Skocz do zawartości

PIT/O w PIT36 za 2022

Polecane posty

W PIT/O w PIT36 za 2022 zeznanie z małżonkiem wypełnione dane małżonka mam prawidłowo i tak zostało wysłane (mam na poglądzie dobre nazwisko), niestety Pani z US dzwoniła, że po przejściu przez bramki e-deklaracji w US PIT jest oznaczony jako błędny, gdyż w PIT/O dane małżonka zamiast wpisanego nazwiska małżonka jest podwojone nazwisko podatnika.

Jak to jest możliwe, że w US widzą co innego niż jest w wysłanym PIT?

Link to postu
15 minut temu, Kinga Krenc-Aurast napisał:

Jak to rozwiązać? 

Po pierwsze, jak zawsze, zacząć od tego jaką ma Pani wersję programu. Nie wiem dlaczego to takie trudne...

A potem pozostaje:

jeśli jest stara (czego nikt poza Panią nie wie, bo nie podała Pani tej informacji) zainstalować aktualną wersję i sprawdzić, generując deklarację od nowa (!)

jeśli jest aktualna:

  •      poczekać aż wyjdzie poprawka
  •      wyeksportować deklarację elektroniczną do pliku, poprawić i wysłać poza Rachmistrzem.

 

Link to postu

Potwierdzam takie zachowanie programu w najnowszej wersji.
Może warto byłoby w końcu przygotować tą poprawkę, a nie zbieracie tylko listę błędów do poprawienia od użytkowników. To chyba nie powinno tak wyglądać, że to biura rachunkowe są testerami oprogramowania.
W deklaracji xml wysyłanej do US w załączniku PIT-O w polu nazwisko małżonka jest wpisywane nazwisko podatnika, a wizualizowane jest to na podglądzie prawidłowo.

Urząd skarbowy otrzymuje deklaracje elektroniczną wyglądającą inaczej niż my jako użytkownicy drukujemy klientowi.

Insert - czas wziąć się za poprawki. Sam zgłosiłem w tym roku 3 zauważone błędy i do dzisiaj nic się w temacie nie zadziało.

Link to postu
W dniu 14.03.2023 o 14:48, Kinga Krenc-Aurast napisał:

W PIT/O w PIT36 za 2022 zeznanie z małżonkiem wypełnione dane małżonka mam prawidłowo i tak zostało wysłane (mam na poglądzie dobre nazwisko), niestety Pani z US dzwoniła, że po przejściu przez bramki e-deklaracji w US PIT jest oznaczony jako błędny, gdyż w PIT/O dane małżonka zamiast wpisanego nazwiska małżonka jest podwojone nazwisko podatnika

Dzień dobry, dziękujemy za zgłoszenie. Potwierdzamy błąd i poprawimy go najszybciej jak to możliwe.

W dniu 15.03.2023 o 12:23, Przemysław Obernikowicz napisał:

Sam zgłosiłem w tym roku 3 zauważone błędy i do dzisiaj nic się w temacie nie zadziało.

Panie Przemysławie, jeżeli chodzi o błędy zgłaszane przez Pana na forum, to zostały one poprawione w wersji 1.75.

Polecam również korzystać z listy zmian dostępnej na naszej stronie internetowej.

Link to postu
W dniu 14.03.2023 o 14:48, Kinga Krenc-Aurast napisał:

W PIT/O w PIT36 za 2022 zeznanie z małżonkiem wypełnione dane małżonka mam prawidłowo i tak zostało wysłane (mam na poglądzie dobre nazwisko), niestety Pani z US dzwoniła, że po przejściu przez bramki e-deklaracji w US PIT jest oznaczony jako błędny, gdyż w PIT/O dane małżonka zamiast wpisanego nazwiska małżonka jest podwojone nazwisko podatnika.

Jak to jest możliwe, że w US widzą co innego niż jest w wysłanym PIT?

Nie zaglądałem tutaj kilka dni, ... a dziś blisko kwadrans przekonywałem panią z US, że ja mam wszystko wprowadzone prawidłowo, i przy jej jednoczesnej bezsilności oraz chęci pomocy, już zacząłem pisać reklamację do naszego MF, ... a tu się okazuje że powinienem do Wrocławia ;) 

Link to postu
2 minuty temu, Rafał Konieczny napisał:

Nie zaglądałem tutaj kilka dni, ... a dziś blisko kwadrans przekonywałem panią z US, że ja mam wszystko wprowadzone prawidłowo, i przy jej jednoczesnej bezsilności oraz chęci pomocy, już zacząłem pisać reklamację do naszego MF, ... a tu się okazuje że powinienem do Wrocławia ;) 

Też najadłam się wstydu, chodź mam zawsze aktualną wersję programu. Niestety termin zwrotu liczony od złożonych korekt, więc miło nie jest.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...