Skocz do zawartości

Blokada nadania flagi dla zamówień niekompletnych ZK

Polecane posty

To już bardzo indywidualne rozwiązanie, więc Sfera zdarzeniowa i podłączenie się do nadawania flagi, aczkolwiek, mam dziwne wrażenie, że gdzieś czytałem, że flagi w Sferze Zdarzeniowej nie są wspierane. Tutaj Insert pewnie by musiał się wypowiedzieć, nie mogę tego znaleźć, może to tylko mi się coś wydaje, nie chcę wprowadzać w błąd ;)

Link to postu
5 minut temu, Paweł Szczygieł napisał:

Trigger na bazie danych zrealizuje taką funkcjonalność

Tylko dodać to tak, aby nie trzeba było potem na forum pisać, że się kaszani - co jakiś czas pojawiają się problemy wynikające z nieprawidłowo wprowadzonych triggerów na bazie danych. Tutaj akurat flagi, nie powinno być problemu, aczkolwiek, jak się ktoś postara, to może niezłą pętle odwalić :D

Link to postu
Może jakaś sugestia, trigger blokuje nam program S2S i nie pobierają się zamówienia do Nexo
Skąd Pan wie że to trigger jest winien?
A jeśli tak jest to jakiej sugestii Pan oczekuje?
Że linii nr X kodu triggera (którego nie znamy) jest błąd i jak ma Pan go poprawić?
Nie rozumiem.
Link to postu

Proszę się zapoznać z pojęciem tranaskcyjności w bazach danych.

Jeżeli nexo odpala triggera a trigger ma błąd, to nastąpi rollback.

 

Jak Pan nie poda kodu triggera lub logów wskazujących na konkretne błędy to nikt panu nie pomoże.

Jeżeli Pan nie chce podać publicznie - proszę rozmawiać z serwisantem.

Link to postu
Godzinę temu, Andrzej Tereszkiewicz napisał:

Gdy trigger jest wyłączany Nexo zaczyna działać poprawnie, więc coś mamy nie tak.

Jakiej sugestii oczekuję?

Rady - zrób to tak, uważaj na to, a może pomysłu jak podejść do zagadnienia.

Oczywista zasada jest taka że jeśli coś nie działa to należy się zwrócić do autora, a jeśli nie można to ze sprawami, na których się nie znamy udać się do kogoś kto się na tym zna. Rozumiem jednak że nie o taką sugestię Panu chodziło.

 

Pozostaje więc przeanalizować kod triggera, znaleźć błąd i go poprawić.

 

Z zadawanym przez Pana pytań widać że nie wie Pan na czym to polega (to nie zarzut, użytkownik nie musi wiedzieć jak napisać program, który używa), ale chce Pan koniecznie naprawić to sam. Moim zdaniem samodzielne naprawianie obcego triggera w tej sytuacji to trochę jak samodzielne wyrywanie zęba.

Link to postu
10 minut temu, Andrzej Tereszkiewicz napisał:

Nie ja naprawiam/tworzę trigger.

Jedynie dopytuję na forum, wiadomo programista nie zawsze chce wyskakiwać z takimi pytaniami, a dla mnie to nie problem, zapytać zawsze warto.

OK. Choć jeśli programista pyta jak naprawić trigger to... hmm 🙄

  • Haha 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...