Skocz do zawartości

Cena za kg/litr na cenówce.

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Handluję detalicznie chemią gospodarczą. Towar kupuję jako sztukę  i wprowadzam na stan jako sztuki (np. Lenor 0,5l płynu do płukania, Vizir 2kg proszek do prania).W moim przypadku wymogiem ustawowym jest umieszczenie na półce etykiety z ceną produktu oraz podanie ceny za 1 kilogram czy litr. Używam do tego w Subiekcie Nexo naklejek. Niestety mam problem z przelicznikiem. Trzeba go wyliczać ręcznie, np. dla 0,5l płynu przelicznikiem będzie 2. Przy bardzo dużej ilości towaru jest to czasochłonne i łatwo o pomyłkę. Chciałbym to uprościć, żeby było tak jak miałem w poprzednim programie, gdzie wystarczyło wpisać w przeliczniku wartość jak jednostka miary np. 0,5 litra - 0,5, 1,5kg - 1,5. Program automatycznie odpowiednio wyliczał na etykiecie ceną za 1 kilogram czy litr. Przewertowałem wszystko co się da w programie, telekonsultant - nie potrafili pomóc. Macie jakieś pomysły?

 

Link to postu

Z naklejką nie było problemu, zaprojektowałem układ prawidłowo, wyświetla to co ma wyświetlić. Problem był z przelicznikiem, który trzeba było wyliczać ręcznie. Udało mi się rozwiązać problem wpisując w polu przelicznik: 1/ . Np. dla wagi towaru 250g wpisuję: 1/0,25, dla pojemności 2,5 litra wpisuję: 1/2,5 i to rozwiązuje problem. Dziękuję za podpowiedzi, temat zamknięty.

Link to postu
  • 1 rok później...
W dniu 10.02.2023 o 10:43, Zbigniew Kasjaniuk napisał:

Z naklejką nie było problemu, zaprojektowałem układ prawidłowo, wyświetla to co ma wyświetlić. Problem był z przelicznikiem, który trzeba było wyliczać ręcznie. Udało mi się rozwiązać problem wpisując w polu przelicznik: 1/ . Np. dla wagi towaru 250g wpisuję: 1/0,25, dla pojemności 2,5 litra wpisuję: 1/2,5 i to rozwiązuje problem. Dziękuję za podpowiedzi, temat zamknięty.

Czy korzysta pani cały czas z tego rozwiązania, czy jest coś prostszego, bo ten sposób działa ale jest kłopotliwy bo jak zrobię błąd podczas wpisywania produktu to potem nie mogę poprawić już tej jednostki miary.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...