Skocz do zawartości

Pomoc. Dokument VAT nie przepisuje kontrahenta

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem. 

Tworzę nowy dekret i wpisuje konto typu 202-... znajduję kontrahenta uzupełniam dekret resztą informacji i klikam na Dokument VAT.

Przechodząc na tą zakładkę nie wskakuje mi automatem miejce z nazwą PODMIOTU / KONTRAHENTA.

W jednej firmie wskakuje a w innej nie. Nie ja ustawiałem ten program i nie wiem gdzie to można ustawić.

Czy ktoś może pomóc?

Link to postu

Dzień dobry, w przypadku gdy na dekrecie znajduje się więcej niż jedno konto rozrachunkowe, program nie jest w stanie sam wskazać podmiotu, z którego utworzono zapis VAT. Należy pamiętać, że dekret księgowy, umożliwia wskazanie wielu kont rozrachunkowych (podmiotów), natomiast zapis VAT pozwala wskazać tylko jeden podmiot.

1262141393_rewizornexo.thumb.png.05e0f90769baacd21b6a66482d45b425.png

Link to postu

Dzień dobry, mam ten sam problem ale skomplikowanym schematem dekretacji już go rozwiązałam .Natomiast nie zgadzam się z tym , że jest więcej niż jedno konto rozrachunkowe. Rozrachunek przebiega na tym samym koncie tylko strony Wn/Ma + np. konto kasa . Pomimo tego jakimś cudem zakładka vat nie widzi kontrahenta. Zapewne program zezwoliłby na utworzenie wyjątku - identyfikuj kontrahenta  ( dostawy krajowe) dla schematu dekretacji, kiedy do dekretu podłączane jest konto vat (naliczony/należny) tzn. następuje procentowe rozbicie  kwoty wprowadzanej. Pracuje na wielu programach  i żaden nie ma takiego ograniczenia . Zakładka vat uaktywnia się dla konta vat . W Rewizorze nexo dekretujemy dwustopniowo, dwoma pieczęciami  na jednym dekrecie. Pierwsza pieczęć identyfikuje rejestr vat i kontrahenta , druga zamyka rozrachunek .

Link to postu
2 godziny temu, Wanda Wojtas napisał:

Dzień dobry, mam ten sam problem ale skomplikowanym schematem dekretacji już go rozwiązałam .Natomiast nie zgadzam się z tym , że jest więcej niż jedno konto rozrachunkowe. Rozrachunek przebiega na tym samym koncie tylko strony Wn/Ma + np. konto kasa . Pomimo tego jakimś cudem zakładka vat nie widzi kontrahenta. Zapewne program zezwoliłby na utworzenie wyjątku - identyfikuj kontrahenta  ( dostawy krajowe) dla schematu dekretacji, kiedy do dekretu podłączane jest konto vat (naliczony/należny) tzn. następuje procentowe rozbicie  kwoty wprowadzanej. Pracuje na wielu programach  i żaden nie ma takiego ograniczenia . Zakładka vat uaktywnia się dla konta vat . W Rewizorze nexo dekretujemy dwustopniowo, dwoma pieczęciami  na jednym dekrecie. Pierwsza pieczęć identyfikuje rejestr vat i kontrahenta , druga zamyka rozrachunek .

Dziękujemy za zgłoszenie. Zapisaliśmy temat do poprawy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...