Skocz do zawartości

opakowanie zbiorcze, a sprzedaż na sztuki

Polecane posty

Zakupuje opakowanie zbiorcze: (na FV zakupowej jest cena za opakowanie)- np 10szt jest w opakowaniu

W jaki sposób mam wprowadzać Fakturę lub w jaki sposób przekształcić opakowanie na sprzedaż na sztuki?

Podzielić kwotę  zakupu na ilość sztuk i wprowadzić sztuki? Nie mam pomysłu.

Jakieś rozwiązanie?

 

 

 

 

Link to postu

2 podejścia:

 

1. Do danego asortymentu można dodać jednostki miary z odpowiednimi przelicznikami.

Traktować szt. jako 1 sztukę, a op. (opakowanie) zdefiniować jako 10szt.

Wprowadzać wtedy faktury zakupu jako np. 5op., które wg przelicznika 1op.=10szt. da nam przyjęcie 50szt. na magazyn.

Sprzedawać po sztukach lub opakowaniach (10 szt.)

 

2. Traktować asortyment zakupiony jako KT (komplet) i zdefiniować 2 asortymenty:

  • Towar X
  • Towar X (opakowanie 10 szt.)

Oba traktować jako sztuki.

Zdefiniować składniki "Towar X (opakowanie 10 szt.)" jako 10 szt. "Towar X".

Używać ZPM i ZPR (montowanie i rozmontowanie) do rozbijania opakowań na sztuki.

 

Rozwiązanie 2 zalecam przy gospodarce magazynowej podzielonej na "rezerwy opakowań", które "rozbijane" są gdy sztuki się skończą.

Rozwiązanie 1 jest za to łatwiejsze i szybsze.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Proponuję tak:

Zakładka PODSTAWOWE:

image.png.e07c3a83e42f80bf825a5fd530e2a3d0.png

 

Zakładka MIARY:

image.png.47fafc92ac0419da54caf0a70f6675fa.png

Trzeba sobie stworzyć takie jednostki miary jakie są opakowania. Ja ma dla wygody np: 100szt, 50szt, 2szt i itd.

W zależności co sprzedaję i kupuję i jak sobie chcę rodzielić.

Do tego dodane progi cenowe po których przekroczeniu cena wskakuje przy sprzedaży z bonusem za zakup całego opakowania.

image.png.7305e415bfd31d4aa3afbaff92b26f0b.png

Pozdrawiam

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Próbujemy zrealizować podejście numer 1 czyli zdefiniować asortyment z odpowiednimi przelicznikami. Do opakowania zbiorczego jest przypisany inny kod EAN.

Zakup towaru działa prawidłowo. Przyjecie jednego opakowania powoduje przyjęcia na stan 15 sztuk asortymentu.

Niestety podczas wystawiania paragonu niezależnie od tego czy zostanie zeskanowany kod EAN sztuki lub opakowania zbiorczego i tak na paragonie wskakuje jedna sztuka. Proszę o pomoc!

 

paczka.png

Paragon.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...