Skocz do zawartości

Jeśli uważacie że zmiany w Sello są zbyt wolne - tu jest rozwiązanie.

Polecane posty

Zacznę od tego że poniższy post nie jest krytyczny w stosunku do programnistów Sello a jedynie frustracją wynikającą z niemocy.

Czytając propozycje zmian odnoszę wrażenie że zmiany proponowane przez użytkowników wykraczają często poza mozliwości czasowe lub inne obecnych programistów przedzielonych do projektu Sello przez firme Insert.

Wiele osób pyta o funkcję które może pojawią się za kilka lat lub odłożone są w niebyt. Często pada odpowiedź "mamy inne priorytety" "pracujemy nad poprawkami z ostatniej wersji" . To jest zrozumiałe ale wyraźnie rozwój programu nie nadąża nad oczekiwaniami użytkowników , zmiany są zbyt powolne lub kosmetyczne. Z przeczytanych postów wynika że są użytkownicy Sello którzy zapłaciliby za funkcje niezbędne w ich pracy tysiące złotych (łącznie ze mną)

Np użytkownicy korzystający z ebay-a mogą pomarzyć o szybkim rozwoju i dorobieniu niezbędnych brakujących funkcji.Jest też kilka postulowanych od lat.

Do meritum :

Chciałbym aby firma Insert rozważyła możliwość zbierania pieniędzy od chętnych zasilić dany projekt - tak jak to jest w projektach niezależnych . Np wycenia 10 projektów poddanych wcześnij sondzie i kto chce ten wpłaca jakąkolwiek kwotę na projekt który uważa za niezbędny. W zamian firma Insert zobowiąże się że jak zbierze żadaną kwotę to zrealizuje tą funkcjonalność w określonym terminie ( zatrudni dodatkowych programistów lub przesunie ich z innych działów). W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. Insert bo program bedzie się rozwijał szybciej za darmo , power użytkownicy bo będą mogli sfinansować niezbędne dla siebie narzędzia , zwykli użytkownicy bo będą to dostawać za darmo.

Proszę o poważne rozpatrzenie problemu. Być może nie jest to forum do takiego pytania , może tą propozycją powinniśmy zalewać skrzynki zarządu ? Mamy kasę chcemy ją wydać a Wy jej nie chcecie . O co kaman ?

 

 

Link to postu

Odpowiedź "ze środka": problemem w powyższym pomyśle jest taki, że zatrudniony dorywczo czy przesunięty z innego projektu programista (na co nie ma obecnie szans) nie zna Sello więc nie zacznie z dnia na dzień programować. Należy też mieć na uwadze, że takie funkcje specyficzne potrzebne jednej lub kilku osobom to są naprawdę duże kwoty po przeliczeniu - i nie mówimy tu nawet o tysiącach a często o dziesiątkach tysięcy złotych. Dlatego programy uniwersalne tworzone dla wielu użytkowników są relatywnie tanie - bo koszty rozkładają się na wielu użytkowników. Taki sam program pisany na zamówienie to często wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Pomysł zostanie oczywiście przestawiony "górze", ale moim zdaniem jest on trudny w realizacji.

Link to postu

Wcale nie muszą to być osoby dorywcze.

Tak jak pisałem w wątku

http://forum.sello.pl/index.php?topic=6149.15

Zwiększyć cenę lub zrobić drugą wersję PRO droższą i tyle.

To nie ma być rozwiązanie doraźne tylko na zawsze ;) Bo teoretycznie gdybyście dogonili Allegro i sugestie użytkowników, to zaraz Allegro wymyśli coś nowego i trzeba będzie nadganiać miesiącami a użytkownicy będą się wściekać.

Wyższa cena Sello, albo druga wersja Sello PRO droższa

Link to postu

Celem jest szybszy rozwój programu czego domagają się użytkownicy, tutaj chyba sie zgodzimy. Jeśli obecnie brakuje rąk do pracy to rozumiem że problemem to finansowanie zmian.

Jeśli forma zbierania kwoty na daną zmianę nie przejdzie to proszę zaproponować całej społeczności inne rozwiązanie może takie jak proponuje kolega maxxx. Abonament 100 zł rocznie to akurat dla mnie śmiesznie niska kwota i gdybym miał do wyboru wyższy abonament ale zapewnione zmiany i rozwój to nie zastanawiałbym się nawet chwilę.Jest to naturalne że zarabiamy różnie jednego stać na więcej i wymaga więcej innemu starcza to co ma.

Dla dobra programu i naszego komfortu pracy prosimy o rozwiązanie kwestii szybszego wprowadzania zmian. Z całym szacunkiem ale przyglądając się zmianom z ostatniego półrocza! to płakać się chce. Podejrzewam że kolejka zmian jest na kilka lat do przodu a gdzie zmiany które trzeba robić na bieżąco które wypierają inne z kolejki. Przecież obecny stan rzeczy doprowadzi do całkowitego zastoju gdzie tylko będą poprawki na bieżąco.

Rozumiem że obecny zespół robi co może i program działa więc wielkie dzięki za waszą pracę ale myślę że przyszedł czas na poszerzenie zespołu i poszukanie możliwości finansowania rozwoju.

Link to postu

Witam,

 

tutaj podepnę się też z prośbą o przyspieszenie zmian i będę to robił, za każdym razem, gdy ten wątek będzie poruszany.

W 2011 roku pisałem: http://forum.sello.pl/index.php?topic=3579.msg25962#msg25962 i nadal podtrzymuje moje stanowisko. Opcję ze zbieraniem funduszy na konkretny projekt uznaję za pozbawioną sensu, gdyż:

- jest trudna w realizacji,

- jest niesprawiedliwa - jedni płacą, a inni mają za darmo,

- nie ruszy z miejsca, dlatego że nikt nie zapłaci, bo wszyscy będą czekali, aż zrobi to ktoś inny.

 

Pozdr.

Link to postu

Popierasz przyśpieszenie prac, ale Ci sami ludzie nagle się nie rozdwoją. Również uważam że tworzenie funduszu celowego nie ma sensu.

Dlatego proponuję zwiększenie ceny albo zrobienie drugiej wersji Sello Pro gdzie będzie więcej funkcjonalność.

Zapłaciłbyś zamiast tak jak jest teraz 169,00 zł brutto/rok np 200 zł? wiedząc że szybciej ogarniają rozwój?

Link to postu

A czy sprawiedliwe jest że ustalona cena nie pozwala na odpowiedni szybki rozwój bo ma być dostępna dla wszystkich ? Taki kombajn jak Sello to nie zabawka dla osób które zaczynają sprzedaż z całym szacunkiem dla początkujących. Poza tym argument że wszyscy będą czekać a nikt nic nie zapłaci do mnie nie przemawia , jak coś potrzebuje do pracy to kupuję to. Obecnie nie mam żadnej możliwości dorobienia funkcji brakujących w programie a czas to pieniądz. Dzisiaj nie mamy większego wpływu na rozwój , owszem kosmetyki są robione ale jak ma wejść coś grubszego to już raz w roku. Np teraz wiele osób zniechęconych zmianami w allegro chce spróbować sprzedawać na ebay-u a tam zonk bo nie ma kim i kiedy zająć się zmianami , niby jest ale kto próbował ten wie o co chodzi.

Może niech wypowie się Insert i zrobi jakąś kalkulację ile musielibyśmy dopłacić żeby oczekujące zmiany były wprowadzone w ciągu roku. Jeśli większość odrzuci propozycje podwyżki to sprawa będzie przynajmniej jasna.

Link to postu

Trochę się nie zgodzę, że większe rzeczy wchodzą raz w roku - w każdej wersji staramy się dodawać średnio 2 nowości, co nie zmienia jednak faktu, że nie koniecznie trafiają one w potrzeby każdego użytkownika.

 

Myślimy o zmianach w Sello, być może będzie to stworzenie osobnych wersji standard i pro, ale to wymaga czasu i na badania, i na wyliczenia, i na samą realizację. Z dnia na dzień takiej zmiany nie zrobimy bo się nie da.

 

Może niech wypowie się Insert i zrobi jakąś kalkulację ile musielibyśmy dopłacić żeby oczekujące zmiany były wprowadzone w ciągu roku

Tak, ale jakie to funkcjonalności :), każdy użytkownik ma inne priorytety.

Link to postu

Popierasz przyśpieszenie prac, ale Ci sami ludzie nagle się nie rozdwoją. Również uważam że tworzenie funduszu celowego nie ma sensu.

Dlatego proponuję zwiększenie ceny albo zrobienie drugiej wersji Sello Pro gdzie będzie więcej funkcjonalność.

Zapłaciłbyś zamiast tak jak jest teraz 169,00 zł brutto/rok np 200 zł? wiedząc że szybciej ogarniają rozwój?

 

Jeżeli przeczytałbyś moją wypowiedź z 2011 roku to zauważyłbyś, że zaproponowałem wersję PRO i Lite. Pisałem również o tym, że dziwię się, że do projektu Sello jest przydzielonych tak mało ludzi.

 

Poza tym argument że wszyscy będą czekać a nikt nic nie zapłaci do mnie nie przemawia , jak coś potrzebuje do pracy to kupuję to.

 

Kupujesz pod warunkiem, że nie ma szansy, że za Ciebie kupi ktoś inny, a Ty będziesz mógł skorzystać za darmo.

 

Np teraz wiele osób zniechęconych zmianami w allegro chce spróbować sprzedawać na ebay-u a tam zonk bo nie ma kim i kiedy zająć się zmianami , niby jest ale kto próbował ten wie o co chodzi.

 

Coś do wszystkiego = coś do niczego! Jeżeli Sello nie potrafi kompleksowo obsługiwać transakcji na Allegro to nie powinno pchać się w inne serwisy aukcyjne, których zresztą praktycznie nie obsługuje.

 

Do załogi Insert: Nie ma co liczyć tylko jak najszybciej wprowadzać wersję PRO. Będziecie liczyć pół roku albo rok, a w tym czasie realia na tyle mogą się zmienić, że liczby wprowadzone do tabelek na początku liczenia będą już nieaktualne.

 

Pozdr.

 

 

Link to postu

Tak, ale jakie to funkcjonalności :), każdy użytkownik ma inne priorytety.

 

Jakie to chyba doskonale wiecie. Są zgłaszane na bieżąco a przez Was "dopisywane do listy" itd.

 

No chyba macie listę? Chodzi o zrealizowanie wszystkich postulatów zgłaszanych przez użytkowników.

 

Dołączam się do głosu użytkowników niezadowolonych z tempa rozwoju Sello. Z całym szacunkiem dla pracujących przy tym projekcie ludzi ale co to za program który nie nadąża za pomysłami użytkowników. To przykre, że wiele ciekawych funkcjonalności od lat nie może doczekać się realizacji. Szanujący się program powinien wyprzedzać pomysły użytkowników, proponować użyteczne funkcje których sami sobie nie wyobrażali. Kreować nowe mechanizmy.

 

 

Jestem za wersją droższą PRO ale tylko przy zagwarantowaniu zdecydowanie lepszej funkcjonalności. (obawiam się jednak że skończy się na wyższej cenie i kilku dodatkowych funkcjach:/

Link to postu

W tej chwili wszelkich zgłoszeń i sugestii mamy zebranych ponad tysiąc - musielibyśmy mieć armię programistów aby to zrealizować w rok ;). Oczywiście mówię, to z przymrużeniem oka, bo nie wszystkie sugestie mogą być zrealizowane, część została zrealizowanych inaczej lub zmienił się model działania i dana sugestia straciła już sens.

 

Z całym szacunkiem dla pracujących przy tym projekcie ludzi ale co to za program który nie nadąża za pomysłami użytkowników

To podam dwa przykłady takich "programów": Microsoft Windows 8 (brak przycisku start), Windows Phone 8 (jak ktoś używa to wie czego tam brakuje). Oba najnowsze projekty spod znaku Microsoft, przy których pracuje setki ludzi - również mają braki i nie spełniają oczekiwań wszystkich użytkowników.

To nie jest tak, że nagle zatrudniamy 5 nowych programistów i za miesiąc w Sello są wszystkie sugestie zrealizowane. Pomijam już fakt, że wtedy cena programu znacząco by wrosła. Nie mamy też gwarancji, że wersję PRO kupi tylu użytkowników aby ten koszt nam się zwrócił - a raczej firma nie będzie dopłacać do Sello, bo nie o to chodzi. Więc tutaj na pewno nie będzie podjęta żadna pochopna decyzja.

Link to postu

Ja nie oczekuje ze zatrudnicie od razu 5 czy 15 więcej ludzi, ale niech będzie tyle

aby prace szły szybciej abyście powoli zaczęli doganiać oczekiwania użytkowników i rozwój allegro. Mam też świadomość że nowe osoby musiały by się wdrożyć i nie będzie tak że od razu za miesiąc będzie nowa full wypas wersja. Myślcie myślcie bo czas to pieniądz, chce wiedzieć czy jest na co czekać czy szukać innych rozwiązań

Link to postu

Ja wybrałem kompromis. Korzystam z sello i z konkurencji (nie drogiej) - razem są wyświenite w działaniu! w zasadzie nie brakuje mi funkcji :))

PS niestety konkurencja nie obsługuje subiekta, bo już bym się tam przesiadł, tu mnie insert "kupił" powiązaniem z subiektem

 

Ja nie oczekuje ze zatrudnicie od razu 5 czy 15 więcej ludzi, ale niech będzie tyle

aby prace szły szybciej abyście powoli zaczęli doganiać oczekiwania użytkowników i rozwój allegro. Mam też świadomość że nowe osoby musiały by się wdrożyć i nie będzie tak że od razu za miesiąc będzie nowa full wypas wersja. Myślcie myślcie bo czas to pieniądz, chce wiedzieć czy jest na co czekać czy szukać innych rozwiązań

Link to postu

Postęp we wprowadzaniu nowych funkcjonalności jest naprawdę zatrważający np. prośba dokładnie z przed 4 lat: http://forum.sello.pl/index.php?topic=1851.0

 

Bartku nie powtarzaj ciągle, że po zatrudnieniu nowych ludzi od razu nie pojawi się ulepszona wersja. Bo gdybyśmy my tak myśleli to w ogóle nie rejestrowali byśmy firm, gdyż nie od razu po zarejestrowaniu firmy pojawiają się przychody. Taki krok powinniście już podjąć kilka lat temu, przez co teraz moglibyśmy swobodnie korzystać z Sello bez ograniczeń.

 

Pozdr.

Link to postu

Nie spodziewajmy się, że zmiany nastąpią nagle, bo tak się nie da. Aktualnie jesteśmy pochłonięci nowymi funkcjami w Sello przewidzianymi do kolejnej wersji.

 

Ale to chyba nie programiści powinni decydować o zatrudnieniu dodatkowych ludzi i ewentualnym podziale Sello na wersję Lite i Pro. Od czego w Insercie jest prezes, zarząd, kierownictwo? Po tych wymówkach widzę. że zmian nie mamy się spodziewać przez najbliższe 3-5 lat. Szkoda...

Link to postu

Zarząd (prezes) nie zatrudnia ludzi, tym zajmuje się dyrektor pionu oprogramowania. Nie zrobi tego jednak bez wyraźnego i jasnego wskaźnika zapotrzebowania. Samo moje słowo, czy 2 posty z forum nie wystarczą aby taka decyzja została podjęta. Dlatego mówię, iż musimy najpierw przeanalizować zapotrzebowanie (m.in. za pomocą ankiety), wtedy dopiero zostaną podjęte jakieś kroki. Druga sprawa, to "dobrzy" programiści, których na rynku wcale nie ma tak dużo ;) i znalezienie nowego to często kwestia miesięcy. Dlatego piszę, że nie da się tego z dnia na dzień zrealizować.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...