej, posiadała błędy i niedociągnięcia, to patrząc na całość jest to dobry kawałek chleba.

 

Tutaj muszę stanąć po stronie zespołu programistów, gdyż nie da się wszystkiego przewidzieć, chcąc stworzyć potężne narzędzie, a zarazem tak proste w obsłudze i połączyć to wszystko jeszcze z systemem magazynowo księgowym wymaga dużego doświadczenia.

 

Trzeba pamiętać, że raz popełniony błąd w aplikacji dla wszystkich, może mieć katastrofalne skutki, i czasami nie da się już zmienić logiki działania niektórych funkcji. Prościej jest napisać aplikacje dla 1 klienta niż dla całej rzeszy użytkowników.

 

Reasumując, przeczytaj całe forum, szukaj słabych punków aplikacji, szukaj jakie problemy mieli inni, zastanów się czy też możesz na takiej napotkać choć życzę Ci abyś ich nie miał.

 

A potem zgłaszaj na forum swoje uwagi, i wszystkie błędy gdyż testerów nigdy za dużo.

A gdyż już poznasz cały program, pomyśl co możesz do niego dodać aby przydało się to wszystkim.

Miłego wieczoru.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...