Skocz do zawartości

Automaty Paczkowe Packeta

Polecane posty

W dniu 16.05.2023 o 10:43, Bartosz Rosa napisał:

A po ponownym pobraniu nadal jest tam GLOBUS i nic więcej?

Na tę chwilę proszę podać tam id 6312 (w tym konkretnym przypadku), będziemy musieli to zweryfikować, ale z danych i kodu programu wynika, że powinno to inaczej wyglądać.

Dzisiaj wpadło nam kolejne zamówienie do Czech i cały czas jest tam coś innego niż ID. Wpisując ID ręcznie paczka bez problemu się utworzyła ale chyba nie o to chodzi 😀

Link to postu

@Bartosz Rosa Nowe zamówienie, nowe błędy 😀

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "8604/2023" na koncie "NivoToys" (88700510): Waluta CZK nie jest wspierana dla wybranej metody dostawy

Kod błędu: 0 

[INVALID_INSURANCE_CURRENCY_INTERNAL]: Waluta CZK nie jest wspierana dla wybranej metody dostawy
ścieżka: insurance.currency

Link to postu
W dniu 17.05.2023 o 13:40, Piotr Sokołowski napisał:

Dzisiaj wpadło nam kolejne zamówienie do Czech i cały czas jest tam coś innego niż ID. Wpisując ID ręcznie paczka bez problemu się utworzyła ale chyba nie o to chodzi 😀

Wiadomo, będziemy to badać.

 

4 godziny temu, Piotr Sokołowski napisał:

Waluta CZK nie jest wspierana dla wybranej metody dostawy

Prosiłbym o włączenie logowania i podesłania logu również dla tworzenia tej przesyłki i odebrania jej statusu. Sello nie ustawia bezpośrednio kwoty ubezpieczenia i może to być jakiś wewnętrzny problem w Allegro.

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Coś mi zżarło odpowiedź 😕.

 

Dla wybranego zamówienia została wybrana dostawa o identyfikatorze 07e2afc8-2f6b-4f37-b7fb-9c4a33aba97c: Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta, która jest dostawą dla marketu allegro-pl. Kupujący natomiast zakupił towar w serwisie allegro-cz zatem powinna być wybrana dostawa o identyfikatorze 529b132a-2f6b-4f37-b7fb-9c4a33aba97c:  Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta (allegro-cz)

 

Istotny jest dopisek allegro-cz w nawiasie. Trzeba do tego mieć wersję Sello 1.43.X oraz pobrać dostawy z Allegro a następnie odpowiednio zmienić mapowania dostawy allegro na dostawę Sello oraz powiązanie z dostawami WzA.

 

Tutaj jest to pomieszane, zakup jest na Allegro.cz, zmapowane jest to na dostawę Allegro.pl, przez co Allegro zwraca błąd informujący m.in. o niepoprawnej walucie

Cytat

Waluta CZK nie jest wspierana dla wybranej metody dostawy

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
Godzinę temu, Piotr Sokołowski napisał:

Dodatkowo nie ma w Sello tego sposobu wysyłki: Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Odbiór w Punkcie Packeta pobranie i tego Allegro Wysyłka z Polski do Czech - Automaty Paczkowe Packeta pobranie.

A dostawa w Sello jest ustawiona jako Pobranie? Sello filtruje dostępne metody WzA pod kątem tego czy aktualnie edytowana dostawa jest pobraniowa czy płatna z góry.

  • Dziękuję 1
Link to postu

@Bartosz Rosa Jeszcze zostaje kwestia identyfikatorów punktów odbiorów, które czasami są prawidłowe, a czasami nie. Z tego co widzę to w drugim punkcie dwa razy jest coś w nawiasie. Da się napisać inaczej szablon tagowy, żeby wyciągał dane z tego drugiego nawiasu?

cats1.jpg

cats2.jpg

Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu

W konfiguracji WzA trzeba podmienić szablon wyciągający identyfikator z nazwy punktu odbioru. Domyślnie jest on napisany tak, aby wyciągać ten identyfikator z nawiasu i w przypadku gdy są dwa nawiasy, wyciągany jest ten pierwszy.

image.png.0364ccaed091862205f3526048366694.png

Jest tam wpisany ciąg:

[Paczka::PunktOdbioru::Id|default=`[Paczka::AdresWysylkowy::Nazwa|substr_between=`(--)`]`]

Trzeba to zamienić na:

[Paczka::PunktOdbioru::Id|substr_after_last=`(`|substr_before_first=`)`]

który wyciągnie identyfikator z ostatniego nawiasu.

  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 30.05.2023 o 09:08, Bartosz Rosa napisał:
[Paczka::PunktOdbioru::Id|substr_after_last=`(`|substr_before_first=`)`]

Nie zadziałało, zmieniłem na to co było wcześniej i poszło. Punkt był bez tych dwóch nawiasów:

 

Brno, Bystrc, Foltýnova 998/1 (20988)
Foltýnova 998/1
635 00 Brno

 

[PICKUP_POINT_IS_MISSING]: Podanie punktu odbioru jest wymagane dla wybranej metody dostawy
ścieżka: receiver.pointId

 

Dałem tam to co poniżej i działa:

[Paczka::PunktOdbioru::Id]
Edytowane przez Piotr Sokołowski
Link to postu
W dniu 1.06.2023 o 11:54, Bartosz Rosa napisał:

Tak, tylko pytanie czy to będzie działać dla sytuacji gdy są dwa nawiasy i jeden nawias - bo to może być problematyczne.

Nie działa w przypadku punktu z dwoma nawiasami :/ Jakieś inne pomysły na poprawienie tego szablonu: 

[Paczka::PunktOdbioru::Id|substr_after_last=`(`|substr_before_first=`)`]

 

Link to postu
W dniu 12.05.2023 o 10:22, Piotr Sokołowski napisał:

Punkt w zamówieniu wygląda jak na screenie. W konfiguracji WzA mam [Paczka::PunktOdbioru::Id|default=`[Paczka::AdresWysylkowy::Nazwa|substr_between=`(--)`]`]

packeta.jpg

Siedziałem nad tym samym kilka godzin i już wszystko wiem.

Allegro w TAGU [Paczka::PunktOdbioru::Id] zwraca ten cholerny GLOBUS zamiast numeru dziesiętnego jak w innych paczkach ! Jak dla mnie to oczywista pomyłka Serwisu Allegro. Rozwiązaniem jest następujący MODYFIKATOR:

 

Cytat

[Paczka::PunktOdbioru::Nazwa|substr_after_last=`(`|remove_last=`1`]

U nas ruszyło, zrób nową paczkę, powodzenia.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
W dniu 1.06.2023 o 11:54, Bartosz Rosa napisał:

Tak, tylko pytanie czy to będzie działać dla sytuacji gdy są dwa nawiasy i jeden nawias - bo to może być problematyczne.

Działa działa. Daj znać w Allegro, że źle oznaczyli punkty Dostawy dla Packeta. Te punkty które mają w nazwie dodatkowy nawias zamiast numeru dziesiętnego punktu zwracają dane z pierwszego nawiasu. Te punkty Packeta które nie mają w nazwie nawiasów zwracają poprawnie numer dziesiętny Punktu. Oj Allegro ... Na dodatek dzisiaj nowe umowy weszły z PP i rypnęło się całe API PP co za masakryczny dzień !

  • Lubię to 1
Link to postu

Nie wiem czy Allegro tutaj cokolwiek zawiniło. Sello zapisuje to w postaci nazwa + (numer), bo tak było od zawsze dla Paczkomatów zrealizowane, jak jeszcze nie było osobnego adresu punktu odbioru. No i tutaj okazuje się, że niektóre nazwy mają już nawias dorzucony, na czym wysypuje się wyciąganie tego numerka z nawiasu.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie wiem czy Allegro tutaj cokolwiek zawiniło. Sello zapisuje to w postaci nazwa + (numer), bo tak było od zawsze dla Paczkomatów zrealizowane, jak jeszcze nie było osobnego adresu punktu odbioru. No i tutaj okazuje się, że niektóre nazwy mają już nawias dorzucony, na czym wysypuje się wyciąganie tego numerka z nawiasu.

Jeśli tak, to zwracam honor. Myślałem, że TAG [Paczka::PunktOdbioru::Id] jest wypełniony treścią przez Allegro, ale jeśli przez SELLO. to nie ma pomyłki. W takim razie stosujemy podany modyfikator który wyciąga numer punktu dostawy z drugiego nawiasu a nie z pierwszego.

  • Lubię to 1
Link to postu
22 godziny temu, Mamut Maniek napisał:

Ja znalazłem tylko Pełny adres punktu w tabeli adr__Address w polu adr_Name

Tutaj powinien być zapisany w formacie nazwa (id).

 

I dalej wyciągany jest z nawiasu wg. szablonu określonego w konfiguracji WzA na samym dole po lewej. Tylko wcześniej nie było sytuacji, że w nazwie pojawiał się nawias, więc domyślnie zastosowany tam zestaw modyfikatorów.

 

20 godzin temu, HotKey . napisał:

Myślałem, że TAG [Paczka::PunktOdbioru::Id] jest wypełniony treścią przez Allegro

Dokładniej, to ten tag na sztywno z nazwy wskazanej wyżej wyciąga zawartość pierwszego nawiasu. Z rozpędu błędnie podałem aby pobierać dane z [Paczka::PunktOdbioru::Id] - tutaj zawsze będą w takim wypadku dane z pierwszego nawiasu.

 

Odwołanie się do nazwy (nie do id) powinno zadziałać poprawnie.

[Paczka::PunktOdbioru::Nazwa|substr_after_last=`(`|substr_before_first=`)`]

 

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, u nas ostatnio pojawił się taki problem, wcześniej było OK. Ubezpieczenie jest zaznaczone:

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "824/2023" na koncie "xxxx" (xxxx): Ubezpieczenie jest wymagane w celu utworzenia przesyłki

Kod błędu: 0 

[INSURANCE_IS_MISSING]: Ubezpieczenie jest wymagane w celu utworzenia przesyłki
ścieżka: items.value

 

image.png.dea015fc1a4fc644c74f0d601bea3480.png

image.png.aa674e69862538d7df6f61055045ba29.png

image.png.62710d940fd0317b4fc13cbcff35167a.png

 

Problem rozwiązany. Podczas tworzenia paczka nie zaznaczyła się jako "Paczka wartościowa". Problem jest rozwiązany.

Edytowane przez INSBUD BOK
Link to postu

Następny problem tym razem chyba z nr nadania. Pojawia się taki komunikat błędu:

 

Wysyłanie numeru przesyłki dla paczki 848/2023 z konta xxxxx na Allegro.pl: Wystąpił błąd. Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.

Kod błędu: 400 Bad Request

[CarrierWaybillValidationException]: Wystąpił błąd. Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.

 

Przy czym do Allegro idzie poprawny nr nadania, który można śledzić prawidłowo. Na etykiecie widnieją dwa kody kreskowe. Jeden zaczyna się od "Z" a drugi od "PX", do Allegro trafia ten zaczynający się od "Z".

 

image.thumb.png.7c6b4535407d0943f5a54f88a519dd53.png

image.png.78bc4b97b38f984a4865f959b29d2107.png

Edytowane przez INSBUD BOK
Link to postu
W dniu 3.07.2023 o 12:38, INSBUD BOK napisał:

Dzień dobry, u nas ostatnio pojawił się taki problem, wcześniej było OK. Ubezpieczenie jest zaznaczone:

Ubezpieczenie jest zaznaczone, ale w tej paczce nie ma podanej wartości paczki. Jeśli znacznik w konfiguracji został włączony po utworzeniu paczki to nie zmodyfikuje on już tej paczki - trzeba ją utworzyć ponownie albo wpisać ręcznie tę wartość.

 

W dniu 4.07.2023 o 14:16, INSBUD BOK napisał:

Przy czym do Allegro idzie poprawny nr nadania, który można śledzić prawidłowo.

Allegro samo sobie ustawia ten numer gdy przesyłka jest tworzona w WzA. Dodaliśmy jednak dodatkowo aby ten numer wysyłało Sello, bo w przypadku niektórych dostawców przekazanie numeru pomiędzy WzA a zamówieniem Allegro trwało kilka godzin. Stąd prawdopodobnie w Sello jest źle ustawione pole operator przesyłki w Allegro, w słowniku dostawców - to co pokazał powyżej Hotkey. Wtedy Allegro zwraca tego typu błąd, że numer nadawczy nie pasuje do wybranego tutaj operatora.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

trochę z innej beczki u nie natomiast po zrobieniu się etykiety dhl odbiór w punkcie wyskakuje taki błąd :


Wystąpił błąd. Ten numer przesyłki jest niepoprawny dla tego przewoźnika. Nie udało się zapisać zmian. Spróbuj ponownie.
Co mogę mieć nie tak?
Błąd występuje tylko w usłudze dhl odbiór w punkcie
 
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...