Skocz do zawartości

Połączenie kilku komputerów w różnych lokalizacjach do jednego serwera.

Polecane posty

Cześć dzień dobry, 

w najbliższym czasie będę miał subiekta w 3 różnych lokalizacjach - 2 lokalizacje to sklep, trzecia to magazyn i chciałbym to spiąć razem. Dotychczas miałem połączone 2 komputery przez router po kablu w jednej lokalizacji, ale jak to zrobić najrozsądniej żeby to śmigało w różnych lokalizacjach, szczególnie też zastanawiam się co będzie jeśli w tym miejscu gdzie jest "centrala" zabraknie np chwilowo prądu. 

 

Jak to najmądrzej rozwiązać? 

Link to postu
11 godzin temu, Marcin Nowakowski napisał:

...szczególnie też zastanawiam się co będzie jeśli w tym miejscu gdzie jest "centrala" zabraknie np chwilowo prądu. 

To zależy od infrastruktury, a dokładnie infrastruktury łącza internetowego, jeśli będzie można podtrzymać jej zasilanie to nic się nie stanie, zasilanie i praca wszystkich urządzeń zostanie podtrzymane przez zasilacz awaryjny UPS, jeśli nie, to naturalnie praca zostanie przerwana z powodu braku dostępu do internetu.

 

11 godzin temu, Marcin Nowakowski napisał:

Jak to najmądrzej rozwiązać? 

To zależy od oczekiwań/wymagań, których Pan nie opisał... Jeśli są możliwe chwilowe przerwy w pracy to można skorzystać z pracy zdalnej, zalecane rozwiązanie to wykorzystanie pulpitu zdalnego, to czy będzie pracował w kanale VPN, czy nie to już oddzielna kwestia. Jeśli nie są możliwe chwilowe przerwy w pracy to będzie problem, gdyż nexo nie obsługuje pracy oddziałów w trybie offline (takie możliwości posiada Navireo).

 

Najważniejsze to zrobić to optymalnie i bezpiecznie, czyli w praktyce przez kogoś z doświadczeniem.

 

Temat pracy zdalnej nie raz był opisywany na forum, można zapoznać się z tymi informacjami, polecam również porozmawiać o wszystkich możliwościach z wybranym dostawą programów / serwisantem.

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

To jeszcze ja podpytam. WIem że robię słabo ale na ten czas, z takim internetem jaki mam w firmie, jestem zmuszony.

Do tej pory miałem stacjonarny jako główny i laptopa na sklepie w sieci. Dokupiłem 3 stanowisko i laptopa świeżaka na 11ce.

Potrzebuję brać robotę do domu więc zainstalowałem jako podstawowy subiekt na laptopie nowym, zdearchiwizowałem i ...

Czy teraz muszę wymazać z tamtych komputerów wszystko i na nowo poinstalować zaznaczając serwer na nowy laptopie?

Link to postu

Wystarczy podczas włączania subiekta w oknie gdzie wybierasz użytkownika i wpisujesz hasło, kliknąć "zmiana podmiotu" (na górze po prawej), w oknie które się pojawi wybrać "serwer" albo "zmień serwer" (na dole po lewej) i tam wpisać ścieżkę serwera SQL który chcesz używać. 

Link to postu

Prosze sprawdzic:

1 adresacje ip

2 zapore windows na serwerze (jesli zaden komputer nie widzi serwera to znaczy ze nie odblokowal Pan portow SQL na serwerze), mozna na chwile wylaczyc zapore windows i sprawdzic czy dziala, nie zalecam wylaczania na stale,

3 nazwe serwera 

4 skontaktowac sie z serwisantem lub osoba majaca pojecie o sieci;)

 

Jesli nie ma Pan skomplikowanej infrastuktury np. kolektory na magazynie, dodatkowe oprogramowanie moze warto zastanowic sie nad serwerem w chmurze? Takie serwery dla mikro grup roboczych sa dostepne juz od 200-300 zl/miesiac. Łączy sie Pan z dowolnego miejsca, wystarczy przecietny internet do polaczenia pulpitu zdalnego. NIe ma problemu z polaczeniem z domu, firmy, wakacji itd.

Link to postu
2 godziny temu, Radosław Szachnowski napisał:

Jesli nie ma Pan skomplikowanej infrastuktury np. kolektory na magazynie, dodatkowe oprogramowanie moze warto zastanowic sie nad serwerem w chmurze? Takie serwery dla mikro grup roboczych sa dostepne juz od 200-300 zl/miesiac. Łączy sie Pan z dowolnego miejsca, wystarczy przecietny internet do polaczenia pulpitu zdalnego. NIe ma problemu z polaczeniem z domu, firmy, wakacji itd.

Jakie czasy uruchomienia nexo Pan odnotowywał na tych serwerach ? Wykonałem testy u jednego z dostawców i niestety uzyskałem czasy jak na sprzęcie o wielu 8-10 lat, więc się "trochę" zniechęciłem do oferowania takiej usługi :(

Link to postu
6 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jakie czasy uruchomienia nexo Pan odnotowywał na tych serwerach ? Wykonałem testy u jednego z dostawców i niestety uzyskałem czasy jak na sprzęcie o wielu 8-10 lat, więc się "trochę" zniechęciłem do oferowania takiej usługi :(

Mowilem o pulpicie zdalnym:) wydajnosc serwera = czas uruchomienia nexo/gt. Na home.pl dziala, na wortmann cloud dziala. Wydaje mi sie, ze to kwestia hostingu. Sam mam maly serwer z vm i dla kilku klientow "robie" nexo w chmurze. Reszta to kwestia konfiguracji, remoteapp, przekierowanie drukarek, folderow tak aby praca wygladala jak na aplikacji a nie na pulpicie zdalnym jesli ktos tak lubi. Jak cos moge podzielic sie niewielkim doswiadczeniem.

Link to postu

panowie, jak pisałem zadziałało ale w stronę laptopa ale... teraz na żadnym komputerze nie mogę zrobić archiwizacji, wyskakują mi błędy o braku miejsca na dyskach mimo że tam w TB jest, jakiś error 3271. A wciągałem cały dzień faktury i inwenturę i jak mnie to trafi to subiekta muszlą klozetową przepuszczę 

IMG_7324.JPG

Link to postu
2 godziny temu, Radosław Szachnowski napisał:

Mowilem o pulpicie zdalnym:) wydajnosc serwera = czas uruchomienia nexo/gt.

Jesteśmy w dziale nexo i rozmawiamy o nexo (GT będzie działać na "wszystkim").

 

2 godziny temu, Radosław Szachnowski napisał:

Jak cos moge podzielic sie niewielkim doswiadczeniem.

To poproszę raz jeszcze:

3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jakie czasy uruchomienia nexo Pan odnotowywał na tych serwerach ?

 

Link to postu
44 minuty temu, Ireneusz Bytomski napisał:

teraz na żadnym komputerze nie mogę zrobić archiwizacji, wyskakują mi błędy o braku miejsca na dyskach mimo że tam w TB jest, jakiś error 3271.

Proszę pokazać informacje, o których Pan pisze. Doraźnie może Pan spróbować usunąć kopie z konwersji z folderu Backup serwera SQL. Dla testu można wykonać kopię bezpieczeństwa za pomocą programu serwisowego i SSMS. Jeśli to nie miejsce na dysku to problem może być poważniejszy - uszkodzenie bazy danych, uszkodzenie systemu operacyjnego, uszkodzenie sprzętu.

 

22 minuty temu, Ireneusz Bytomski napisał:

żaden serwis dziś już nawet telefonów nie odbiera

Proszę nie pisać nieprawdy, na przykład do mnie Pan nie dzwonił...

 

Ponadto warto wybierać takiego dostawcę programów / serwis, który pomoże kiedy będzie problem, ale co najważniejsze pozwoli unikać takich problemów.

 

24 minuty temu, Ireneusz Bytomski napisał:

...i skąd taki burdel?

Dokładnie stąd:

24 minuty temu, Ireneusz Bytomski napisał:

NIc nie przestawiałem, nic nie zmieniałem...

O infrastrukturę należy dbać, właściwe skonfigurować na początku i konserwować, jeśli na początku wykonało się błędną konfigurację i/lub się nic nie robi o tylko kwestia czasu, aż pojawią się problemy - analogicznie do eksploatacji samochodu, brak przeglądów serwisowych prowadzi do poważnych problemów i kosztów.

Link to postu
20 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jesteśmy w dziale nexo i rozmawamy o nexo (GT będzie działać na "wszystkim").

 

To poproszę raz jeszcze:

 

 

1 Serwer 10 userow (subiekt nexo pro, gestor nexo pro) plus 7 aplikacji sferycznych dzialajacych wg harmonogramu co ok 15 -20 min, (import i aktualizacja zamowien, import platnosci, realizacja zamowien, wysylka dok sprzedazy, tworzenie ZD i wyslka, aplikacja magazynowa do kompletacji, pakowania i drukowania LP, klient poczty), baza podmiotu glownego 80 GB, dodatkowe 2 bazy po ok 5 GB.  Serwer na ryzen 5, 2x nvme samsung pro w raid, 128 gb ram, win 10 pro. Sql 2019 standard. VPN L2pt + ipsec na mikrotiku. Lacze internetowe biznes (Tmobile) 60/30 plus backup neostrada 20/5.

Czasy uruchomienia na pulpicie zdalnym (pracuja przedstawiciele handlowi oraz dzial sprzedazy: zamowienia, oferty, platnosci, ZD, stany magazynowe)

1 2-3 sek do uruchomienia listy z wyborem podmiotu

2 kolejne 3-4 sekund do uruchomienia okna  wyborem uzytkownika i haslem

3 po wpisaniu hasla ok 10-13 sekundach uruchamia sie nexo gotowe do pracy

4 ok 5 sekund trwa wyswietlenie listy zawierajacej 32 tys zamowien w module zamowienia (biezacy rok)

5 do 8 sekund trwa wyswietlenie listy zawierajacej 100 tys zamowien w module zamowienia (3 lata)

6 wyswietlenie dowolnych 120 tys rozrachunkow z biezacego roku zajmuje ok 1,5 minuty. 

 

 

2 Rozwiazanie typowo chmurowe w usludze wortmann: 2 userow pulpitu zdalnego, baza 3 Gb, subiekt nexo pro, vendero, integracja z BL. VM: 2 rdzenie, 16 GB ramu, nvme 60 GB, win 10 pro. Sql express 2019. Czasy uruchomienia sa bardzo podobne. Róznice liczone w pojedynczych sekundach. Czasow wyswietlania dokumentow nie sprawdzalem bo jest ich kilkaset w roku i nexo robi to w kilka sekund

 

3 Serwer wlasny, kilka vm dla klientow: przykladowa vm dla klienta biuro rachunkowe. 3 userow, 30 baz (rachmistrz, rewizor, gratyfikant, biuro nexo pro i subiekt nexo, platnik, sql express 2019). Lacze: neostrada, swialowod 600/300. VPN L2PT +ipsec na mikrotiku. Srednio uzytkownik ma otwartych ok 2-4 programow. 2 rdzenie, 24 gb ramu, nvme 120 gb. Czasy urchomienia programow na pulpicie zdalnym bardzo zblizone do pierwszego przykladu. Czasow wyswietlania dokumentow nie sprawdzalem bo jest ich kilkaset w roku i nexo robi to w kilka sekund.

 

Wesolych swiat;)

 

Link to postu

Nie interesuje mnie infrastruktura klienta czy Pana tylko rozwiązania chmurowe firm trzecich, wspomniał Pan dla przykładu o:

W dniu 23.12.2022 o 12:37, Radosław Szachnowski napisał:

Na home.pl dziala, na wortmann cloud dziala.

Interesowała i interesuje mnie tylko jedna informacja:

W dniu 23.12.2022 o 11:33, Daniel Kozłowski napisał:

Jakie czasy uruchomienia nexo Pan odnotowywał na tych serwerach ?

, gdyż można ją łatwo i precyzyjnie odczytać z logu programu. Do tego naturalnie proszę o informację o wersji programu, gdyż czasy te między wersjami mogą się różnic, najlepiej na podmiocie demo subiekta z przykładowymi danymi (bez logowania - jeden użytkownik bez hasła).

 

Link to postu
9 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie interesuje mnie infrastruktura klienta czy Pana tylko rozwiązania chmurowe firm trzecich, wspomniał Pan dla przykładu o:

Interesowała i interesuje mnie tylko jedna informacja:

, gdyż można ją łatwo i precyzyjnie odczytać z logu programu. Do tego naturalnie proszę o informację o wersji programu, gdyż czasy te między wersjami mogą się różnic, najlepiej na podmiocie demo subiekta z przykładowymi danymi (bez logowania - jeden użytkownik bez hasła).

 

Podalem informacje. NIe wiem czy roznica 2-5 sekund jest roznica istotna. Jak bede miec chwile to wroce z logiem po nowym roku. Co do wersji to wszedzie jest minimum 42.

Link to postu

Potrzebuję kontakt do firmy, która zna się właśnie na połączeniu 4 lokalizacji na jednej bazie. (do tych co kasują po 500 zł/ h kontakt mam.) 

Mam kilka pytań technicznych, i potrzeba podłączenia się na max 2h.

Nasz serwisant zrezygnował z pracy w firmie, z którą współpracowaliśmy a pozostali nie potrafią naprawić nam drukarki etykiet

+rozwiązanie problemu z serwerem urzadzeń zewnętrznych (nie łączy kasa, terminal automatycznie i drukarka etykiet)

Link to postu
W dniu 24.12.2022 o 13:23, Radosław Szachnowski napisał:

...

 baza podmiotu glownego 80 GB, dodatkowe 2 bazy po ok 5 GB.  Serwer na ryzen 5, 2x nvme samsung pro w raid, 128 gb ram, win 10 pro. Sql 2019 standard. VPN L2pt + ipsec na mikrotiku. Lacze internetowe biznes (Tmobile) 60/30 plus backup neostrada 20/5.

 

...

baza 80gb to ile ma log do tej bazy? serwer na Win10pro, jaki Raid 1+0? i to działa? ja bym dawał tylko WindowsServer+rdp

Link to postu
4 godziny temu, Szef Szef napisał:

Potrzebuję kontakt do firmy, która zna się właśnie na połączeniu 4 lokalizacji na jednej bazie. (do tych co kasują po 500 zł/ h kontakt mam.) 

Mam kilka pytań technicznych, i potrzeba podłączenia się na max 2h.

Nasz serwisant zrezygnował z pracy w firmie, z którą współpracowaliśmy a pozostali nie potrafią naprawić nam drukarki etykiet

+rozwiązanie problemu z serwerem urzadzeń zewnętrznych (nie łączy kasa, terminal automatycznie i drukarka etykiet)

jak nie znajdzie Pan pomocy to mogę się tym zająć

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...