Skocz do zawartości

Data aplikacyjna inna niż okres obrachunkowy

Polecane posty

Dzień dobry.

 

W jaki sposób ustawić datę aplikacyjną tak, aby rok był inny niż okres obrachunkowy.

Dla przykładu data aplikacyjna 24.02.2023 a rok obrachunkowy 01.01.2022 do 31.12.2022.
Kiedyś się dało, obecnie zmienia się automatycznie okres obrachunkowy na taki jaki jest rok w dacie aplikacyjnej.

 

Wersja 44.0.2 (6181)

 

Dziękuje, pozdrawiam.

Edytowane przez Marcin Krzemień
Link to postu
1 godzinę temu, Dariusz Nowak napisał:

wciąż jest taka możliwość.

Nie chodzi o to że się nie da, ale o to jak to działa.

Z mojego własnego doświadczenia, sprzed kilku dni (mam włączony multiprogram, daty aplikacyjnej nie dotykałem).

  • Wystawiam FS, wysyłam do klienta
  • Sprawdzam coś w Rachmistrzu, w roku 2022, wracam do Subiekta, wystawiam kolejną FS, wysyłam do klienta
  • Orientuję się że wysłałem klientowi FS z datą wystawienia 31.12.2022
  • Padają słowa, których regulamin forum zabrania używać 😉
Link to postu

Dodam, że dzieje się tak tylko jeżeli okres obrachunkowy istnieje.
Przy firmie, gdzie nie ma okresu obrachunkowego 2023 można ustawić datę aplikacyjną na 2023 rok. Pewnie dlatego udało się ustawić na 2025, bo nie było takiego okresu.

W innych przypadkach przy zmianie daty aplikacyjnej zmieniany jest automatycznie okres obrachunkowy a przy zmianie okresu obrachunkowego zmieniana jest automatycznie data aplikacyjna na ostatni dzień tego roku.

Edytowane przez Marcin Krzemień
Link to postu
W dniu 24.02.2023 o 11:05, Marcin Krzemień napisał:

Tak, przy wyborze 2025 roku jest, ale proszę spróbować ustawić datę z zakresu 01.01.2023 do 31.12.2023

W przypadku, gdy istnieje okres obrachunkowy, zmienia się on wraz z datą aplikacyjną. Temat mamy zapisany do wdrożenia w jednej z przyszłych wersji, jednak nie jestem w stanie określić terminu realizacji.

Link to postu
  • 1 rok później...

dzień dobry,

 

czy coś wiadomo na temat tego problemu, minął rok od ostatniego wpisu, 

cały czas jest problem, jak zmieniam okres obrachunkowy, zmienia się data aplikacyjną na ostatni dzień roku, wydruki, zestawienia, deklaracje/korekty są z datą 31.12 tego roku, dla którego to robię, zmiana daty aplikacyjnej powoduje, że zmienia się okres obrachunkowy i już nie mam danych roku, w którym pracuję

Link to postu
5 minut temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

temat wciąż mamy na uwadze, lecz nadal nie jesteśmy w stanie określić terminu realizacji.

Spokojnie do 31.03.24 się temat jakoś odpowiedziami "nie ma, nie wiemy kiedy będzie" ogarnie a potem to już nie będzie potrzebne aż do przyszłego roku znowu jak ludzie zaczną sprawozdania za 2024 robić. Ja to bym się w ogóle nad tym nie pochylał, to się pojawia w pierwszych kwartałach tylko i mało osób na to narzeka, to po co to zmieniać w ogóle.

Edytowane przez Marcin Krzemień
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...