Skocz do zawartości

Automaty Paczkowe Packeta

Polecane posty

Pierwszy raz trafiło nam się zamówienie z tytułowym sposobem wysyłki i przy próbie utworzenia przesyłki pojawia się błąd: API przewoźnika jest tymczasowo niedostępne. Ponów próbę później.

 

Raczej mam to skonfigurowane dobrze, w końcu podobne do Allegro One Box/Punkt

Sello wersja 1.42.6, nie widzę, żeby w wyższej wersji coś było z tym robione

Link to postu
13 godzin temu, Piotr Sokołowski napisał:

API przewoźnika jest tymczasowo niedostępne

To jest błąd zwracany z Allegro. API przewoźnika to jest API Packeta i Allegro ma problem z dostępem do API tego kuriera. Być może mają przerwę techniczną. Konfiguracja Sello nie ma tutaj nic do rzeczy. Raczej problem należy zgłosić do Allegro.

Link to postu
33 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

To jest błąd zwracany z Allegro. API przewoźnika to jest API Packeta i Allegro ma problem z dostępem do API tego kuriera. Być może mają przerwę techniczną. Konfiguracja Sello nie ma tutaj nic do rzeczy. Raczej problem należy zgłosić do Allegro.

Udało mi się wygenerować etykietę na stronie Allegro więc raczej nie o to chodzi. Szkoda, że nie mam większej ilości przesyłek do testów.

Link to postu
59 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Zobacz w raportach w Sello jaki jest błąd. Może tam będzie więcej szczegółów.

Nie mam żadnego błędu w raportach.

24 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Bo błąd mówił, że tymczasowo niedostępne. Być może w chwili generowania z Allegro było już dostępne :).

 

Aczkolwiek regularnie zdarza się, że Allegro potrafi zwrócić błąd w ogóle niezwiązany z faktycznym problemem więc może i tak jest w tym przypadku.

Zobaczymy jak już ruszy Allegro.cz jak to będzie działało 😄 

Link to postu

@Bartosz Rosa Teraz coś się zupełnie popsuło bo Sello nie jest w stanie ściągnąć zamówienia. Nic nie zmieniałem od poprzedniego razu.

 

sello_1.jpg

sello_2.jpg

Synchronizowałem parametry z serwisu, próbowałem dodawać dostawę Allegro jeszcze raz, dodawałem do innych sposobów wysyłki, robiłem kopię i nic.

Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu

Spróbuj za pomocą linka powyżej pobrać świeżą listę dostaw z Allegro, usunąć powiązanie z Packeta, zapisać dostawę, wejść ponownie i podpiąć raz jeszcze. Możliwe, że zmieniły się identyfikatory dostaw po stronie Allegro i w dostawie zapisane są inne niż te, które obecnie zwraca Allegro w zamówieniach. Podobny problem zauważyliśmy kilka dni temu na jednym z kont testowych.

 

Link to postu
14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj za pomocą linka powyżej pobrać świeżą listę dostaw z Allegro, usunąć powiązanie z Packeta, zapisać dostawę, wejść ponownie i podpiąć raz jeszcze. Możliwe, że zmieniły się identyfikatory dostaw po stronie Allegro i w dostawie zapisane są inne niż te, które obecnie zwraca Allegro w zamówieniach. Podobny problem zauważyliśmy kilka dni temu na jednym z kont testowych.

 

Robiłem też w ten sposób, bez efektu.

Link to postu

W takim razie będziemy potrzebować logów. Po jego włączeniu kliknij ponownie link odświeżający dostawy z Allegro, a następnie pobierz transakcje (tylko nowe).

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu

Problem wynika z tego, że na liście dostaw Allegro zwraca dwa razy Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta, z dwoma różnymi identyfikatorami: raz dla serwisu allegro-pl, drugi raz dla allegro-cz. Sello zapisuje powiązania dostaw z usługami Allegro na podstawie zlepka danych (w tym również nazwy) i w tym przypadku uznaje, że obie dostawy to jest to samo i wybiera pierwszą z nich (czyli polską). Kupujący zaś wybrał dostawę do Czech i w zamówieniu jest zapisany identyfikator tej drugiej dostawy.

 

Spróbujemy to poprawić i skontaktujemy się z Allegro, czy można by to lekko zmienić.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.04.2023 o 10:29, Bartosz Rosa napisał:

Problem wynika z tego, że na liście dostaw Allegro zwraca dwa razy Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta, z dwoma różnymi identyfikatorami: raz dla serwisu allegro-pl, drugi raz dla allegro-cz. Sello zapisuje powiązania dostaw z usługami Allegro na podstawie zlepka danych (w tym również nazwy) i w tym przypadku uznaje, że obie dostawy to jest to samo i wybiera pierwszą z nich (czyli polską). Kupujący zaś wybrał dostawę do Czech i w zamówieniu jest zapisany identyfikator tej drugiej dostawy.

 

Spróbujemy to poprawić i skontaktujemy się z Allegro, czy można by to lekko zmienić.

czekamy z niecierpliwością na rozwiązanie problemu

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Czyli dotyczy to faktycznie danych odbiorcy. Jak obecnie wygląda numer punktu odbioru w transakcji w Sello? Trzeba by go skonfrontować z wymaganym numerem przez PACKETA. Jak wygląda konfiguracja WzA - proszę podesłać screena.

Punkt w zamówieniu wygląda jak na screenie. W konfiguracji WzA mam [Paczka::PunktOdbioru::Id|default=`[Paczka::AdresWysylkowy::Nazwa|substr_between=`(--)`]`]

packeta.jpg

Link to postu

Wydaje się, że GLOBUS to nie jest raczej identyfikator tego punktu: https://www.packeta.pl/oddzialy/havirov-pr-sucha-u-skleniku-1490-24-globus

Na stronie widnieje ID 6312. Czy taki identyfikator przechodzi?

W konfiguracji WzA jest domyślnie wpisany szablon tagowy wyciągający dane z nawiasów - tak jest np w przypadku paczkomatów. Tutaj w nawiasie jest coś innego wpisane, co na identyfikator punktu nie wygląda.

 

Proszę włączyć logowanie i podesłać do nas odpowiedź przy Allegro przy pobieraniu danych tej transakcji.

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu
23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Wydaje się, że GLOBUS to nie jest raczej identyfikator tego punktu: https://www.packeta.pl/oddzialy/havirov-pr-sucha-u-skleniku-1490-24-globus

Na stronie widnieje ID 6312. Czy taki identyfikator przechodzi?

W konfiguracji WzA jest domyślnie wpisany szablon tagowy wyciągający dane z nawiasów - tak jest np w przypadku paczkomatów. Tutaj w nawiasie jest coś innego wpisane, co na identyfikator punktu nie wygląda.

 

Proszę włączyć logowanie i podesłać do nas odpowiedź przy Allegro przy pobieraniu danych tej transakcji.

 

Wysłałem wiadomość z logiem.

Link to postu
55 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy ręcznie były wykonywane jakieś zmiany w adresie punktu odbioru?

 

W okienku powyżej powinien widnieć poniższy numer punktu odbioru:

a tymczasem jest tam sam napis

 

Nic nie zmieniałem. Zresztą jak zmienia się coś w Identyfikator punktu to znika wszystko z Pełny adres

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...