Skocz do zawartości

Łączenie z towarami.

Polecane posty

Tak, w zamówieniach wysyłkowych cześć jest połączona z towarami, a cześć ma te dwa ?? i trzeba ręcznie wskazać jakiego towaru w Subiekcie dana aukcja dotyczy. 
Pytanie zatem, w jaki sposób obecnie Sello łączy aukcje z towarami? 
 

Nie jestem pewny, ale raczej coś grzebałem w sygnaturach w Subiekcie i to może być powód. 
 

W Sello1 wszystko działa prawidłowo, sygnatury zgadzają się. 

Link to postu

Wyszukuje w kartotece asortymentu towar, który ma symbol taki sam jak ten podany w ofercie allegro w polu sygnatura.

Poniżej KOSTKA_RUBIKA

image.png.9d5abb1e4467ddd1c82fccd7dadcaea3.png

Za pomocą starego Sello można zaktualizować w ofertach trwających te sygnatury, przesyłając tam symbol towaru.

 

image.png.6f478cbc82e739497d8e5e79a7bfa6a8.png

 

Po takiej aktualizacji w Allegro, można ponownie pobrać zamówienia w Sello NX z ?? niebieskimi towarami niezmapowanymi i powinny się one zmapować (powiązać z kartotekowymi).

 

Tutaj przy okazji pytanie, czy są potrzebne inne (i jakie) kryteria do automatyczne wiązania, czy zdarzają się niepoprawne powiązania itp. W odróżnieniu od Sello 1, Sello NX nie potrzebuje w ogóle pobierać ofert, żeby to powiązanie utworzyć. Bazuje na informacjach przekazanych w zamówieniu. Tym samym jako takiego wiązania sztucznego ofert z towarami być nie musi. Oczywiście, jak udostępnimy moduł ofert internetowych, to tam oferty będą miały takie powiązanie, na podstawie, których zamówienia będą mogły wprost ustalić jakiego produktu to dotyczy.

Link to postu

Jeśli Sello przy pobieraniu zamówienia rozpozna towar to wstawi jego nazwę z Subiekta. Tutaj nie został towar rozpoznany, czyli być może w ofercie w Allegro nie ma symbolu towaru albo się różni nieco. Tutaj może przydało by się automatyczne usuwanie spacji z przodu i z tyłu.

Jeśli sygnatura w ofercie zawiera symbol towaru to wystarczy podane zamówienie pobrać ponownie i powinno rozpoznać towar i go podłączyć. Można też na konkretnym zamówieniu podmienić towar na kartotekowy, klikając w menu obok nazwy ≡.

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Co do zasady Sello NX będzie miało więcej i lepiej :) niż Sello 1. 

 

Oferty (dawniej aukcje) jak najbardziej można wiązać z towarem w kartotece. Przy pobieraniu zamówienia jeśli w Sello NX jest dodana oferta (bo nie musi, w odróżnieniu od Sello1), to towar jest ustawiany na podstawie powiązania tej oferty - czyli dokładnie tak samo jak w Sello 1.

Dodatkowo, jeśli oferty w Sello NX nie ma albo nie jest powiązana z towarem, to zamówienie samo sobie spróbuje wyszukać towar do podpięcia - obecnie robi to na zasadzie wyszukiwania towaru o symbolu takim jaki jest podany w allegro w ofercie w polu sygnatura. Jeśli będzie tam podany symbol towaru z kartoteki w Sello NX/Subiekcie to towar w zamówieniu zostanie powiązany z tym towarem.

 

Mechanizm ten oczywiście rozszerzymy na inne możliwości automatycznego wiązania, jak i pojawi się też zbiorcze wiązanie ręczne, wg różnych kryteriów. Tych funkcji jeszcze w aktualnej wersji nie ma.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 21.10.2023 o 09:50, Marcin Kowalczyk napisał:

To w jaki sposób (bez powiązania) będzie przeprowadzana synchronizacja stanów magazynowych i cen pomiędzy ofertami a towarami? 

Nie będzie. Aby była mowa o jakiejkolwiek aktualizacji oferty, musi być w Sello ta oferta pobrana. 

Aby była możliwość pilnowania stanów, cen czy czegokolwiek innego co pochodzi z towaru, musi być ta oferta powiązana z towarem. Natomiast nie jest to wymagane do pracy samego programu w roli tylko przetwarzania zamówień - jak było w Sello1.

 

Zmiana stanu jest wykrywana na towarze, w związku z czym wyszukiwane są oferty powiązane z tym towarem i na nich odbywa się modyfikacja stanów w serwisach. 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Obecnie ceny można synchronizować tylko ręcznie. Funkcja automatycznej synchronizacji cen pojawi się w kolejnych wersjach i będzie działać podobnie jak aktualizacja stanu, bazując na automatach systemowych (wbudowanych) i cechach ofert - obecnie wdrożyliśmy takie rozwiązanie tylko dla stanu, bo to absolutne minimum i chcemy zobaczyć czy takie rozwiązanie się przyjmie. Daje ono dosyć duża swobodę w kształtowaniu tego co i jak się aktualizuje, ale też nie jest tak proste jak zwykły pstryczek.

 

Promocje są naliczane na dokumentach w Subiekcie i zależą od bardzo wielu czynników, nie wpływają one na cennik i ceny samego towaru - raczej nie będą mogły być wykorzystywane w ofertach internetowych. Najszybciej będzie się to dało zrealizować za pomocą przecen i zmiany cen w cennikach. Cenniki docelowo chcemy aby były podpinane pod oferty, więc zmiana w nich będzie wpływała na cenę w ofertach.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 7.04.2023 o 10:24, Bartosz Rosa napisał:


Po takiej aktualizacji w Allegro, można ponownie pobrać zamówienia w Sello NX z ?? niebieskimi towarami niezmapowanymi i powinny się one zmapować (powiązać z kartotekowymi).

 

 

Czy to zaznaczyć pobrać ponownie zamówienia? Czy zamówienia się nie zdublują? Czy tylko będą zaktualizowane ( chodzi o mapowanie produktów z allegro z kartoteką)

Link to postu
20 godzin temu, Kamila Świacka napisał:

Czy to zaznaczyć pobrać ponownie zamówienia? Czy zamówienia się nie zdublują?

Dla pewności potwierdzę, że ponowne pobieranie danych nie powoduje ich dublowania tylko aktualizację istniejących i można je wykonywać dowolną ilość razy, zależnie od potrzeb. Można tutaj skorzystać z menu Pobierz zamówienia i wybrać opcje z gałęzi pobierania ponownego, lub wybrać na liście zamówienia i spod prawokliku wywołać funkcję Pobierz dane zamówienia - funkcja ta pobierze dane tylko tych wybranych zamówień a nie wszystkich jakie znajdzie w serwisie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...