Skocz do zawartości

Błąd fiskalizacji w statusie po aktualizacji i bład DFM wersja 1.74 SP1 HF1 Fiskalizacja zdalna

Polecane posty

Witam, mam problem po aktualizacji wersji na 1.74 SP1 HF1, pojawiły się dziwne błedy ( jest jedna drukarka fiskalna i poprzez Serwis Fisklizacj zdalnej wydruki paragonów z 4 komp :

- w subiekcie po fiskalizacji w statusie fiskalnym , pojawia się bład fiskalizacji "x" zamiast "fajki"  -utrata połaczenia...LECZ paragon wychodzi i stany pomniejszane są .....1052377135_bad.jpg.5a5660ce6f61f6c6f39fa1d808bbedbe.jpg

 

 

 

 

- Natomiast na drugim komputerze pojawia się komunikat (jak na zdjeciu) i również paragon się drukuje , nie było z tym problemu przed aktualizacja.... czy jest jakiś bład aktualizacji czy macie też taki problem?? 

 

 

 

 

 

76990461_bad2.thumb.jpg.2245adf8262973192188cda2561d77ce.jpg

 

 

 

 

 

Link to postu
8 minut temu, Kamil GW napisał:

...czy jest jakiś bład aktualizacji czy macie też taki problem?? 

Jak sam Pan widzi panuje cisza na forum, nikt nie zgłaszał takich problemów, poza forami też nic nie słyszałem, u naszych klientów taki problem nie wystąpił, może to być związane z tym, że od lat nie korzystamy z fiskalizacji zdalnej.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2023 o 21:55, Daniel Kozłowski napisał:

Jak sam Pan widzi panuje cisza na forum, nikt nie zgłaszał takich problemów, poza forami też nic nie słyszałem, u naszych klientów taki problem nie wystąpił, może to być związane z tym, że od lat nie korzystamy z fiskalizacji zdalnej.

Dzień dobry.

Ja zgłaszałem takie problemy.

 

Link to postu
3 godziny temu, Michał Szewczyk napisał:

Ja zgłaszałem takie problemy.

Jesteśmy na forum "użytkowników", a nie forum "partnerów" i do forum użytkowników się odnosiłem... Poza tym jak wyżej polecam nie czekać na powstanie problemów tylko ich unikać:

W dniu 10.02.2023 o 21:55, Daniel Kozłowski napisał:

...u naszych klientów taki problem nie wystąpił, może to być związane z tym, że od lat nie korzystamy z fiskalizacji zdalnej.

W dniu 11.02.2023 o 08:12, Szczepan Socha napisał:

Proszę wdrożyć u siebie SUZ...

 

Link to postu

Błędne myślenie i lekceważenie problemu, jeżeli nadal po aktualizacji ta funkcja jest to powinna działać poprawnie, a to nie "unikanie" problemu tylko błąd aktualizacji... Za chwilę okaże się że po aktualizacji jakas drukarka Posnet nie będzie działać, to propozycja będzie zmienić na inny model???...nie tędy droga... jeśli SFZ jest i działał bez problemu to powinien po aktualizacji również działać....

 

  • Lubię to 1
Link to postu
36 minut temu, Kamil GW napisał:

Błędne myślenie i lekceważenie problemu, jeżeli nadal po aktualizacji ta funkcja jest to powinna działać poprawnie, a to nie "unikanie" problemu tylko błąd aktualizacji...

Zaproponowałem praktycznie darmowe rozwiązanie dostępne od ręki, które pozwoli uniknąć w przyszłości kolejnych problemów - czego więcej Pan ode mnie oczekuje ? Dlaczego nie chce Pan z niego skorzystać ? Zwracam też uwagę na ten fakt: https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/13894-forum-użytkowników-kto-jest-kim-na-forum/ 

 

38 minut temu, Kamil GW napisał:

Za chwilę okaże się że po aktualizacji jakas drukarka Posnet nie będzie działać,...

Jeśli dalej będzie Pan lekceważył problem to tak będzie (o ile już tak nie jest).

 

38 minut temu, Kamil GW napisał:

...to propozycja będzie zmienić na inny model???

Oczywiście, że nie, propozycja będzie taka sama jak teraz, proszę na spokojnie przeczytać wypowiedzi z tego wątku, cytuję raz jeszcze:

W dniu 11.02.2023 o 08:12, Szczepan Socha napisał:

Proszę wdrożyć u siebie SUZ

--

40 minut temu, Kamil GW napisał:

...nie tędy droga... jeśli SFZ jest i działał bez problemu to powinien po aktualizacji również działać....

Parafrazując:

Cytat

jeśli Windows XP / Windows Vista jest i działał bez problemu to powinien po aktualizacji również działać...

 

  • Lubię to 1
Link to postu
10 minut temu, Tomasz Kosak napisał:

U mnie po aktualizacji do 1.74 SP2 to samo.

Czy przez ten opis mamy rozumieć, że tylko zaktualizował Pan pogramy do wersji 1.74 SP2 i nie aktualizował Pan sterowników urządzeń zewnętrznych ? Ponowię pytanie z tego wątku:

22 godziny temu, Kacper Panek napisał:

jaki jest model urządzenia generującego błędy? Jakiej wersji sterownika Pan używa?

--

11 minut temu, Tomasz Kosak napisał:

Proszę o pomoc.

Kilka razy zostało wskazane rozwiązanie:

22 godziny temu, Kacper Panek napisał:

Zgodnie z wypowiedziami przedmówców, zalecamy korzystanie z SUZ. Serwis fiskalizacji zdalnej nie jest rozwijany. 

 

Link to postu
15 minut temu, Tomasz Kosak napisał:

U mnie po aktualizacji do 1.74 SP2 to samo.

4 minuty temu, Janusz Hławiczka napisał:

U mnie pomogło zainstalowanie starszej wersji sterowników. Drukarka fiskalna połączona bezpośrednio.

Dla jasności - wątek i opisane rozwiązania dotyczą problemów z wykorzystywaniem fiskalizacji zdalnej.

Link to postu

Aktualizację robiłem kompletną, wraz ze sterownikami. Powiem, że to chore jest wszystko, żeby przy zwykłej aktualizacji miałem dzień praktycznie zmarnowany z powodu szukania przyczyny. Na nieszczęście zrobiłem kilka aktualizacji, w tym nowy antywirus, systemowe aktualizacje, subiekt, dlatego mogło być kilka przyczyn.

Link to postu
14 minut temu, Tomasz Kosak napisał:

Powiem, że to chore jest wszystko, żeby przy zwykłej aktualizacji miałem dzień praktycznie zmarnowany z powodu szukania przyczyny.

Nie ma czegoś takiego jak "zwykła aktualizacja" - każda aktualizacja niesie za sobą ryzyko wystąpienia / ujawnienia się błędów / problemów, ktoś kto podejmuje się aktualizacji powinien to wiedzieć i tak planować prace, aby mieć możliwość i/lub czas na ich rozwiązanie... Podobnie jak ze "zwykłym przejściem przez pasy" - nie powinny, ale wypadki się zdarzają.

 

17 minut temu, Tomasz Kosak napisał:

W końcu pomogła zmiana sterowników na starszą wersję.

Nie odpowiedział Pan na pytania, które mogą pomóc w wyjaśnieniu przyczyn problemów:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ponowię pytanie z tego wątku:

23 godziny temu, Kacper Panek napisał:

jaki jest model urządzenia generującego błędy? Jakiej wersji sterownika Pan używa?

 

Link to postu

Potwierdzam występowanie problemu w wersji 1,74SP2. Drukarka Emar Printo 57T. Na starszym sterowniku pojawia się prawidłowy status fiskalny, na najnowszych paragon się drukuje ale w statusie mamy krzyżyk. Starszy sterownik nie współpracuje z najnowszym SUZ.

Link to postu
2 godziny temu, Grzegorz Cybulski napisał:

Potwierdzam występowanie problemu w wersji 1,74SP2. Drukarka Emar Printo 57T. Na starszym sterowniku pojawia się prawidłowy status fiskalny, na najnowszych paragon się drukuje ale w statusie mamy krzyżyk.

Upewniam się... Rozumiem, że odpowiada Pan w temacie wątku, czyli wykorzystuje Pan fiskalizację zdalną ?

 

2 godziny temu, Grzegorz Cybulski napisał:

Starszy sterownik nie współpracuje z najnowszym SUZ.

To niejako jest oczywiste, że "stare nie współpracuje z nowym", stąd każda wersja sterowników urządzeń (od czasów powstania SUZ'a) zawiera w numerze wersji minimalną wersję SUZ'a, który jest obsługiwany.

Link to postu

przejście na SUZ nie jest rozwiązaniem, z jednego powodu, przy pracy zdalnej na terminalu, w miejscu gdzie jest drukarka fiskalna wymagany jest stały publiczny adres IP, po to, żeby Kasiarz wiedział gdzie jest drukarka.


Uprzedzę sugestię, można łączyć się RDP i mapować port COM3, działa, znam tą technikę dobrze, długo się drukuje, nawet bardzo ale działa, ale uwaga
Błąd też zaczął występować po aktualizacji w okolicach stycznia 2023.

 

Rozwiązaniem jest cofnięcie się do wersji sterowników z października lub grudnia 2022.

Ale na jak długo to pomoże ? może w końcu programiści naprawią to co popsuli. Ja mimo wszystko na to liczę, instaluje te sterowniki automatycznie z nowymi wersjami, a potem się wycofuje bo po kilku godzinach ma to samo zgłoszenie, X przy paragonie

Link to postu
3 minuty temu, Mariusz CZAJKA napisał:

przejście na SUZ nie jest rozwiązaniem, z jednego powodu, przy pracy zdalnej na terminalu, w miejscu gdzie jest drukarka fiskalna wymagany jest stały publiczny adres IP, po to, żeby Kasiarz wiedział gdzie jest drukarka.

Nie rozumiem o czym Pan pisze - fiskalizacja zdalna nie ma opisanych wymagań ?

 

8 minut temu, Mariusz CZAJKA napisał:

Rozwiązaniem jest cofnięcie się do wersji sterowników z października lub grudnia 2022.

Ale na jak długo to pomoże ? może w końcu programiści naprawią to co popsuli. Ja mimo wszystko na to liczę, instaluje te sterowniki automatycznie z nowymi wersjami, a potem się wycofuje bo po kilku godzinach ma to samo zgłoszenie, X przy paragonie

Jak wyżej - jaki problem Pan rozwiązuje ?  

Link to postu

Witam Serdecznie.

U mnie problem wystąpił po aktualizacji z ver.1.72 na 1.74 - drukarka Novitus Bono Online i niezależnie czy fiskalizacja przez SUZ czy bezpośrednio.

Ponadto po zafiskalizowaniu wyskakiwała informacja o błędzie fiskalizacji i  zawieszał się DFM.

Powrót do sterowników z połowy poprzedniego roku oczywiście załatwił sprawę.

 

Edytowane przez Wiesław Florek
Link to postu
56 minut temu, Wiesław Florek napisał:

Witam Serdecznie.

U mnie problem wystąpił po aktualizacji z ver.1.72 na 1.74 - drukarka Novitus Bono Online i niezależnie czy fiskalizacja przez SUZ czy bezpośrednio.

Ponadto po zafiskalizowaniu wyskakiwała informacja o błędzie fiskalizacji i  zawieszał się DFM.

Powrót do sterowników z połowy poprzedniego roku oczywiście załatwił sprawę.

 

jak zrobić "powrót" do sterowników?? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...