Skocz do zawartości

błędnie wyliczony PIT 11 za 2022- koszty uzyskania przychodów

Polecane posty

Proszę o wyjaśnienie i sprawdzenie zaistniałego błędu- na karcie wynagrodzeń jest prawidłowo odliczona i obliczona kwota kosztów uzyskania przychodów, natomiast PIT 11- generuje inną- błędna kwotę . Wynagrodzenie z przesunięciem, tzn, w styczniu 2022 wypłacone za grudzień 2021- niemniej jednak KUP są bez zmian (dojazd)- 300 zł /m-c   i w 2021 i w 2022 r. 

płace 1.png

płace 12.png

Link to postu

Dzień dobry,

proszę usunąć deklarację PIT-11 i wyliczyć ją od nowa, a następnie przejść do pracowników, kliknąć prawym przyciskiem myszy na pracownika, dla którego została wyliczona deklaracja, wybrać: Drukuj > Karta wynagrodzeń > Podgląd. Czy między deklaracją wyliczoną na nowo i podglądem wydruku Karty wynagrodzeń nadal występują rozbieżności?

Link to postu

niestety robiłam to kilkakrotnie, ponadto sprawdzałam każdy m-c listę płac, w każdym m-cu jest poprawnie naliczona kwota i poprawnie wpisana do rubryki KUP "do deklaracji

rocznej  w kwocie" są wszędzie wpisane kwoty 300- jak poniżej

Nie mam pomysłu co z tym zrobić.  Liczę na dalsze sugestie.

 

 

 

 

3333.png.7b8ff8de003145b884564d4b5471fcff.png:

Edytowane przez Magdalena Błach-Łukasik
Link to postu

to jeszcze proszę o weryfikacje naliczania składek społecznych - nie wiem dlaczego , ale w 1 podmiocie w deklaracji kwartalnej za IV kwartał 2022 nie sumują się składki na ub. społeczne, które są odliczane od dochodu - kopiuje tylko stan z poprzednich kwartałów, aby poprawnie naliczyć podatek  muszę wpisać składki -sumę za rok ręcznie 

Link to postu

fakt, źle określiłam-w/w błąd dotyczy wyliczania deklaracji kwartalnej PIT-5 właściciela firmy , tak pisałam wyżej nie są w deklaracji odliczane od dochodu  zapłacone składki na ub. społeczne z ostatniego kwartału - zatrzymało się sumowanie na 3 kwartale

Link to postu

ok, w takim razie w kwestii PIT 11. Czy dla zleceniobiorcy jest możliwość wygenerowania karty wynagrodzenia- lub podobnego zestawienia rocznego, aby można porównać/sprawdzić  wypłaty  i potrącenia składek i podatku w ciągu roku z tym co jest wygenerowane automatycznie w PIT 11?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...