Skocz do zawartości

Schemat dekretacji dla wyciągu bankowego

Polecane posty

Dzień dobry,

 

przejrzałem całe forum, dostępną pomoc techniczną i nie znalazłem rozwiązania.

A pewnie jest trywialne:)

 

Opis aktualnej sytuacji:

Mam potężny wyciąg bankowy wprowadzony do Rewizora (ponad 1000 operacji bankowych).

Do tego skonstruowałem bardzo rozbudowany schemat dekretacji tego wyciągu (zakłada kilkadziesiąt wariantów księgowań na różne konta, w zależności od różnych parametrów).

Okazuje się, że mój schemat nie przewiduje jednej z operacji jaka faktycznie miała miejsce.

 

Rozwiązanie:

Naturalnie, poradzę sobie z tym jednym przypadkiem uzupełniając schemat.

 

Ale na przyszłość, muszę być pewnym, że podczas dekretacji nie będzie pominiętych żadnych pozycji.

 

Zatem uzupełnienie w/w schematu mnie nie zadowala.

Ponieważ mogą, i pewnie się pojawią kolejne sytuacje, których mój schemat nie przewiduje. 

 

Dlatego szukam rozwiązania poniższego uproszczonego problemu:

 

W WB mamy jedną operację typu "przelew", a schemat dekretuje tylko "podzielone płatności".

Jak program mi zakomunikuje, że pomimo zadekretowania wyciągu, operacja typu "przelew" jednak nie jest zadekretowana i nie poszła na konta księgowe?

Ewentualnie jak wpisać w schemat linie pod tytułem: "zadekretuj na konto bankowe oraz konto (jakieś konto z zapisami do wyjaśnienia) operacje które zadekretowane dotąd nie były".

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

rg

 

 

Link to postu

Witam serdecznie, 

 

czy brak odpowiedzi z strony INSERTU oznacza, że nie mamy narzędzi weryfikujących, czy wszystkie pozycje z wyciągu bankowego są zaksięgowane w przypadku gdy schemat nie przewiduje do księgowania konkretnej operacji?

 

Bo to by znaczyło, że odpowiedź pana Daniela Kozłowskiego jest prawdziwa.

Zatem insert NEXO nie nadaje się księgowania przedsiębiorstw, które maja kilkaset operacji bankowych kasowych miesięcznie.

Bardzo proszę o informacje ze strony producenta, że jest rozsądne rozwiązanie powyższego problemu.

 

łączę pozdrowienia

rg

Link to postu
7 godzin temu, Robert Garczarek napisał:

Bo to by znaczyło, że odpowiedź pana Daniela Kozłowskiego jest prawdziwa.

Jak powtarzam "jestem od informowania, a nie pocieszania", nie mam wpływu na to, czy ktoś zrozumie kiedy próbuję pomóc, czy moją odpowiedź uzna za pomocną.

 

7 godzin temu, Robert Garczarek napisał:

Zatem insert NEXO nie nadaje się księgowania przedsiębiorstw, które maja kilkaset operacji bankowych kasowych miesięcznie.

Nadaje się, wystarczy zrobić tak, jak napisałem:

W dniu 1.04.2023 o 19:12, Daniel Kozłowski napisał:

...nie należy importować wyciągów bankowych.

można importować operacje bankowe.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...