Skocz do zawartości

Kraj dostawy inny niż PL do adresu dostawy w Subiekcie nie przenosi się + rejestr transakcji zagranicznych

Polecane posty

Nie wiem czy to błąd czy takie były założenia ale w sytuacji kiedy Klient poda jako adres dostawy jakieś zagraniczny (np. DE) to do dokumentu PAi/FS sam adres się przeniesie ale w pozycji Państwo widnieje "Polska". Poniżej adres w Sello i co przeniosło się do Subiekta.

 

Dwa - jak radzicie sobie z generowaniem raportu z transakcji do których paczki opuściły Polskę?

Bo tu o tyle to jest głupie, że nie nabywca się liczy a odbiorca.

 

1709714349_adresdostawySello.jpg.622d3ece887c97f152a5f673de77ec5e.jpg

 

1633056829_dostawaSubiekt.jpg.4cc9016eeaaefe80ce0f612904b4f7af.jpg

Edytowane przez Tomek - massur
literóka w tytule
Link to postu
  • Tomek Mazur zmienił tytuł na Kraj dostawy inny niż PL do adresu dostawy w Subiekcie nie przenosi się + rejestr transakcji zagranicznych
17 godzin temu, Tomek - massur napisał:

to do dokumentu PAi/FS sam adres się przeniesie ale w pozycji Państwo widnieje "Polska".

Cytat

Sello 1.42.6 (10/11/2022)

Zewnętrzny system sprzedaży

  • Dodano ustawianie państw innych niż PL w dokumentach Subiekta

Jest odpowiednia wersja Sello?

 

 

Link to postu

Już tak, faktycznie sprawdzałem na dokumentach wygenerowanych na starszej wersji, Sello nówka sztuka i teraz kraj w adresie dostawy się przenosi.

I jest prawie dobrze, prawie - bo żeby wygenerować raport VAT OSS dokumenty muszą być tak oznaczone. A w tym testowym mam mimo zagranicznego adresu wysyłki "Sprzedaż krajowa".

Dwa - zamówienia pobrane z SGT, wpisane ręcznie, itd.  - powstaje "Klient jednorazowy" i tam już nie ma adresu dostawy ani też oznaczenia dokumentu jako sprzedaż OSS.

 

A Allegro coraz mocniej lobbuje cenniki zagraniczne, automatyzacja raportu na potrzeby VAT robi się koniecznością.

Link to postu

Znaczniki dotyczące VAT-OSS same się niestety nie ustawiają, wiec przy sprzedaży zagranicznej, trzeba w dokumentach ręcznie zmieniać typ transakcji.

 

W dniu 17.02.2023 o 14:59, Tomek - massur napisał:

zamówienia pobrane z SGT, wpisane ręcznie, itd.  - powstaje "Klient jednorazowy" i tam już nie ma adresu dostawy ani też oznaczenia dokumentu jako sprzedaż OSS.

Przy zamówieniach pobieranych z GT Sello nie tworzyć kontrahentów, tylko ich importuje do Sello. Jakakolwiek jednorazowość wynika z tego jak zostali oni dodani do Subiekta na etapie tworzenia zamówienia - czyli np. ze sklepu internetowego.

Link to postu

A OK, faktycznie klienta miałem w konfiguracji importu na jednorazowego ustawionego.

Przykładowo synchronizator sklepu umożliwia ustawienie "domyślny tryb VAT dla zamówień zagranicznych" na OSS jak również mapowanie stawek VAT - planujecie może w jakiejś poprawce wprowadzić to?  Bo subiekt ma stosowne raporty. Myślałem nad jakimś skryptem przestawiającym typ transakcji ale to trochę dziadostwo się robi.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...