Skocz do zawartości

Inwentaryzacja - nie dopisane towary pominięte

Polecane posty

Witam,

W dniach 27-29.12.2022 przeprowadziliśmy inwentaryzację w firmie na którą składa się 13 dokumentów cząstkowych. Z tego został wygenerowany 29.12.2022 dokument inwentaryzacji zbiorczy, który został zatwierdzony. Niestety w dniu dzisiejszym (03.01.2023) zobaczyłem, że na magazynie znajdują się pozycje, których nie było w trakcie inwentaryzacji. Po głębszej analizie doszedłem do wniosku, że nie zostały dołożone do inwentaryzacji zbiorczej produkty z raportu o pominiętych towarach - kolejny dokument cząstkowych, który powinien wyzerować wskazane pozycje. 

Cofanie inwentaryzacji nie jest możliwe, ponieważ odbyła się już sprzedaż. 

Wymyśliłem dwa rozwiązania.

1) Zmianę daty na 30.12.2022 w którym zatwierdziłbym na podstawie inwentaryzacji cząstkowej o pominiętych towarach kolejny dokument inwentaryzacji zbiorczej

2) Czekać na kolejną inwentaryzację pod koniec z roku - wrzucić wszystkie pozycje do Zamówienia by je zarezerwować.

 

Czy ktoś miałby jakiś inny pomysł, który mógłbym zastosować ? 

Dzięki i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. 

Edytowane przez Marcin Firma
Link to postu
6 minut temu, Marcin Gordon napisał:

Cofanie inwentaryzacji nie jest możliwe, ponieważ odbyła się już sprzedaż. 

Sprawdził to Pan czy tylko zgaduje ? Sprzedaż przecież nie wyklucza wycofania inwentaryzacji, ważne co się sprzedało i jak była przeprowadzana inwentaryzacja (czy była nanoszone zmiany na IWz, które będzie można odtworzyć).

 

8 minut temu, Marcin Gordon napisał:

Czy ktoś miałby jakiś inny pomysł, który mógłbym zastosować ? 

Ale po co szukać innych pomysłów skoro rozwiązanie #1 jest dobre i bezproblemowe ? ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
Teraz, Daniel Kozłowski napisał:

Sprawdził to Pan czy tylko zgaduje ? Sprzedaż przecież nie wyklucza wycofania inwentaryzacji, ważne co się sprzedało i jak była przeprowadzana inwentaryzacja (czy była nanoszone zmiany na IWz, które będzie można odtworzyć).

Sprawdziłem już - wyrzuca błąd o braku towarów więc myślę, że lepiej tego nie ruszać. 

1 minutę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale po co szukać innych pomysłów skoro rozwiązanie #1 jest dobre i bezproblemowe ? ;)

Właśnie byłem przekonany, że jest to rozwiązanie bezproblemowe, ale czy dobre już nie. Zastanawiam się czy jest to zgodne z rozporządzeniem na temat przeprowadzania spisu z natury. Dwa dokumenty zbiorcze mogą sugerować przeprowadzenie dwukrotnie inwentaryzacji. 

Link to postu
Godzinę temu, Marcin Firma napisał:

Zastanawiam się czy jest to zgodne z rozporządzeniem na temat przeprowadzania spisu z natury. Dwa dokumenty zbiorcze mogą sugerować przeprowadzenie dwukrotnie inwentaryzacji. 

No i co z tego, dwukrotne sprawdzenie to nawet lepiej niż jedno ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...