Skocz do zawartości

System Sprzedaży Wolno działa

Polecane posty

Witam,

 

Wiem że wątek był przewijany wiele razy, ale nic konkretnego nikt nie napisał, i problem pojawia się co jakiś czas, mianowicie wolno wychodzą paragony, jeden paragon na 1-1,5minuty, to jest duże spowolnienie pracy, i dzisiaj stało mi się to znów, przepatrzyłem forum wszystkie porady i nic, od samego rana, aleee nagle koleżanka przychodzi i mówi czy coś robiłem bo paragony wychodzą normalnie, jakoś mnie to nie ździwiło że samo się naprawiło, ale sama powiedziała że przełączyła w sello na inne konto allegro i na tym koncie idzie wolniej a na innym szło szybciej, czy mieliście takie coś , że miedzy kontami jest taki objaw ? Szukam rozwiązania bo temat powraca a tak naprawdę nie wiemy co może być przyczyną.

Pozdrawiam.

Link to postu

Przydałyby sie takie informacje jak:

jakie parametry ma serwer

Jaki SQL (darmowy/płatny)

Jakie zużycie RAM

Ilość danych jakie serwer musi przerobić. Jeżeli na koncie x drukuje szybciej niż na koncie y, może być to spowodowane mniejszym przerobem danych na koncie x

Co było robione, jakie porady wykorzystałeś aby przyspieszyć pracę

Edytowane przez Mariusz Kownacki
Link to postu
18 godzin temu, Mariusz Kownacki napisał:

Przydałyby sie takie informacje jak:

jakie parametry ma serwer

Jaki SQL (darmowy/płatny)

Jakie zużycie RAM

Ilość danych jakie serwer musi przerobić. Jeżeli na koncie x drukuje szybciej niż na koncie y, może być to spowodowane mniejszym przerobem danych na koncie x

Co było robione, jakie porady wykorzystałeś aby przyspieszyć pracę

1.

cpu.jpg

pamieć.jpg

Link to postu
18 godzin temu, Mariusz Kownacki napisał:

Przydałyby sie takie informacje jak:

jakie parametry ma serwer

Jaki SQL (darmowy/płatny)

Jakie zużycie RAM

Ilość danych jakie serwer musi przerobić. Jeżeli na koncie x drukuje szybciej niż na koncie y, może być to spowodowane mniejszym przerobem danych na koncie x

Co było robione, jakie porady wykorzystałeś aby przyspieszyć pracę

2.SQL Management Studio 2016- baza zajmuje 17GB

3. ogólnie mam niecałe 27 tysięcy aukcji

- jedno konto 8800aukcji

-drugie prawie tyle samo

-trzecie 9 tys

4.wszystkie porady jakie mogłem wyczytać na forum

Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Który dokładnie etap trwa tyle czasu? Jak to wygląda na podstawie tworzenia pojedynczego paragonu z dolnej zakładki DOKUMENTY. Ile upływa czasu od kliknięcia w utwórz do pojawienia się okna dokumentu na ekranie, potem ile po zapisaniu i oczekiwanie na wydruk.

jak bierzemy prawym utwórz dokumenty końcowe, to dobre 2-3minuty zanim pierwszy paragon wyjdzie, potem miedzy paragonami mija minuta zanim kolejny wyjdzie i tak dalej...

Link to postu

Według mnie i z własnego doświadczenia (też mieliśmy podobny problem) brakuje pamięci RAM do obsługi bazy danych. Z moich obserwacji wynika, że baza zajmująca 17GB, może zużyć około również tyle RAM, tak więc można rozważyć opcję powiększenia pamieci RAM do 32 GB lub chociaż do 24 GB.

 

Czy dysk twardy na serwerze jest HDD czy SSD?

Link to postu
4 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Według mnie i z własnego doświadczenia (też mieliśmy podobny problem) brakuje pamięci RAM do obsługi bazy danych. Z moich obserwacji wynika, że baza zajmująca 17GB, może zużyć około również tyle RAM, tak więc można rozważyć opcję powiększenia pamieci RAM do 32 GB lub chociaż do 24 GB.

 

Czy dysk twardy na serwerze jest HDD czy SSD?

też nad tym myślałem , w stresie dochodziło do 95% zużycia pamięci, na system mam hdd, na bazę danych sql ssd, a na kopie subiekta sello hdd, tak to mam rozdzielone

Link to postu
7 godzin temu, Piotr G napisał:

jak bierzemy prawym utwórz dokumenty końcowe, to dobre 2-3minuty zanim pierwszy paragon wyjdzie, potem miedzy paragonami mija minuta zanim kolejny wyjdzie i tak dalej...

Wyjdzie tzn. zapewne wydrukuje się na drukarce. Na drukarkę leci paragon dopiero po utworzeniu i sęk w tym żeby określić czy to tworzenie paragonu trwa długo czy wydruk, bo wtedy problemu należy szukać w różnych miejscach. Dlatego zapytałem o utworzenie ręcznie jednego dokumentu z podglądem.

Link to postu
23 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Wyjdzie tzn. zapewne wydrukuje się na drukarce. Na drukarkę leci paragon dopiero po utworzeniu i sęk w tym żeby określić czy to tworzenie paragonu trwa długo czy wydruk, bo wtedy problemu należy szukać w różnych miejscach. Dlatego zapytałem o utworzenie ręcznie jednego dokumentu z podglądem.

pech chce, że się na chwile obecną samo naprawiło i nie mam jak Panu dokładnie tego sprawdzić...

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Czy w tym momencie tworzony był jeden pojedynczy dokument? W jaki sposób było zlecone jego utworzenie?

Prosiłbym spróbować utworzyć ten dokument z zakładki DOKUMENTY na dole, bo wtedy będzie jasno widać, że tyle czasu zajmuje samo tworzenie dokumentu a nie jego drukowanie. Na pasku na dole niestety nie wiadomo dokładnie który etap, tworzenie czy drukowanie tyle trwa.

Link to postu
42 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy w tym momencie tworzony był jeden pojedynczy dokument? W jaki sposób było zlecone jego utworzenie?

Prosiłbym spróbować utworzyć ten dokument z zakładki DOKUMENTY na dole, bo wtedy będzie jasno widać, że tyle czasu zajmuje samo tworzenie dokumentu a nie jego drukowanie. Na pasku na dole niestety nie wiadomo dokładnie który etap, tworzenie czy drukowanie tyle trwa.

tylko jeden , prawym "Dokumenty Końcowe"...ok sprawdzę, tylko problem że się znowu samo naprawiło....dzisiaj jest normalnie....

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Na swoim przykładzie mogę Ci napisać co było u mnie. 

Najważniejsze czy masz darmową bazę SQL, jeżeli tak to ma ona ograniczenie co do zasobów, wykorzystuje on max 1GB RAM, wielkość bazy też ma negatywne znaczenie.

Przy dodawaniu wielu dokumentów zaczynają się problemy, a jak jeszcze mamy dodatkowych użytkowników zapycha się pamięć.

Przesiadka na pełną wersję daje bardzo dużo i niweluje 95% problemów z wydajnością.

 

Przy darmowej wersji zrób kompaktowanie i konserwację bazy danych, z bazy sello wywal śmieci, stare wiadomości etc.

Te dwa zabiegi powtarzaj co około 1000 - 2000 dokumentów pomoże, ale nie spodziewaj się wodotrysków.

 

Zainwestowanie w minimum 16 a najlepiej w 32 GB ram, dysk SDD ale ma to sens dopiero przy pełnej wersji bazy.

 

Link to postu
3 godziny temu, Piotr G napisał:

pojedynczo dokument końcowy szybko wychodzi, ale zbiorczo już nie, trwa to dość długo...

Rozumiem zatem, że dokument pojawia się na ekranie szybko. 

Jak długo trwa następnie zapis tego dokumentu, po kliknięciu w Zapisz i jak szybko pojawia się okno drukowania dokumentu.

I dalej, po kliknięciu w drukuj czy wychodzi on szybko czy tutaj następuje dość długi czas oczekiwania na wydrukowanie?

Link to postu
17 godzin temu, pakomat_ pl napisał:

Na swoim przykładzie mogę Ci napisać co było u mnie. 

Najważniejsze czy masz darmową bazę SQL, jeżeli tak to ma ona ograniczenie co do zasobów, wykorzystuje on max 1GB RAM, wielkość bazy też ma negatywne znaczenie.

Przy dodawaniu wielu dokumentów zaczynają się problemy, a jak jeszcze mamy dodatkowych użytkowników zapycha się pamięć.

Przesiadka na pełną wersję daje bardzo dużo i niweluje 95% problemów z wydajnością.

 

Przy darmowej wersji zrób kompaktowanie i konserwację bazy danych, z bazy sello wywal śmieci, stare wiadomości etc.

Te dwa zabiegi powtarzaj co około 1000 - 2000 dokumentów pomoże, ale nie spodziewaj się wodotrysków.

 

Zainwestowanie w minimum 16 a najlepiej w 32 GB ram, dysk SDD ale ma to sens dopiero przy pełnej wersji bazy.

 

Bazę danych mam wykupioną bez ograniczeń, dokupiłem ostatnio ram i mam 32GB, ten problem mam z głowy

Link to postu
16 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Rozumiem zatem, że dokument pojawia się na ekranie szybko. 

Jak długo trwa następnie zapis tego dokumentu, po kliknięciu w Zapisz i jak szybko pojawia się okno drukowania dokumentu.

I dalej, po kliknięciu w drukuj czy wychodzi on szybko czy tutaj następuje dość długi czas oczekiwania na wydrukowanie?

tak wszystko dzieje się szybko, po kliknieciu zapisz-chwila i okienko jest, i po kliknięciu drukuj też dosłownie moment i jest

Link to postu

To dość dziwne. Nie widzę powodu, dla którego zbiorcze tworzenie miało by trwać dłużej niż tworzenie pojedynczego dokumentu z podglądem - wręcz powinno być szybsze. Być może to problem przejściowy i akurat tak się złożyło, że testy z podglądem wypadły szybko. Skonsultuję to jeszcze z zespołem.

Link to postu

Techniczne rzecz biorąc, wystawianie dokumentów z podglądem albo zbiorczo korzysta z dwóch różnych połączeń z Subiektem. Możliwe, że w trakcie wywołania tworzenia dokumentów zbiorczo w tle trwała już jakaś operacja, np synchronizacji towarów, która to z jakiegoś powodu się trochę przycięła. Mechanizm kolejkuje zadania i tworzenie dokumentów oczekuje na zakończenie tego poprzedniego zadania.

 

Jeśli tak faktycznie jest, to trzeba by zwrócić uwagę na to, czy na dole kręci się kółko i widać aktywność synchronizacji z Subiektem w momencie wywoływania tworzenia dokumentów. Przyczyna może zatem leżeć nie tyle w samym tworzeniu dokumentów, co np w synchronizacji stanów, która aktualnie się wykonuje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...