Skocz do zawartości

Czy da się szybko rozliczać rozrachunki?

Polecane posty

No właśnie, mam pytanie czy jest możliwe w Nexo szybkie rozliczanie rozrachunków? W GT wystarczyło wybrać rozrachunek, wcisnąć enter i przy dobrych wiatrach drugi raz enter i rozrachunek był rozliczony. W Nexo to jest droga przez mękę i można się zaklikać na śmierć po menu żeby w końcu wybrać, że chce się rozliczyć operacją bankową :(

Czy można gdzieś ustawić żeby wciśnięcie enter od razu otwierało okno rozliczenia operacją bankową? Może jest jakiś nie opisany inny skrót klawiaturowy dla rozliczenia operacją bankową i np kasową?

Link to postu
4 godziny temu, Aleksander Pająk napisał:

No właśnie, mam pytanie czy jest możliwe w Nexo szybkie rozliczanie rozrachunków?

Tak.

 

4 godziny temu, Aleksander Pająk napisał:

W GT wystarczyło wybrać rozrachunek, wcisnąć enter i przy dobrych wiatrach drugi raz enter i rozrachunek był rozliczony.

Niektórzy kładli segregatory na klawiszu "Enter" i posądzali program o rozliczenie rozrachunków ;) Pytanie też, czy muszą powstawać rozrachunki, które później trzeba sztucznie rozliczać (Enter->Enter).

 

4 godziny temu, Aleksander Pająk napisał:

W Nexo to jest droga przez mękę i można się zaklikać na śmierć po menu żeby w końcu wybrać, że chce się rozliczyć operacją bankową :(

To prawda, praca z programem bez znajomości jego obsługi i możliwości to "droga przez mękę".

 

4 godziny temu, Aleksander Pająk napisał:

Czy można gdzieś ustawić żeby wciśnięcie enter od razu otwierało okno rozliczenia operacją bankową? Może jest jakiś nie opisany inny skrót klawiaturowy dla rozliczenia operacją bankową i np kasową?

Można uzyskać taką funkcjonalność, skróty nie są ukryte, można je (w odróżnieniu do GT) samemu konfigurować, jeden z ostatnich wątków na forum w tym temacie:

 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Lubię to 1
Link to postu

No dobra, to rzeczywiście trochę zmienia postać rzeczy i powinno ułatwić sprawę. Nie jest to co prawda enter, ale coś da się wyskrobać żeby miało sens.

 

W takim razie idąc za ciosem, czy można jakoś zmienić zachowanie się listy? W tej chwili działa to w taki trochę dziwny sposób, że jak rozliczymy rozrachunek, to przenosi nas na spłatę tego rozrachunku. Oczywiście da się w tym dopatrzeć sensu, ale jak nie chcę widzieć spłat i rozliczonych rozrachunków, a jedynie mieć listę nierozliczonych (tak jest skonfigurowany widok). Takie zachowanie powoduje ciągłe przewijanie listy i szukanie kolejnych rozrachunków. Ja bym chciał znowu zachowania z GT czyli żeby po takim rozliczeniu zamiast trafiać na spłatę (pal licho że tą spłatę widać do momentu wciśnięcia F5) zostać albo na tym rozrachunku, który był rozliczany (jeśli nie zniknie) albo zostać przeniesionym na kolejny jaki był pod/nad nim tak że jak np mam listę posortowaną po kontrahentach nie musieć znowu szukać co następne będzie rozliczane.

Link to postu
7 minut temu, Aleksander Pająk napisał:

No dobra, to rzeczywiście trochę zmienia postać rzeczy i powinno ułatwić sprawę. Nie jest to co prawda enter, ale coś da się wyskrobać żeby miało sens.

Jak napisałem:

4 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Można uzyskać taką funkcjonalność...

lecz nie przyłożył się Pan do zapoznania się z możliwościami konfiguracji widoków: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/8139,subiekt-i-gestor-nexo-–-jak-ustawic-domyslne-polecenie-dla-danego-widoku.html;)

Link to postu
3 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jak napisałem:

lecz nie przyłożył się Pan do zapoznania się z możliwościami konfiguracji widoków: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/8139,subiekt-i-gestor-nexo-–-jak-ustawic-domyslne-polecenie-dla-danego-widoku.html;)

Z bólem serca muszę przyznać rację. Zerkałem na szybko i nie zwróciłem uwagi że lista się przewija i to całkiem mocno🤦‍♂️

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...