Skocz do zawartości

Import danych z "Falcon 5" do Subiekt Nexo

Polecane posty

Witam

Szukam info na temat przeniesienia danych z dosowego programu Falcon 5 (baza danych w chmurze  producenta oprogramowania) - do subiekta nexo.

Mówimy tutaj o całkowitym przejściu z jednego do drugiego - magazyn i baza FV zakupowo sprzedażowych sporawa - sklep motoryzacyjny około 5 lat działalności. 

Czy wykonywał już ktoś podobną operację  - o ile to w ogóle możliwe. 

 

Link to postu

Nie wiem jaki jest dostęp do tej bazy, ale w praktyce robi się przeniesienie:
- kartotek towarów i stanów magazynowych
- kartotek kontrahentów i ew nierozliczonych rozrachunków
- czasem niezrealizowane zamówienia
Na gotowca z tego programu bym raczej nie liczył, więc pozostaje usługa wdrożeniowa.
Oczywiście trzeba mieć dane w jakiejś postaci nadającej się do przetwarzania, a że o tym programie nigdy nie słyszałem, więc trudno powiedzieć cokolwiek więcej.

O przeniesieniu dokumentów raczej nie ma co marzyć bez względu na format dostępnych danych. Techniczne oczywiście pewnie by się dało, ale koszt i termin byłyby zabójcze. Nie podam nawet szacunków, ale zapewniam że by się Panu nie spodobały.

Jeśli będą dostępne jakieś akceptowalne dane to to co wymieniłem możemy przenieść.

Link to postu
2 godziny temu, Mariusz Łachowski napisał:

Czy wykonywał już ktoś podobną operację  - o ile to w ogóle możliwe. 

To tak jakby spytał Pan mechanika z wieloletnim doświadczeniem czy zmieniał kiedyś rozrząd, czy to w ogóle możliwe - dla typowego użytkownika to trudne / niemożliwe, ale dla mechanika to "jego praca"... ;)

 

20 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

...o tym programie nigdy nie słyszałem, więc trudno powiedzieć cokolwiek więcej.

Na tym programie pracował kiedyś szwagier, zmienił na nexo i "zaprzyjaźniony serwis", specyfika działalności (instalacje centralnego ogrzewania) nie wymagała przenoszenia danych, była to też okazja do uporządkowania danych, więc nie przyjrzałem się bliżej temu programowi.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...