Skocz do zawartości

mSzafir w Rewizor Nexo PRO

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Niestety podpis mSzafir w Rewizor Nexo PRO nie działa :(  Po wybraniu aktualnego certyfikatu i klknięciu przycisku "OK" pojawia się komunikat, iż wystąpił nieprzewidziany błąd. W logach Windowsa zgłaszane są takie błędy jak na poniższych screenach. Na tym samym Windowsie mSzafir działa bez problemu na Rewizorze GT jak i Płatniku, także nie jest to problem po stronie mSzafira.

crypto card error 2.jpg

crypto card error.jpg

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Znaleźliśmy prawdopodobną przyczynę:


Problem pojawi się, gdy program (Rachmistrz.exe / Rewizor.exe / Gratyfikant.exe) zostanie uruchomiony ze ścieżki, w której występują polskie znaki, np.: C:\Users\Łukasz\AppData\Local\InsERT\Deployments\Nexo\... (*)

 

Przykłady typowych przypadków, w których to nastąpi to: nazwa użytkownika Windows (np.: "Łukasz Kowalski") lub nazwa podmiotu nexo (np.: "Łukaszexpol").

 

Problem można powtórzyć na dowolnym programie, który zostanie uruchomiony ze ścieżki spełniające ww. kryteria (w linii GT również)  - w takich sytuacjach program prawdopodobnie odmówi podpisania mSzafirem. 

 

Zgłosimy ten problem producentowi mSzafira. Zastanowimy się jakie obejście zastosować w programach do czasu poprawy przez producenta mSzafira.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja również mam (albo, żeby było trudniej: miewam) problem z mSzafirem. W niektórych przypadkach podpisywanie przechodzi gładko, ale często-gęsto Rachmistrz i Rewizor wyrzucają komunikat: Wystąpił nieoczekiwany błąd karty. Co może być przyczyną? Póki co, dzięki Bogu, w Biurze nexo działa za każdym razem, więc jest to jakieś obejście, acz nie zawsze wygodne.

Link to postu

Dzień dobry, czy zapoznał się Pan z moją wcześniejszą wypowiedzią?

W dniu 20.03.2023 o 08:39, Arkadiusz Cieśla napisał:

Problem pojawi się, gdy program (Rachmistrz.exe / Rewizor.exe / Gratyfikant.exe) zostanie uruchomiony ze ścieżki, w której występują polskie znaki, np.: C:\Users\Łukasz\AppData\Local\InsERT\Deployments\Nexo\... (*)

 

Przykłady typowych przypadków, w których to nastąpi to: nazwa użytkownika Windows (np.: "Łukasz Kowalski") lub nazwa podmiotu nexo (np.: "Łukaszexpol").

 

Problem można powtórzyć na dowolnym programie, który zostanie uruchomiony ze ścieżki spełniające ww. kryteria (w linii GT również)  - w takich sytuacjach program prawdopodobnie odmówi podpisania mSzafirem. 

 

Zgłosimy ten problem producentowi mSzafira. Zastanowimy się jakie obejście zastosować w programach do czasu poprawy przez producenta mSzafira.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dzień dobry.

Faktycznie, umknęła mi tamta odpowiedź. Szybka weryfikacja kilku przypadków z dzisiaj rzeczywiście pasuje do tego co Pan napisał.

Dobrze że nie mam polskich znaków w nazwie biura, temu Biuro działa i ratuje sytuacje ;)

 

Czy jeśli w Programie serwisowym zmienię nazwę podmiotu na niezawierającą polskich znaków, to zmieni się nazwa katalogu w ścieżce...?

Link to postu
2 minuty temu, Jerzy Klott napisał:

Czy jeśli w Programie serwisowym zmienię nazwę podmiotu na niezawierającą polskich znaków, to zmieni się nazwa katalogu w ścieżce...?

Nie, ale obejściem na teraz jest archiwizacja podmiotu i dearchiwizacja do podmiotu o nowej nazwie (bez nadpisywania istniejącego), która nie będzie miała polskich znaków.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...