Skocz do zawartości

Problem z JPK


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Przemysław Werner,

Polecane posty

I jeszcze taka treść na końcu :

 

[2023-02-08 01:00:19] - Walidacja wynikowego pliku
[2023-02-08 01:00:19] - Plik jest niepoprawny według schemy.
[2023-02-08 01:00:19] - Niepoprawny format xml-a.
Pole NazwaKontrahenta (Imię i nazwisko lub nazwa nabywcy, dostawcy lub usługodawcy): Element 'xs:token' nie może zawierać znaków wysuwu wiersza (#xA), znaków tabulacji (#x9), spacji wiodących i końcowych, jednej spacji ani sekwencji składającej się z co najmniej dwóch spacji (#x20).
Przybliżona lokalizacja problemu w pliku:
</tns:SprzedazWiersz><tns:SprzedazWiersz><tns:LpSprzedazy>553</tns:LpSprzedazy><tns:NrKontrahenta>BRAK</tns:NrKontrahenta><tns:NazwaKontrahenta>Michał Kun</tns:NazwaKontrahenta><tns:DowodSprzedazy>PI 314/01/2023</tns:DowodSprzedazy><tns:DataWystawienia>2023-01-23</tns:DataWystawienia><tns:K_17>12.94</tns:K_17><tns:K_18>1.04</tns:K_18><tns:K_19>7.31</tns:K_19><tns:K_20>1.68</tns:K_20></tns:SprzedazWiersz>
Pole NazwaKontrahenta (Imię i nazwisko lub nazwa nabywcy, dostawcy lub usługodawcy): Element 'xs:token' nie może zawierać znaków wysuwu wiersza (#xA), znaków tabulacji (#x9), spacji wiodących i końcowych, jednej spacji ani sekwencji składającej się z co najmniej dwóch spacji (#x20).
Przybliżona lokalizacja problemu w pliku:
<tns:DataWystawienia>2023-01-31</tns:DataWystawienia><tns:K_17>16.67</tns:K_17><tns:K_18>1.33</tns:K_18><tns:K_19>7.31</tns:K_19><tns:K_20>1.68</tns:K_20></tns:SprzedazWiersz><tns:SprzedazWiersz><tns:LpSprzedazy>930</tns:LpSprzedazy><tns:NrKontrahenta>BRAK</tns:NrKontrahenta><tns:NazwaKontrahenta>Karol Franciszkowicz</tns:NazwaKontrahenta><tns:DowodSprzedazy>PI 540/01/2023</tns:DowodSprzedazy><tns:DataWystawienia>
Pole NazwaKontrahenta (Imię i nazwisko lub nazwa nabywcy, dostawcy lub usługodawcy): Element 'xs:token' nie może zawierać znaków wysuwu wiersza (#xA), znaków tabulacji (#x9), spacji wiodących i końcowych, jednej spacji ani sekwencji składającej się z co najmniej dwóch spacji (#x20).
Przybliżona lokalizacja problemu w pliku:
<tns:DowodSprzedazy>PI 540/01/2023</tns:DowodSprzedazy><tns:DataWystawienia>2023-01-31</tns:DataWystawienia><tns:K_19>73.16</tns:K_19><tns:K_20>16.83</tns:K_20></tns:SprzedazWiersz><tns:SprzedazWiersz><tns:LpSprzedazy>931</tns:LpSprzedazy><tns:NrKontrahenta>BRAK</tns:NrKontrahenta><tns:NazwaKontrahenta>Joanna Tomaszewska</tns:NazwaKontrahenta><tns:DowodSprzedazy>PI 541/01/2023</tns:DowodSprzedazy>
Pole NazwaKontrahenta (Imię i nazwisko lub nazwa nabywcy, dostawcy lub usługodawcy): Element 'xs:token' nie może zawierać znaków wysuwu wiersza (#xA), znaków tabulacji (#x9), spacji wiodących i końcowych, jednej spacji ani sekwencji składającej się z co najmniej dwóch spacji (#x20).
Przybliżona lokalizacja problemu w pliku:
</tns:DataWystawienia><tns:K_19>250.00</tns:K_19><tns:K_20>57.50</tns:K_20></tns:SprzedazWiersz><tns:SprzedazWiersz><tns:LpSprzedazy>980</tns:LpSprzedazy><tns:NrKontrahenta>BRAK</tns:NrKontrahenta><tns:NazwaKontrahenta>Arkadiusz Gutowski</tns:NazwaKontrahenta><tns:DowodSprzedazy>PI 590/01/2023</tns:DowodSprzedazy><tns:DataWystawienia>2023-01-31</tns:DataWystawienia><tns:K_17>24.50</tns:K_17>

[2023-02-08 01:00:19] - Zakończono generowanie pliku.
 

Link to postu
  • Rozwiązanie

Problem wynika prawdopodobnie ze spacji użytych w danych klienta i wykorzystaniu ich na dokumencie, jednak należy pamiętać o tym, że dane klientów są historiowane na dokumentach, więc sama poprawa w kartotece jest niewystarczająca. Trzeba wejść w edycję dokumentu, poprawić klienta na dokumencie i zapisać – wtedy dopiero na dokumencie będą aktualne dane.

Link to postu

Podpinam sie pod temet. Mam ten sam problem. zasadnicza kwestaia jest taka, że nie znieniam nazwy klienta od paru lat. wysyłam JPK juz z trzy lata. zawsze było ok. A dzisiaja zatrzymuje mi się na 23.01.2023. jak zmieniam nazwy i wyszykuje spacji to bez zmian. Porównuje i zmieniem dane z bazy CEG tez nie pomaga. Fikcyjna zmiana daty na np. 01.01.2023 rozwiązuje problem tylko w ten sposób że błąd wyskakuje przy kolejnej fakturze. co ciekawe dotyczy to tylko FZ zakupu. testowałem nawet co będzie za miesiąc. Przy generowaniu JPK_VAT wewnętrzy na miesiąc luty 2023 wykłada sie przy pierwszej FZ zakupu. Proszę o pomop serwis INSERT. I innych drych ludzi. 🙂

Link to postu

Więc tak. Myślałem, że problem tkwi tylko w jednym kontrahencie (choć jak wspomniałem poprzednie miesiące, a nawet lata przebiegały bez żadnych problemów) ale może jakieś nowe wytyczne formatów itp. więc zacząłem poprawiać od pierwszego wskazanego klienta. Niestety generator JPK  zaczął zatrzymywać się na kolejnych klientach. wpadłem na pomysł by nie szukać ręcznie dodatkowych spacji itp i pobierałem dane firmy z CEG po zmianie danych kontrahentów nic się nie zmieniało. zaczynam podejrzewać, że problem tkwi gdzieś w innym miejscu. pokusiłem się jeszcze sprawdzić co będzie za miesiąc i tu dopiero zdziwienie. W lutym wykłada się na początku miesiąca. Proszę o pomoc bo mnie księgowa zaje.... sorki

1-1.jpg

2.jpg

Link to postu

Dodam, że korekta spacji pomogła przy jednym kontrahencie i się generator zatrzymał na drugim. Tak jak wspomniałem nawet pobranie danych CEG przy drugim nic nie zmieniło.  generator staną przy tym rekordzie. zmiana daty ruszył do następnego i tak dajem. rozwalam całą baze (płatności itp.) i nic zawsze sięzatrzymuje przy kolejnym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...