Skocz do zawartości

Folder Poczty i Subskrycja folderu w Subiekt Nexo

Polecane posty

Sprawa wygląda następująco: przeanalizowałem strukturę katalogów skrzynki pocztowej i zauważyłem, że Subiekt stosuje  dodatkowy katalog, który przez zawartość polskiego znaku odczytywany jest nieprawidłowo. Program pocztowy wymusza utworzenie katalogu "wysłane" na serwerze niemniej zapisuje się on w postaci .Wys&AUI-ane. Z tego względu proces obsługujący pocztę na serwerze nie mogąc znaleźć prawidłowej nazwy katalogu zapisuje je w katalogu "drafts". Nie jestem w stanie poprawić działania ze swojej perspektywy, dlatego proszę o informację jak zmienić w Subiekcie nazwę katalogu pocztowego unikając polskiego znaku w  ,,Wysłane"

Link to postu
3 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dziękuje za informację. Z jakiego dostawcy usług poczty Pan korzysta?

cyberfolks.pl        -  Analizowali problem i stwierdzili, że problemem są polskie znaki i ich odczytywanie, nie mogą poprawić działania ze swojej perspektywy stąd prosili o kontakt bezpośredni (też stąd mój post).  

Link to postu
1 godzinę temu, Michał Tumkiewicz napisał:

cyberfolks.pl

Też aktualnie mam u nich pocztę, nie dawno podłączyłem nexo pod jedno z kont, nie odnotowałem problemów, tak wyglądają moje foldery z poziomu nexo:

image.png.97cd04ca8363b3023a83a7a104682aeb.png

Mogłem kiedyś coś zmieniać po stronie serwera, ale już nie pamiętam czy i co. Proszę o informację jaki dokładnie układ danych może powodować problemy.

Link to postu
23 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Mogłem kiedyś coś zmieniać po stronie serwera, ale już nie pamiętam czy i co. Proszę o informację jaki dokładnie układ danych może powodować problemy.

Z poziomu konfiguracji poczty Cyberfolks istnieje możliwość definiowania folderów specjalnych. W tym przypadku problematyczna był ich konfiguracja. Wszystkie foldery: drafts, sent, spam, trash były zdefiniowane jako podfolder INBOXA (nie jest to typowa struktura).


cyber.thumb.png.1b2b64cba82847fe3fc5a63272d9ef1d.png

W takim przypadku należy ręcznie zmapować foldery w nexo lub poprawić konfigurację Cyberfolks.


nexo.png.90a5dda67de65dbc1cd89bf5b0f5d4a4.png

Link to postu

Nie, takie mapowanie należy zrobić przed pierwszą synchronizacją konta pocztowego. W celu zmiany definicji mapowania należałoby ponownie dodać konto pocztowe do programu. Jeśli zależy nam na powiązaniach wiadomości z obiektami nexo, które mamy w swoich obecnych wiadomościach - to w SDK znajduje się "program" do przepisywania powiązań.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...