Skocz do zawartości

Faktury - pole "Uwagi do dokumentu"

Polecane posty

23 minuty temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Czy można jakoś zwiększyć maksymalną ilość znaków w polu "Uwagi do dokumentu" ?

Nie.

 

24 minuty temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Mamy problem np przy wpisaniu 100 numerów seryjnych na dokumencie zakupowym a potem ten sam problem na dokumentach sprzedaży.

Proszę rozważyć inne miejsce do przechowywania takich informacji - kod dostawy, opis pozycji dokumentu (kilka pozycji), biblioteka dokumentów.

Link to postu

Opis pozycji w kilku "pozycjach" wygląda mało profesjonalnie np. przy dokumencie na 100 sztuk monitorów. Trzeba by tworzyć 2- 3 pozycje na przyjęciu i to samo przy sprzedaży ....

Biblioteka dokumentów - można stworzyć dokument z polem edycyjnym na 1000 znaków powiązany z dokumentem sprzedaży aby drukować to jako jednolity dokument dla Klienta ?

 

Kod dostawy - można prosić o rozwinięcie tematu ?

Link to postu
9 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Opis pozycji w kilku "pozycjach" wygląda mało profesjonalnie np. przy dokumencie na 100 sztuk monitorów. Trzeba by tworzyć 2- 3 pozycje na przyjęciu i to samo przy sprzedaży ....

Program jest jaki jest i nie zmieni Pan tego. Oczywiście można negocjować z faktami, ale szansa na sukces są nieduże 😉

Wszystko zależy od szczegółów. Jeśli kupuje Pan 100 monitorów i sprzedaje na jednej f-rze, sytuacja jest trochę inna niż kiedy kupuje Pan 100 monitorów i sprzedaje po jednym. W pierwszym wypadku pomyślał bym o załączniku z numerami, w drugim rozsądnym wydaje się przyjmować każdy monitor jako 1 pozycję z osobnym kodem dostawy i sprzedawanie z wyborem z dostaw.

Oczywiście takie przyjmowanie ma sens jeśli możemy ja zautomatyzować, co wymaga dedykowanego rozwiązania dodatkowego i oczywiście dane towarów z nuemrami muszą być dostępne w jakiejś formie nadającej się do importu.

To oczywiście generuje koszty, ale to już inna historia.

Link to postu
17 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Opis pozycji w kilku "pozycjach" wygląda mało profesjonalnie np. przy dokumencie na 100 sztuk monitorów. Trzeba by tworzyć 2- 3 pozycje na przyjęciu i to samo przy sprzedaży ....

Dlatego podałem to rozwiązanie jako drugie, a nie pierwsze.

 

18 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Biblioteka dokumentów - można stworzyć dokument z polem edycyjnym na 1000 znaków powiązany z dokumentem sprzedaży aby drukować to jako jednolity dokument dla Klienta ?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4082,obsluga-bibliotek-dokumentow-w-programach-insert-gt.html#04

 

19 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Kod dostawy - można prosić o rozwinięcie tematu ?

Zachęcam do poznania podstawowych możliwości programu, można zacząć od tego tematu e-pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1791%2Cjak-wydac-towar-z-kodem-dostawy-w-subiekt-gt.html, jak również możliwości rozszerzania programów (konsultacje z dostawcą programów).

Link to postu
1 minutę temu, Andrzej Kubik napisał:

Program jest jaki jest i nie zmieni Pan tego. Oczywiście można negocjować z faktami, ale szansa na sukces są nieduże 😉

 

Nie wypowiadam się na temat czy to dobry czy zły program.  Szukam rozwiązania problemu.

 

Zakładając temat myślałem o możliwościach dostępnych z poziomu użytkownika gdzieś głębiej w ustawieniach samego programu.

Jeśli jednak to pole nie jest "edycyjne" to faktycznie zostaje dodatkowa kartka papieru jako załącznik do faktury sprzedaży czy zakupu 😉

 

A może ktoś z Insertu poprawi funkcjonalność programu i zwiększy ilość znaków w tym polu jeśli jest to "zaszyte" gdzieś w kodzie źródłowym ;-))

Link to postu
4 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:
27 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Biblioteka dokumentów - można stworzyć dokument z polem edycyjnym na 1000 znaków powiązany z dokumentem sprzedaży aby drukować to jako jednolity dokument dla Klienta ?

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/4082,obsluga-bibliotek-dokumentow-w-programach-insert-gt.html#04

Dostęp tylko dla posiadaczy rozszerzenia „zielony PLUS dla InsERT GT”.  ;-))

 

Pan robi tego typu wdrożenia ? jaki jest orientacyjny koszt ?

Link to postu
1 minutę temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Dostęp tylko dla posiadaczy rozszerzenia „zielony PLUS dla InsERT GT”.  ;-))

W mojej ocenie zakup rozszerzenia to nie problem, w chwilę każdy może stać się jego posiadaczem.

 

1 minutę temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Pan robi tego typu wdrożenia ? jaki jest orientacyjny koszt ?

Ogólnie zgodnie z profilem forum wdrożenia to moja praca, przy czym często brakuje czasu na nowe wdrożenia, zwłaszcza na początku roku (we wdrożeniach cały czas trwa)...

 

Proszę rozwinąć pytanie - co dokładnie chce Pan wdrażać, korzystanie z biblioteki dokumentów jest relatywnie proste, temat e-pomocy praktycznie je wyczerpuje.

Link to postu
1 minutę temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Szukałem aczkolwiek niczego sensownego nie znalazłem ...

Wskazany temat nie rozwiązuje naszego problemy ale dzięki za pomoc 😉

Według mnie rozwiązuje, niestety nie wyjaśnił Pan dlaczego według Pana jest inaczej, nie opisał Pan też Waszego problemu - spytał Pan jedynie o jedną z możliwości jego rozwiązania.

Link to postu
1 minutę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Według mnie rozwiązuje, niestety nie wyjaśnił Pan dlaczego według Pana jest inaczej, nie opisał Pan też Waszego problemu - spytał Pan jedynie o jedną z możliwości jego rozwiązania.

Przykładowo: Potrzebuję przyjąć 100 monitorów na fakturę zakupu i sprzedać je także na jednej fakturze wraz ze wszystkimi numerami seryjnymi. Nie chce tego przyjmować i sprzedawać w kilku pozycjach tylko mieć możliwość umieszczenia wszystkich numerów seryjnych w jednym miejscu. ( np. utworzony dodatkowy dokument pod nazwą NUMERY SERYJNE DO FAKTURY XXX )

 

Nie znalazłem rozwiązania w e-pomocy które w przystępny sposób pokaże mi jak to zrobić a zakup w ciemno zielonego PLUSA mnie nie interesuje.

 

Jeśli ma Pan takie rozwiązanie proszę je wycenić i jeśli będzie to akceptowalna cena wykona Pan dla nas taką usługę.

Link to postu
9 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:
15 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Według mnie rozwiązuje, niestety nie wyjaśnił Pan dlaczego według Pana jest inaczej, nie opisał Pan też Waszego problemu - spytał Pan jedynie o jedną z możliwości jego rozwiązania.

Przykładowo: Potrzebuję przyjąć 100 monitorów na fakturę zakupu i sprzedać je także na jednej fakturze wraz ze wszystkimi numerami seryjnymi. Nie chce tego przyjmować i sprzedawać w kilku pozycjach tylko mieć możliwość umieszczenia wszystkich numerów seryjnych w jednym miejscu. ( np. utworzony dodatkowy dokument pod nazwą NUMERY SERYJNE DO FAKTURY XXX )

No cóż, ja tylko proponuję rozwiązania, ich wybór należy do Pana. Jeśli Panu wystarczy to, co Pan opisuje to powinna się sprawdzić biblioteka dokumentów.  

 

10 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Nie znalazłem rozwiązania w e-pomocy które w przystępny sposób pokaże mi jak to zrobić a zakup w ciemno zielonego PLUSA mnie nie interesuje.

To proszę tego nie robić, nie kupować licencje w ciemno, może Pan przetestować funkcjonalności programu na podmiocie demo, może Pan też poprosić dostawcę programu o uruchomienie demo plusa na kopii podmiotu, z resztą wszystkie szkolenia, testy powinny odbywać się na podmiocie demo lub kopii podmiotu.

 

12 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:

Jeśli ma Pan takie rozwiązanie proszę je wycenić i jeśli będzie to akceptowalna cena wykona Pan dla nas taką usługę.

Ciągle nie rozumiem o jakie dokładnie rozwiązanie i usługę Pan pyta.

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

No cóż, ja tylko proponuję rozwiązania, ich wybór należy do Pana. Jeśli Panu wystarczy to, co Pan opisuje to powinna się sprawdzić biblioteka dokumentów.  

Sam Pan pisze że POWINNA SIĘ SPRAWDZIĆ biblioteka dokumentów - pewności więc nawet Pan jako specjalista nie ma ...

 

7 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ciągle nie rozumiem o jakie dokładnie rozwiązanie i usługę Pan pyta.

Wydawało mi się, że dość jasno opisałem jaką funkcjonalność chcę osiągnąć ale jeśli to nie jest zrozumiałe to przepraszam

 

Na dziś najprościej skopiować numery seryjne do Excela ; wydrukować kartkę papieru i dołączyć do dokumentu sprzedaży a temat można zamknąć.

Link to postu
20 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:
30 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

No cóż, ja tylko proponuję rozwiązania, ich wybór należy do Pana. Jeśli Panu wystarczy to, co Pan opisuje to powinna się sprawdzić biblioteka dokumentów.  

Sam Pan pisze że POWINNA SIĘ SPRAWDZIĆ biblioteka dokumentów - pewności więc nawet Pan jako specjalista nie ma

Zgadza się, piszę tak ze swojej specjalizacji i doświadczenia, gdyż wiem, że wdrożenia i serwis programów nie są takie proste jak wydaje się większości użytkownikom, więc dla klienta, którego nie znam, na podstawie skromnego opisu problemu budzącego moje wątpliwości nie mogę mieć takiej pewności.

 

Podałem za to rozwiązanie jak poświęcając tylko/aż swój czas może Pan uzyskać tę pewność.

 

45 minut temu, Grzegorz Wdziękoński napisał:
55 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ciągle nie rozumiem o jakie dokładnie rozwiązanie i usługę Pan pyta.

Wydawało mi się, że dość jasno opisałem jaką funkcjonalność chcę osiągnąć ale jeśli to nie jest zrozumiałe to przepraszam

Nie ma Pan powodu, aby przepraszać, polecam zastosować się do mojej sugestii, zapoznać się z możliwościami programu i ewentualnie wtedy doprecyzować pytanie. Jeśli nie chce Pan zrobić tego samodzielnie - utworzyć podmiot demo, uruchomić plusa, dodać załącznik do biblioteki dokumentów - to na tę chwilę mogę tylko zaproponować konsultacje, których cennik jest widoczny na naszej stronie internetowej, czas usługi nie powinien przekroczyć 1h.

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...