Skocz do zawartości

Ucinanie końcówek ceny

Polecane posty

Niewątpliwie w pewnych sytuacjach ten błąd pojawia się również w 1.12 RTM.  Właśnie zauważyłem, że w jednej aukcji obcięło grosze, a po konsultacji z pracownikami doszedłem do wniosku, że takich aukcji jest całkiem sporo.  Przy cenie np. 17,90 (lub zarobku 3-4 zł i obcięciu 90 gr końcówki) nie jest to bynajmniej bez znaczenia...

Sprawa najwyraźniej nie jest całkiem deterministyczna.  W załączniku 2 przykładowe ekrany z wyraźnie widocznymi błędami.  W przypadku Obszarów nieświadomości kilka/kilkanaście minut wcześniej wszystko było OK, a kolejne kilka/kilkanaście minut wcześniej wyglądało mniej-więcej tak, jak tu.

5aa37f7e0add2_Sello_-_obcite_ceny.thumb.png.75c22641e64c4246fb45dd71ce79a104.png

5aa37f7e1250a_Sello_-_obcite_ceny_1.thumb.png.54e59c1cdd70f0124a95511ded9318f7.png

Nie są to wszystkie błędy.  Niekiedy aukcje typu KT mają dziwne "rozdwojenie jaźni" - niby są typu KT, ale w szczegółach na liście aukcji widać już "Sklep Allegro", a przy podglądzie szczegółów lub powielaniu aukcji (CTRL-D) jest KT, ale bez wybranego czasu trwania - przykład widać na kolejnych 2 załącznikach, przy okazji widać tam też poprawny stan cen w aukcjach.

Sello_-_Sklep_czy_KT_ceny_OK.thumb.png.c518444539ae03bb29a814503dbd5165.png

Sello_-_Sklep_czy_KT_1.thumb.png.8c7cd61efea1ad484d5ccc550ae6c742.png

Drugi błąd jest niezbyt uciążliwy, natomiast ten z cenami to TRAGEDIA - jest to praktycznie nie do wykrycia bez poświęcenia 3 czy 5 razy więcej czasu na wznawianie aukcji...

Link to postu

W którym dokładnie miejscu znikają te grosze?

Ja rozumiem opisaną sytuację tak:

1. W aukcji zakończonej jest cena z groszami

2. Po wybraniu powiel/wystaw ponownie (które?) nowa aukcja pojawia się w przygotowanych

3. Czy tutaj są grosze czy ich nie ma?

4. Aukcja jest wystawiana

5. Czy na Allegro są grosze czy ich nie ma?

6. Pobierane są dane o aukcjach do Sello

7. Czy w tej samej aukcji w zakładce trwające są grosze?

 

 

Link to postu

Na aukcji widnieje cena 22,99zł za sztukę. Po zakończeniu aukcji aukcja widoczna jest w „Zakończone” lecz tam cena jest już zmieniona na 22,00zł. Przy ponownym wystawianiu aukcji cena nie jest poprawiana ponieważ ciężko kontrolować tyle aukcji i tyle cen więc jest wystawiana za 22,00zł. Wygląda na to że cena zmienia się tylko przy ściąganiu aukcji zakończonych. Dzisiaj będę jeszcze sprawdzał podczas wystawiania aukcji z poprawioną ceną czy grosze zostaną usunięte i dam odpowiedź.

Link to postu

Kilka kolejnych obserwacji:

1. Problem z cenami dotyczy tylko ofert ze sprzedażą (ten drugi, mniej istotny, wszystkich).  Jednak oferty bez sprzedaży kasuję po stronie Allegro zaraz po wznowieniu - być może jest to istotne.

2. Nie jest to błąd przy wznawianiu czy wystawianiu aukcji.  Problem występuje tylko przy pobieraniu danych.

3. Pobieram wszystkie dane z Allegro (Transakcje, formularze, komentarze, Aukcje trwające, ze sprz. i bez, Pełne inf., ale tylko dla niekompletnych) i wygląda to następująco:

- wyświetlam listę wszystkich aukcji, filtruję jeden towar, sortuję po numerze aukcji malejąco.  W przypadku tego towaru mam 1 aukcję trwającą i 11 kolejnych zakończonych w ciągu ostatnich 2 miesięcy

- uruchamiam pobieranie danych (zakres j/w.) i widzę, że w kolejnych aukcjach z ofertami od góry (a więc od najnowszych) zerują się grosze

- dochodzimy tak do końca listy (tzn. do ostatniej aukcji nie starszej niż 2 miesiące), mija jeszcze kilkadziesiąt sekund i grosze zaczynają się pojawiać z powrotem, również od góry

- po zakończeniu pobierania danych wszystko wygląda OK

 

Mogę później spróbować włączyć pobieranie tylko wybranych informacji, ew. włączyć logowanie, czy coś (jakie dane pobrać?), plik do tego kiedyś od Was dostałem.  Jednak to nie wcześniej niż wieczorem, na razie muszę wziąć się za jakąś pracę, a nie testowanie błędów Sello.  Mam nadzieję, że już powyższy opis da podstawy do testów po stronie Insertu.

Link to postu

Wygląda na to, że problem pojawia się przy pobieraniu transakcji. Wtedy informacje o aukcji są aktualizowane i wtedy gubione są grosze.

 

Do pobierania danych o transakcjach (aukcjach sprzedanych) została użyta nowa funkcja Allegro, w której do jej poprawnego działania należy ustawić odpowiednią lokalizację (chodzi o interpretację przecinka i kropki w zwracanych danych). O ile poprawka po becie została wprowadzona przy pobieraniu aukcji, o tyle przy pobieraniu transakcji nadal ten błąd występuje.

 

Postaramy się możliwie szybko dostarczyć poprawkę problemu.

Link to postu

Wygląda na to, że problem pojawia się przy pobieraniu transakcji. Wtedy informacje o aukcji są aktualizowane i wtedy gubione są grosze.

 

Do pobierania danych o transakcjach (aukcjach sprzedanych) została użyta nowa funkcja Allegro, w której do jej poprawnego działania należy ustawić odpowiednią lokalizację (chodzi o interpretację przecinka i kropki w zwracanych danych). O ile poprawka po becie została wprowadzona przy pobieraniu aukcji, o tyle przy pobieraniu transakcji nadal ten błąd występuje.

 

Postaramy się możliwie szybko dostarczyć poprawkę problemu.

 

Błąd jest w takim razie o tyle dziwny, że ceny w transakcjach są (na całe szczęście...) poprawne.

W każdym razie z niecierpliwością czekam na poprawkę.  Wprawdzie łatwiej sobie radzić z tym problemem, kiedy wiadomo, w jakiej sytuacji się pojawia, ale nadal jest to uciążliwe.

Poza tym przypominam też o drugiej kwestii, o której pisałem kilka wiadomości wyżej (KT, które miejscami wygląda jak oferta sklepowa) - nie jest to tak istotna sprawa, przede wszystkim dlatego, że powoduje nie błąd w wystawionej aukcji tylko dodatkowe klikanie, niemniej dobrze byłoby również ten problem usunąć, np. w kolejnej wersji Sello.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...