Skocz do zawartości

Sendit.pl, export i transformata

Polecane posty

Dzień dobry,

mam problem z eksportem paczek do sendit.pl - niestety mój post sprzed 10 dni pozostał bez odpowiedzi, więc pozwalam sobie go tu przypomnieć:

 

Problem polega na braku poprawnego kodowania polskich znaków i braku informacji o pobraniu:

 

"u mnie występuje również problem z kodowaniem znaków (sendit przy imporcie zgłasza niedozwolone znaki, które widać że są jakąś kaszką).

 

Dodatkowo, wyeksportowany csv nie zawiera w ogóle pola P_Cod, który opisuje wartość pobrania - mogę prosić o update?"

 

Bardzo proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam,

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Z tego, co wyczytałem, to SendIt rozumie tylko pliki .csv zapisane w kodowaniu ANSI Windows-1250 (środkowoeuropejski zestaw znaków). Sello natomiast tworzy pliki w uniwersalnym kodowaniu UTF-8.

Prawdopodobnie wystarczy tylko ręcznie przekodować plik wynikowy csv utworzony przez Sello np. przy użyciu programu Notepad++. Można też w transformacie (Administracja->Eksport danych->włąściwy typ eksportu) zmienić 2. linijkę z

<xsl:output method="text" encoding="UTF-8"/>

na

<xsl:output method="text" encoding="Windows-1250"/>

Proszę spradzić, czy któraś metoda zadziała (albo obie). Jeśli tak, to wstawimy poprawione transformaty na forum. Niestety nie bardzo mamy możliwość sprawdzić to po naszej stronie.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Kodowanie po zastosowaniu tej poprawki jest ok. Ale nie wiem dlaczego Nick pojawia się w okienku imię i nazwisko jako przedłużenie nazwiska i dalej wszyzstko jest przesunięte o jedną komórke w lewo. tzn w nicku jest numer klienta w numerze klienta jest e-mail itd. a ostatnie pole telefon stoi puste i nie widzę również miejsca z pobraniem,

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...