Skocz do zawartości

Import towarów spoza UE

Polecane posty

Dzień dobry, mamy pytanie dotyczące ujęcia importu towarów spoza UE w Rachmistrzu nexo PRO. Na podstawie faktury zakupu dokonuje zapisu w KPiR, natomiast VAT naliczony i należności celne wprowadzam na podstawie poświadczonego zgłoszenia celnego (PZC), jednak próbuje wybrać transakcję import towarów, ale do wyboru mam tylko "import towarów w procedurze uproszczonej", to procedura uproszczona nie jest. Czy mogłabym prosić o wskazówki jak zaksięgować import towarów? 

  • Lubię to 1
Link to postu

W deklaracji P_42 oraz P_43, a w części ewidencyjnej JPK K_42 oraz K_43 z oznaczeniem IMP. 
Są to pola jak dla transakcji krajowej, ale nie mam pewności czy takie ustawienie będzie właściwe? W sumie zależy mi na tym, ale odliczyć VAT naliczony, więc technicznie tak by to wyglądało, natomiast w poprzednim programie miałam okienko "import towarów". 
Proszę o potwierdzenie

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 14.12.2022 o 09:27, Przemysław Werner napisał:

Program przy wprowadzaniu dokumentu informuje w kolumnie Pole na deklaracji, gdzie wprowadzana wartość będzie widniała.

 

Jeżeli chodzi o oznaczenie IMP, to ma Pani dostępne pole Procedury JPK, gdzie można wybrać IMP - Import towarów.

 

Czyli mamy wybrać import w procedurze uproszczonej mimo iż jest to zwykła procedura?

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...