Skocz do zawartości

[Sfera] Wystawianie paragonu PA


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Daniel Kozłowski,

Polecane posty

Próbuję wystawić paragon poprzez Sferę, ale logika wystawiania tego dokumentu jest całkowicie inna niż wszystkich pozostałych dokumentów w systemie. Zaczynając od tego, że metoda Utworz nie przyjmuje konfiguracji domyślnej, którą w sumie pobrać można, a obiektów praktycznie nie ma, są jakieś inne uproszczone. Niestety w dokumentacji ani na forum, nie znalazłem przykładu wystawienia paragonu. Ktoś nakieruje, jak dostać się do kompletu obiektów - magazyn, pozycje, płatności? Widzę jakieś powiązanie z DokumentDS, ale nie wiem, czy to dobry trop.

Link to postu
  • Rozwiązanie
9 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Próbuję wystawić paragon poprzez Sferę, ale logika wystawiania tego dokumentu jest całkowicie inna niż wszystkich pozostałych dokumentów w systemie. Zaczynając od tego, że metoda Utworz nie przyjmuje konfiguracji domyślnej, którą w sumie pobrać można, a obiektów praktycznie nie ma, są jakieś inne uproszczone.

Paragon tworzy się analogicznie do innych dokumentów...

9 godzin temu, Radomił Ząbik napisał:

Niestety w dokumentacji ani na forum, nie znalazłem przykładu wystawienia paragonu.

Przykładowy kod był publikowany kilka dni temu:

cytat:

...
IDokumentySprzedazy dokumentySprzedazy = mUchwyt.PodajObiektTypu<IDokumentySprzedazy>();
...
Konfiguracja konfiguracja = mUchwyt.PodajObiektTypu<InsERT.Moria.Dokumenty.Logistyka.IKonfiguracje>().DaneDomyslne.ParagonFiskalny;
...
using (IDokumentSprzedazy paragonNexo = dokumentySprzedazy.Utworz(konfiguracja))
...

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Paragon tworzy się analogicznie do innych dokumentów...

Większość dokumentów można stworzyć tak (nawet dokumentacja to wskazuje)...

IDokumentySprzedazy faktury = sfera.PodajObiektTypu<IDokumentySprzedazy>();
Konfiguracja konfFS = sfera.PodajObiektTypu<IKonfiguracje>().DaneDomyslne.FakturaVAT;
using (IDokumentSprzedazy fs = faktury.Utworz(konfFS))
  
IRozchodyWewnetrzne rozchody = sfera.PodajObiektTypu<IRozchodyWewnetrzne>();
Konfiguracja konfRW = sfera.PodajObiektTypu<IKonfiguracje>().DaneDomyslne.RozchodWewnetrzny;
using (IRozchodWewnetrzny rw = rozchody.Utworz(konfRW)) 
  
IZamowieniaOdKlientow zamowienia = sfera.PodajObiektTypu<IZamowieniaOdKlientow>();
Konfiguracja konfZK = sfera.PodajObiektTypu<IKonfiguracje>().DaneDomyslne.ZamowienieOdKlienta;
using (IZamowienieOdKlienta zk = zamowienia.Utworz(konfZK))

... ale paragonu (PA) nie do końca, bo Utworz nie przyjmuje parametrów, i zostaje to...

IParagony paragony = sfera.PodajObiektTypu<IParagony>();
using (IParagon pa = paragony.Utworz())

... ale teraz nakierował Pan na podejście od strony IDokumentSprzedazy, więc spróbuje - szukałem po IParagon w forum, dlatego nie trafiłem na ten wątek. Dziękuje.

 

Aczkolwiek trochę mnie zastanawia, niejednolite podejście w tym przypadku.

Link to postu
24 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Aczkolwiek trochę mnie zastanawia, niejednolite podejście w tym przypadku.

No jest jednolite, bo paragon to dokument sprzedażowy, analogicznie jak faktura sprzedaży:

24 minuty temu, Radomił Ząbik napisał:

Większość dokumentów można stworzyć tak (nawet dokumentacja to wskazuje)...

IDokumentySprzedazy faktury = sfera.PodajObiektTypu<IDokumentySprzedazy>();
Konfiguracja konfFS = sfera.PodajObiektTypu<IKonfiguracje>().DaneDomyslne.FakturaVAT;
using (IDokumentSprzedazy fs = faktury.Utworz(konfFS))

--

28 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

szukałem po IParagon w forum

Z tego co widzę to obiekty te służą do obsługi paragonów fiskalnych z urządzeń zewnętrznych.

Link to postu

Potwierdzam to co napisał Pan Daniel - paragony są podtypem (konfiguracją) dokumentu sprzedaży (DokumentDS) i tworzy je się analogicznie jak inne dokumenty sprzedaży (faktury VAT, faktury marża etc). Chciałbym jedynie sprostować odrobinę kod zacytowany z tego wątku. Błędnie jest tam wykorzystywana konfiguracja paragonu fiskalnego, który reprezentuje jeden ze sposobów odbioru sprzedaży z kasy fiskalnej przez co jest trochę inaczej traktowany w Subiekcie (np. nie można go fiskalizować gdyż jako dokument odebrany z kasy fiskalnej jest już de facto zafiskalizowany). Można za to skorzystać z konfiguracji paragonu lub paragonu imiennego i w tych przypadkach mamy te same funkcjonalności co przy np. fakturach VAT.

Pan Radomił trafił na interfejs IParagon, który reprezentuje pojedynczy paragon odebrany z bufora kasy fiskalnej (niektóre urządzenia udostępniają możliwość odbierania takich pojedynczych dokumentów oprócz liczników sprzedaży). Ma on m.in. powiązanie z dokumentem DS gdyż do takiego paragonu można np. wystawić fakturę detaliczną. Faktycznie dokumentacja obiektów z tego obszaru (IParagon, IParagony, encja Paragon) jest dość uboga i postaramy się to uzupełnić żeby takie wątpliwości się nie pojawiały. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...