Skocz do zawartości

UWAGA, Poważny problem z parametrem "Wysyłka w ciągu: 24H"

Polecane posty

PRZECZYTAJ!

Może unikniesz kosztów!

 

Od dwóch tygodni wystawiam przez sello i dziś na ogromny problem natrafiłem.

 

Wystawiam aukcje normalnie bez specjalnej ingerencji i kombinacji w parametrach, uzupełniając kod pocztowy gdyż nie jest on uzupełniony, żadnych innych zmian. Do tej pory wszystkie aukcje były wystawiane z parametrem "Wysyłka w ciągu:" ustawionym na 24H aby mieć zniżkę 15zł za promowanie. W tym czasie poprzez sello wystawiłem około 2000 aukcji w tym 250 promowanych.

 

Dziś w jednej z promowanych musiałem poprawić opis, wystawiona była wczoraj, ku mojemu zdziwieniu na podsumowaniu allegro pokazuje komunikat iż aukcja nie spełnia warunków standardu allegro ... Pogrzebałem i patrzę a "Wysyłka w ciągu:" wyzerowana do poziomu ( Wybierz ) . Klikam wystaw ponownie inną aukcję wystawioną przez sello i to samo, wreszcie zaglądam w Historie RACHUNKU i doznaje szoku. Od 2 tygodni allegro pobiera mi 29zł za promowanie zamiast 15zł. 3750zł jestem w plecy. Dodam, iż gdybym nie zmieniał treści aukcji promowanej to bym tego nie zauważył i nabijał rachunki, które w końcu były by nie do zapłacenia.

 

Wystawiam dziś na próbę 1 aukcję przez sello która kończy się z "Wysyłka w ciągu:" ustawionym na 24H aby sprawdzić czy faktycznie tak jest i tak jest, sprawdziłem 3 razy aby nie być gołosłownym. Parametr ten się resetuje na (Wybierz)

 

Grzebię teraz w zmianach zbiorczych i znajduję ten parametr tylko dlaczego do cholery jest on ustawiony jako (nieokreślony) ? Skoro aukcja kończy się z określonym na 24H ? Jaki jest sens ustawiania parametru jak on po zakończeniu się zeruje ? Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego to tak dziadowsko działa lub napisać mi że działa dobrze a ja robię coś źle ...

 

Na to wychodzi że teraz przy każdym wystawieniu aukcji masowo muszę zmienić w opcjach zbiorczych kod pocztowy, bo bez tego nie wystawia sello i czas wysyłki. Może coś jeszcze co pomoże mi i innym uniknąć kosztów ?

 

Proszę o poradę i pomoc.

 

 

 

Link to postu

Parametr jest ustawiony na wybierz, ponieważ z Allegro nie da się tej wartości pobrać za pomocą webApi. Kiedyś się dało, potem Allegro zmieniło znaczenie tego pola, na sumę czasu przygotowania przez sprzedającego + czasu kuriera. Innymi słowy jeśli ktoś ustawił 1 dzień, a najszybszy kurier dostarczał przesyłkę w 2 dni, to Allegro zwraca informację 3 dni. Przy powieleniu i wystawieniu takiej aukcji ponownie robiło się z tego 5dni itd.

 

Blokada zapisu tej błędnej wartości pojawiła się w wersji 1.9.

 

Pytanie natomiast, czy te aukcje były powielane z aukcji wystawionych z Sello i tam ten parametr był ustawiony? Jeśli parametr był ustawiony na aukcji to nie powinien zniknąć.

 

Link to postu

Bartku, aukcje wystawiamy od lat ręcznie masowo, od 2 tyg przez sello, zatem aukcje były wcześniej "konfigurowane" na stronie allegro. Zatem w odpowiedzi na Twoje pytanie aukcje nie były powielane z aukcji wystawianych w sello tylko z aukcji wystawianych w allegro. Wyjaśnij dokładnie proszę, czy raz ustawione w sello nie będą resetować więcej tego parametru czy stale trzeba go ustawiać. Cały czas mowa o wystawianiu w sello. ? Mielibyśmy wtedy tylko miesiąc zabawy, napisz proszę czy podobnie jest także z kodem pocztowym ?

 

 

Kolejny problem jaki dziś zauważyłem, co muszę przyznać sprawiło że krew mnie zalała i trudno powstrzymać się od komentarza to to iż 1700 ponad aukcji mam już w kategorii sklepu pozostałe. Jestem załamany, klient zadzwonił iż nie mamy produktów w kategorii xxx, Sello ponawia aukcje wystawiane w allegro zerując kategorię sklepu... Co z tym Bartku zrobić, jak temu zapobiec?, już teraz mamy z 40 godzin pracy aby to zmienić... Czy jest coś jeszcze co może być wyzerowane przy wystawianiu aukcji stworzonych w allegro, na co trzeba uważać ? Boję się dziś wystawiać aukcje ...

Link to postu

Sello przy pobieraniu danych aktualizuje dane o aukcjach zapisanych w swojej bazie (np trwających). Jakiś czas temu Allegro przestało zwracać kod pocztowy, później zmieniło znaczenie pola wysyłka w ciągu.

 

Przy aktualizacji danych Sello sprawdza, czy Allegro zwróciło kod pocztowy, jeśli nie, to nie rusza pola kod pocztowy istniejącego w zapisanej aukcji (jeśli było tam coś wpisane, to pozostanie). Jeśli Allegro zwróci kod pocztowy, to nadpisuje on wartość pola w aukcji sellowej. W przypadku gdy aukcja była wystawiana przez Sello, kod pocztowy musiał być wypełniony bo Allegro wymaga tego pola do wystawienia aukcji. Natomiast jeśli aukcja została pobrana z Allegro (wystawiona była nie przez Sello), to kodu pocztowego nie będzie i powielenie potem takiej aukcji również tego kodu pocztowego nie wpisze do nowej aukcji.

 

Podobnie ma się rzecz z czasem wysyłki, tylko tutaj wartość z serwisu nigdy nie jest kopiowana, bo jest po prostu nieprawidłowa.

 

Na uwadze trzeba mieć, iż oferty powielane przez serwis (np sklepowe) z punktu widzenia Sello traktowane są jako nowe aukcje - zostaną pobrane do Sello i również utracą kod pocztowy jak i pole wysyłka w ciągu.

 

Jeśli chodzi o sklep i kategorie pozostałe - to aukcje były wystawiane jako sklepowe czy jako kup teraz? W przypadku tych drugich kategoria sklepowa nie jest ustawiana, mamy to zmienić w wersji kolejnej o ile będzie taka możliwość (w tej chwili nie będę zgadywał czy tak da się zrobić wystawiając aukcje przez webApi).

Link to postu

Dziękuję. Czyli najbezpieczniej jest ustawiać te dwa parametry za każdym razem.

 

Odnośnie kategorii sklepowych ustawionych na allegro.

Powielane aukcje były powielane poprzez "wystaw ponownie w sklepie" bez zaznaczonego ptaszka "Ustaw/Zmień kategorie w sklepie" Wszystkie aukcje +-1700 wpadły mi do kategorii sklepowej allegro "Pozostałe".

 

Bartku! Proszę o pilną pomoc, bez tej funkcjonalności praca na sello jest niemożliwa, i nie możemy już wystawiać aukcji tym programem. Szlak trafia wszystkie linki z produktów do kategorii sklepowych i menu boczne każdego szablonu aukcji.

Link to postu

A te aukcje z których były te aukcje ponawiane miały zapisane te kategorie? Sprawdziliśmy przed chwilą wystawianie i działa poprawnie, więc być może te aukcje wcześniejsze nie miały zapisanych kategorii sklepowych. Inna możliwość jest taka, że identyfikatory tych kategorii się zmieniły na Allegro - chociaż nie mamy informacji aby takie zabiegi ze strony Allegro miały miejsce.

Link to postu

Bartku problem tkwi w sello lub w tym jak to robię. Wszystkie produkty były w kategoriach sklepu, gdyby nie były nie było by postu. Identyfikatory nie mogą się zmienić są nadane na stałe. Gdyby się zmieniły to wszystkie szablony allegro by padły.

 

Tak jak pisałem wyżej wywaliło mi około 1700 aukcji, tak jak pisałem robiłem test wiele razy. Teraz znów zrobiłem test na jednym produkcie. Jest on wystawiony w kat sklepu. Niestety po wystawianiu ląduje w pozostałe. Wydaje mi się ze sello to po prostu kasuje domyślnie, jeżeli jestem w błędzie to przeanalizuj to co robię i zaproponuj rozwiązanie, jeżeli nie jestem w błędzie to po prostu napisz i nie będziemy tracić na to czasu.

 

 

SelloJak.jpg

Link to postu

Teraz znów zrobiłem test na jednym produkcie. Jest on wystawiony w kat sklepu. Niestety po wystawianiu ląduje w pozostałe.

 

Nie napisałeś najważniejszej (a w zasadzie jedynej istotnej) informacji, nie wynika ona również ze zrzutów ekranu.  W jakiej kategorii sklepowej jest ta aukcja w Sello.  Tzn. jak to wygląda po stronie Sello przed wznowieniem (podgląd aukcji, zakładka Specyficzne).

Już wielokrotnie zauważyłem, że mechanizmy dodawania/powielania danych działają raczej prawidłowo.  Z komunikacją z Allegro (w tym wypadku z pobraniem inf. o kategorii sklepowej) może być gorzej...

Link to postu

Tadzymirze, nie napisałem, bo Bartek mnie o to nie zapytał, a od tego trzeba zacząć, SŁUSZNIE! Wcześniej się nad tym zastanawiałem, jak sprawdzić jakie parametry trzyma sello w danym momencie. Poniżej zrzuty allegro i sello (trwające, zakończone, powielone). Jak dobrze kombinuje to sello nie widzi kategorii sklepu ? Bo nawet w trwającej nie widzi tej kategorii.

 

s2.jpg

Link to postu

I tu jest pies pogrzebany. Jeśli w trwających/zakończonych na tej zakładce nie ma wpisanej kategorii sklepowej to po powieleniu takiej aukcji sama się nie pojawi. Przyczyny zacząłbym szukać zatem od tego, dlaczego w aukcjach trwających i zakończonych nie ma tych kategorii (rozumiem, ze przy wystawianiu były).

 

Zaraz będziemy to sprawdzać ponownie z uwzględnieniem powyższych informacji.

 

 

Link to postu

Zatem jeżeli nie ma wpisanej kategorii w pokaż/specyficzne i to oznacza że jest ona nie "wczytana" do sello, to tak jest u mnie na sello na każdej aukcji, sprawdziłem wyrywkowo 15 aukcji z około 500 kończących się w tym tygodniu, każda ma kategorię sklepową w allegro, jednak w żadnej z nich nie mam pokazanej kategorii w pokaż/specyficzne.

 

Odbieram aukcje zaznaczając wszystko od góry do dołu jak widać na obrazku.

 

Posiadam wygenerowany inny klucz web api niż domyślny sello.

 

Nic innego mi do głowy nie przychodzi więcej ...

Link to postu

Sprawdziliśmy to na różne sposoby, wychodzi na to, że jeśli aukcja jest wystawiana przez Sello i jest w niej kategoria sklepowa to ona tam już pozostanie. Problem pojawia się, jeśli aukcja nie była wystawiona przez Sello, lub była wznowiona po stronie serwisu to jest pobierana jako nowa aukcja do Sello - okazuje się, że bez kategorii sklepowych. Będziemy diagnozować dlaczego tak się dzieje.

Link to postu

Bartku, jak ktoś trafia w sello to znaczy, że zaczyna mieć "problem", np. dużą ilość aukcji wystawionych nie w sello. W moim przypadku wystawienie aukcji w sello, aby to działało "dobrze" jest niemożliwe, albo zajęło by rok. Zatem proszę napisz mi czy jest to sprawa jaką jesteście w stanie rozwiązać "na pniu" czy raczej nie. Pytam uczciwie, abym wiedział co robić dalej. Dziękuję.

Link to postu

Z poprawkami, jeśli nie jest to absolutnie krytyczna sprawa dotycząca dużej części użytkowników, wolimy się raczej wstrzymywać. Chodzi głównie o to, że musimy burzyć plan prac nad aktualną wersją, angażować dodatkowe osoby, które biorą udział w wypuszczaniu nowej wersji itp. Zawsze sumarycznie wyjdzie więcej czasu poświęconego na taką wersję z poprawką, więc z wersji finalnej musimy usunąć część przewidzianych zmian lub przesunąć termin wypuszczenia wersji - co nie zawsze jest możliwe.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...