Skocz do zawartości

rachunek którego nie mozna usunac, a jest błędnie wprowadzony


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Dzień dobry

mam u klienta dwa rachunki bankowe jeden jest prawidłowy a drugi fikcyjny 22

nie potrafię go osunąć, program wszyła komunikat, że jest powiązany z rozrachunkiem, szukałem operacjach bankowych i dyspozycjach bankowych i nigdzie nie widzę tego rachunku

mam problem przy imporcie faktur do revizora

image.thumb.png.97c9a5ce115b1cfc9b4fde05f9a0be25.png

image.thumb.png.e4d19f0fcc5eddd1f810cd17b7af0366.png

Link to postu
  • Rozwiązanie

Jeżeli jest to wspólna baza danych, to jak wspomniałem wcześniej, proszę odnaleźć w Subiekcie nexo fakturę zakupu, która wykorzystuje numer rachunku bankowego (22).

W dniu 3.02.2023 o 11:38, Arkadiusz Cieśla napisał:

Komunikat wyświetla się w przypadku gdy, rachunek bankowy wykorzystywany jest na fakturze zakupu od takiego kontrahenta. Proszę zweryfikować tę informację.

faktury.thumb.png.18a929efdc1b205b6bfa1b9c90fec32f.png

W dniu 25.01.2023 o 11:00, Roman Somerlik napisał:

mam problem przy imporcie faktur do revizora

 

Jaki dokładnie problem?
 

 

Link to postu

mam inny problem przy przenoszeniu z Rewizora GT ( import danych) do nexo przepisały się podwójnie instytucje np. bank i teraz mam dwa te same banki nie mogę usunąć

żadnego z nich. A próbując zrobić transfer z rachunku PLN na EURO nie mogę wybrać żadnego konta. Myślę, że może to mieć związek z podwójnymi kartotekami banku. Czy mógłby ktoś poradzić co zrobić? Czy jeszcze coś inne źle robię?

1.jpg

2.jpg

Link to postu
25 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

mam inny problem przy przenoszeniu z Rewizora GT ( import danych) do nexo przepisały się podwójnie instytucje np. bank i teraz mam dwa te same banki...

W GT nie funkcjonują instytucje finansowe, więc nie miało się co przenieść, ale nexo wymaga instytucji finansowej do utworzenia rachunku podmiotu, więc została dodana podczas przeniesienia danych... Na zrzucie ekranu widać też tylko jedną instytucję finansową, technicznie nie została powielona... Natomiast bank jest widoczny kolejny raz jako inna instytucja, która już w GT funkcjonuje... Teraz po prostu należy uporządkować te dane, ja usunąłbym inną instytucję.

 

46 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

...i teraz mam dwa te same banki nie mogę usunąć

Jaki komunikat wyświetla program, gdyż raczej nie o treści "nie mogę" ?

 

26 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

A próbując zrobić transfer z rachunku PLN na EURO nie mogę wybrać żadnego konta. Myślę, że może to mieć związek z podwójnymi kartotekami banku.

Nic w tym dziwnego, instytucja finansowa to zupełnie co innego niż rachunek bankowy podmiotu - proszę sprawdzić / pokazać rachunki podmiotu.

 

29 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

Czy mógłby ktoś poradzić co zrobić? Czy jeszcze coś inne źle robię?

Jak widać migracja z GT do nexo nie jest taka prosta i oczywista, programy posiadają inne funkcjonalności i założenia, stąd aby uniknąć problemów, niepotrzebnego stresu i straty czasu powinien taką operację wykonywać ktoś, kto dobrze zna linię GT i nexo, zawsze warto też wykonać próbne przeniesienie danych, często okazuje się, że niektóre dane jest łatwiej dodać na nowo niż porządkwać, jak przykład instytujce.

Link to postu

Źle Pani rozumie, da się poprawić, usunąć tylko należy znaleźć sposób jak zrobić...

 

W pierwszym przypadku ujawnił się jakiś błąd programu lub komunikat jest mylący / nieczytelny, proszę spróbować odpiąć rachunki bankowe od instytucji jeśli istnieją, jeśli to nie to, to będzie wymagało to interwencji serwisowej (wybranego przez Panią serwisanta, serwisu firmy InsERT).

 

W drugim przypadku należy zastosować się do komunikatu programu i informacji, które wcześniej podałem o podstawowych założeniach programu:

18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

...nexo wymaga instytucji finansowej do utworzenia rachunku podmiotu, więc została dodana podczas przeniesienia danych...

Nie można usunąć instytucji finansowej, gdyż jest powiązana z rachunkiem podmiotu, a rachunku podmiotu raczej nie chce Pani usunąć, więc rachunek bankowy podmiotu i instytucja powinny pozostać. Jak wcześniej sugerowałem:

18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

...ja usunąłbym inną instytucję.

Link to postu
11 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Źle Pani rozumie, da się poprawić, usunąć tylko należy znaleźć sposób jak zrobić...

 

W pierwszym przypadku ujawnił się jakiś błąd programu lub komunikat jest mylący / nieczytelny, proszę spróbować odpiąć rachunki bankowe od instytucji jeśli istnieją, jeśli to nie to, to będzie wymagało to interwencji serwisowej (wybranego przez Panią serwisanta, serwisu firmy InsERT).

 

W drugim przypadku należy zastosować się do komunikatu programu i informacji, które wcześniej podałem o podstawowych założeniach programu:

Nie można usunąć instytucji finansowej, gdyż jest powiązana z rachunkiem podmiotu, a rachunku podmiotu raczej nie chce Pani usunąć, więc rachunek bankowy podmiotu i instytucja powinny pozostać. Jak wcześniej sugerowałem:

 

Link to postu
5 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

chyba faktycznie nie rozumiem to według Pana jaką instytucję mam usunąć?

Precyzyjnie ją wskazałem:

18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Teraz po prostu należy uporządkować te dane, ja usunąłbym inną instytucję.

a jest tylko jedna z nazwą "Santander...":

image.png.209d08900e12f058c24fd94ed434c9a4.png

Link to postu
18 minut temu, Edyta Skibicka napisał:

próbowałam ale niestety się nie da:(

46 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

W pierwszym przypadku ujawnił się jakiś błąd programu lub komunikat jest mylący / nieczytelny, proszę spróbować odpiąć rachunki bankowe od instytucji jeśli istnieją, jeśli to nie to, to będzie wymagało to interwencji serwisowej (wybranego przez Panią serwisanta, serwisu firmy InsERT).

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...