Skocz do zawartości

Cena magazynowa inna na FZ a inna, 0zł, na FS


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Paweł Górniak,

Polecane posty

Jak w temacie. Na fakturze zakupu ceny magazynowe są poprawne, a na fakturach sprzedaży część pozycji jest z ceną magazynową 0zł. Ale tylko część pozycji, niektóre cenę magazynową mają poprawną. Nie są to produkty z poprzednich dostaw, stany magazynowe przed wprowadzeniem tej FZ były zerowe, zarówno na te dobre, jak i problematyczne pozycje. Co robię nie tak. Nie zauważyłem tego wcześniej, bo nie korzystałem z podglądu, marz, narzutów czy zysku.

Link to postu

Proszę się upewnić, że FZ koryguje ceny magazynowe PZ.

 

Objaśniam:

 

Jeżeli dokument magazynowy (PZ) powstał samodzielnie i ma swoje ceny, w tym np. zerowe, to po wystawieniu do niego dokumentu handlowego (FZ) mającego inne ceny - następuje rozbieżność między wyliczeniami magazynowymi a handlowymi.

Należy w takim przypadku wystawić KKH i KKM, które następnie należy wliczyć w koszty dokumentów.

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2867%2Csubiekt-nexo-jak-wykonac-korekte-kosztow-dla-dokumentow-handlowych.html

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu
46 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Na fakturze zakupu ceny magazynowe są poprawne, a na fakturach sprzedaży część pozycji jest z ceną magazynową 0zł. Ale tylko część pozycji, niektóre cenę magazynową mają poprawną.

8 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Wydaje mi się jednak, że problem leży gdzie indziej,

Proszę zacząć od pokazania problemu (zrzuty ekranu).

Link to postu

Nie pokazał Pan podstawowej informacji - gdzie według Pana na zamieszczonych zrzutach ekranu widać powiązanie między FS a FZ ? Należało pokazać rozbicie pozycji na FS lub mapę powiązań, nie zaszkodziły też informacje o stanach wybranego towaru (zakładka "Stany" z informatora towaru). Skąd mamy wiedzieć, że chodzi o te same towary, kiedy ukrył Pan informacje pozwalające je zidentyfikować ?

 

6 godzin temu, Paweł Górniak napisał:

Na fakturze zakupu ceny magazynowe są poprawne

1 godzinę temu, Paweł Górniak napisał:

Nie zerkałem wcześniej, cena magazynowa na FZ to 0zł.

Co można sobie pomyśleć czytając taki opis problemu ?

  • Haha 1
Link to postu
  • Rozwiązanie

Daj Pan sobie spokój, poczytałem kilka Pana odpowiedzi i spodziewałem się reakcji.

22 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Skąd mamy wiedzieć, że chodzi o te same towary, kiedy ukrył Pan informacje pozwalające je zidentyfikować ?

XDDDD, tak, zakryłem żeby oszukać, rozpracował mnie Pan. Stany widać na FS z dzisiejszą datą... zresztą nieważne... dzięki za nic.

Zrobiłem RW i PW wpisałem z palca cenę magazynową i po problemie.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...