Skocz do zawartości

Przeniesienie bazy danych, a zmiana licencji


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Andrzej Kubik,

Polecane posty

Dzień dobry

 

Mam dość nietypową sytuację natury technicznej i proszę o pomoc, ponieważ nie jestem pewna jakie rozwiązanie zastosować w moim przypadku.

Klient posiadał swoją licencję na program Gratyfikant Nexo, a księgowanie odbywało się u niego na komputerze, na którym była jego licencja. Postanowiliśmy przenieść bazę danych klienta do siebie i zacząć działać na naszej, biurowej licencji Gratyfikanta Nexo Pro.

 

1. Nie jestem pewna, którego rozwiązania użyć w moim przypadku, ponieważ zwykła próba odłączenia licencji klienta, a podłączenia mojej informuje mnie o tym, że nie jestem administratorem danych, więc pytanie, czy należy użyć tego, co jest w tym linku:

- https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4196,procedura-nadania-pelnych-uprawnien-administratora-dla-konta-insert.html

 

czy w tym linku:

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3890,insert-nexo-–-w-jaki-sposob-zmienic-dane-licencyjne.html

 

a może moja sytuacja jest inna i należy zrobić coś innego? Zaznaczam, że nie chce przenieść praw licencji klienta na mnie, chcę działać na licencji mojego biura na bazie danych klienta.

 

2. Licencja klienta jest na Gratyfikanta Nexo, ja posiadam licencje na Gratyfikanta Nexo Pro czy przy zmianie właściciela licencji bazy danych na moje biuro należy wykonać jakąś aktualizację lub inną czynność?

 

Pozdrawiam!

Link to postu

Dzień dobry

 

Niestety pojawił się błąd innej maści. Po przeniesieniu licencji na moje biuro NIP podmiotu, którego bazę zmieniono się na NIP podmiotu mojego biura co tworzy problem przy próbie wysłania/wyeksportowania jakiegokolwiek dokumentu ponieważ widzi tam mój NIP, a nie NIP klienta.

 

Nie mam możliwości zmiany NIP programu po zarejestrowaniu licencji...

 

image.png.8c74b9db492a8cf2cf269fe4ce3cec02.png

image.png.a8405901c193010e44eaf20d21b047f4.png

Edytowane przez Agnieszka Senftleben
Link to postu

Mówiąc krótko, operacja się udała, pacjent umarł 😉

Wygląda na to że zmiana została dokonana, ale nie była to ta zmiana, o którą Pani chodziło, bo wyszło na to że wg aktualnej licencji Pani podmiot "własny", a nie podmiot którego Pani obsługuje.

Musi Pani wrócić do InsERTu i wyjaśnić że nie o to chodziło.

Kto zawinił (Pani źle opisała problem czy czytający nie włączył opcji "czytanie ze zrozumieniem") to już nie mam pojęcia.

Link to postu

Jeśli byłoby tak jak Pan napisał, to wtedy w licencji "Typ podmiotu" miałabym "biurowy na potrzeby własne" oraz tylko okno z Właścicielem licencji tak jak mam w bazie danych mojego biura. W rzeczonym przypadku w sekcji "Dane Licencyjne" mam rozbicie na Właściciela licencji (moje biuro) oraz Właściciela danych (klienta, z jego danymi ale moim NIP), a "Typ podmiotu" to "biurowy klienta"...

No nic, muszę wyjaśnić to z insertem.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.12.2022 o 12:37, Arkadiusz Cieśla napisał:

Dzień dobry, uzupełniliśmy artykuł o stosowne informacje.

Stosownie byłoby jeszcze uzupełnić o informację ile ta odpłatność wynosi, zwłaszcza że próżno szukać tego w cenniku. A ja właśnie zastanawiam się czy konwertować kilka baz po przeniesieniu do innego biura rachunkowego, czy po prostu pozakładać nowe podmioty i poprzenosić dane - nie ukrywam że informacja o cenie takiej usługi miałaby duży wpływ na tę decyzję ;)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...