Skocz do zawartości

Raporty i koszty usług

Polecane posty

Witam, 

mam pytanie. Czy da się w jakiś sposób sprawić, aby w generowanych raportów sprzedaży / podkliczeniu okresów itd. "usługi" miały koszty? Mam jako usługi kurierów / wysyłki i choć mają wpisane "koszty" to w raportach mają 100% marży. Czy da się to jakoś wyeliminować? Może jest jakieś konkretne miejsce, gdzie mogę wpisać koszt tak aby był uwzględniany w usłudze?

Link to postu

Chyba tak. Zmieniłem na widoku ewidencyjny na magazynowy, ale nadal usługa ma 100% marży i wysoki zysk (chociaż powinien być w zasadzie minus). 

 

Da się to jakoś zrobić, aby marża zamiast 100% była 0?

 

Edit: ok widzę, że da się zmienić kolumny. I to jest rozwiązanie? bo widzę że zysk całkowity różni się od ewidencyjnego i zastanawiam się czy całkowity nie jest lepszy (realne kwoty?) bo ewidencyjny to chyba ustawiony na stałe i nie uwzględnia / rabatów / zniżek? Czy mylę się?

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Zwróciłem Panu uwagę, że porównuje / patrzy Pan na niewłaściwe wartości:

W dniu 17.03.2023 o 17:23, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli dobrze widzę to porównuje Pan koszt magazynowy z ceną ewidencyjną.

Odpowiedział Pan:

 

W dniu 17.03.2023 o 18:34, Jakub Z napisał:

Chyba tak.

Ale ciągle popełnia ten sam błąd:

3 godziny temu, Jakub Z napisał:

To co muszę zrobić, aby Usługa nie była 100% zyskiem

Skąd mamy wiedzieć (bez domyślania się / zgadywania) o jaki zysk Pan pyta - magazynowy czy ewidencyjny ?

 

--

 

Aby usługa posiadała koszt ewidencyjny:

W dniu 17.03.2023 o 11:28, Arkadiusz Cieśla napisał:

...w programie może Pan wpisać cenę ewidencyjną dla takiej usługi.

Aby usługa posiadał koszt magazynowy nie może Pan nic zrobić, gdyż:

W dniu 17.03.2023 o 11:28, Arkadiusz Cieśla napisał:

...z racji tego, że usługi w odróżnieniu od towarów nie posiadają kosztu magazynowego

--

3 godziny temu, Jakub Z napisał:

W Podliczeniu okresu, też jest przychód usługi... w podsumowaniu nie wiem czy tam w koszcie jest wliczony koszt wysyłki ewidencyjny, ale innego nie widzę gdzie wpisać. Niby jest "szacowany koszt" ale to tyle.

Podliczenie okresu jest raportem dla księgowości, a księgowość interesują tylko wartości magazynowe.  

 

3 godziny temu, Jakub Z napisał:

Może da się to gdzieś poprawić/zmienić?

Co dokładnie - wartości ewidencyjne, wartości magazynowe, raporty ?

 

W dniu 17.03.2023 o 09:32, Jakub Z napisał:

Czy da się w jakiś sposób sprawić, aby w generowanych raportów sprzedaży / podkliczeniu okresów itd. "usługi" miały koszty? Mam jako usługi kurierów / wysyłki i choć mają wpisane "koszty" to w raportach mają 100% marży. Czy da się to jakoś wyeliminować?

Może wystarczy po prostu w filtrach raportów wykluczyć usługi ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu

Generalnie patrzę na te domyślne ;) wczoraj myślałem, że wymyśliłem i ten koszt jest 0 bo nigdy nie wprowadziłem FV z usługami (bo wprowadzam tylko towarowe, bo KPiR robi księgowość). Ale później przypomniało mi się, że część dropshippingowych miała te usługi więc. 

 

Prawde mówiać chciałbym osiągnąć wynik raportu który obliczy mi przybliżony: 

1. Przychody netto / brutto (realne z paragonów (bo są z rabatami / sprzedaże hurtowe itd.)
2. Koszty tych sprzedaży / produktów na podstawie ewidencyjnych (a raczej tych które wprowadzam z FV zakupowymi).

3. Uwzględni usługi / ale też przypisze im jakiś koszt. Bo realnie do nich dokładam 1-2 zł, a w raporcie robią 100% marżę. 

4. Pokaże średnią marżę.

 

Chciałem to sobie zobaczyć w "podliczenie okresu", ale tam właśnie "zyski z usługi" są chyba wliczone jako 100% zysk ;) mogę to oczywiście odjąć, ale już marży łatwo nie wyliczę bez tego.

 

Ale widzę, że tu faktycznie ma duże znaczenie każde słowo / definicja / dane. I rozumiem, że poruszam się na ogólnikach ;). Nietety trochę przeklikałem podliczenie okresu i tam już nie ma takiej "wolności" w podglądzie wartości :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...