Skocz do zawartości

Automatyzacja - zatwierdzanie list płac


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.04.2023 o 19:27, Agnieszka Bożym napisał:

Bardzo przydałaby się taka możliwość, żeby np. 10-go dnia automatycznie zatwierdząły się listy płac i rachunki, które nie zostały zatwierdzone. 

To jest oczywiście bardzo wygodne w przypadku pracy z jedną formą ale w przypadku pracy biura rachunkowego nie sprawdza się to ponieważ kadrowe pracują w różne dni.

Moja sugestia to dodanie możliwości zatwierdzenia list czy rachunków po zapisaniu obiektu.  Dodatkowo chciałbym zasugerować możliwość stworzenia automatu, który po zatwierdzeniu lity płac wygeneruje zaliczkę PIT.

Link to postu

Dlaczego odważnie? Skoro jest wszystko prawidłowo zdefiniowane... Tym bardziej, że zdecydowana większość klientów/pracowników ma stałe kwoty na umowie, które powielane są co miesiąc. Dlatego sugerowałem kiedyś możliwość dodania automatu generującego listę płac, potem automatyczne jej zatwierdzenie, potem automatyczne naliczenie zaliczki i DRA. Tu nie potrzeba odwagi tylko odpowiednie zdefiniowanie programu. Naprawdę moja kadrowa spędza mnóstwo czasu na monotonnym klikaniu i powielaniu tego co może zrobić automat. Taka praca "na taśmie".

 

reksio-stempluje.gif

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu

Tak, tylko parametr nie wygeneruje LP, nie zatwierdzi jej, nie wygeneruje zaliczki czy DRA. Skoro świadomy użytkownik nie będzie pewien czy prawidłowo naliczył wynagrodzenie, nikt go nie zmusi do stosowania automatu. Ja bym się upierał aby dodać takie automaty.  Można by dodać checkbox: stosujesz na własne ryzyko ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 47.0.0. Fragment listy zmian:

"W definicji listy płac dodano znacznik umożliwiający automatyczne zatwierdzenie listy płac od razu po jej naliczeniu.";

Dodatkowe uwagi:

Definicji listy płac dodano znacznik decydujący czy wygenerowana lista płac ma być od razu zatwierdzona.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...