Skocz do zawartości

Zamówienie od klienta w Subiekcie bez dodawania nowego kontrahenta

Polecane posty

Witam,

 

czy byłaby możliwość dodania do Sello opcji wyboru, aby podczas dodawania nowego dokumentu w Subiekcie (ZK) nie dodawało nowego klienta do systemu, a jedynie na potrzeby tegoż dokumentu wstawiało kontrahenta jednorazowego?

Powiem szczerze, że na Allegro większość klientów to klient jednorazowy, przez co po paru latach pracy z Sello w Subiekcie robi się zbiór tysięcy niepotrzebnych tam kontrahentów.

 

Pozdr.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

Podbijam pomysł.

Szkoda, że na bzdury pt. automatyczny słownik macie czas, a nie macie na rozwiązanie, które pomoże utrzymać bazę Subiekta w optymalnych rozmiarach bez niepotrzebnego zaśmiecania, a co za tym idzie jej niekontrolowanego rozrostu.

 

Czy może jest to celowe działanie, aby zapchać ludziom bazy w Subiektach GT i tym samym zmusić do przesiadki na Subiekta nexo Beta?

 

Pozdr.

Link to postu

Każdy użytkownik ma swoje priorytety, dla jednego ważna jest funkcja A, dla innego B.

 

Czy może jest to celowe działanie, aby zapchać ludziom bazy w Subiektach GT i tym samym zmusić do przesiadki na Subiekta nexo Beta?

<ironia>Tak, w 2006 roku podjęliśmy decyzję aby zapychać użytkownikom bazy ;) z nadzieją, że się przesiądą na nexo, które wtedy nawet jeszcze nie było w planach.</ironia>

 

Proszę wziąć pod uwagę, że mamy wpisanych różnych sugestii bardzo dużo (jest to liczone w setkach). Na każdą wersję możemy zrealizować ograniczoną liczbę poprawek i decydują o nich głównie aktualne głosy z forum, ale nie tylko. Jeśli o daną rzecz pyta jedna osoba to siłą rzeczy takie zgłoszenie ma dla nas niski priorytet, a wiec i zostanie później zrealizowane (jeśli w ogóle zostanie, bo czasami zgłoszenia nie są już aktualne lub nie ma nimi zainteresowania).

Tak, że naprawdę, wystarczy tylko zaznaczyć swoje zapotrzebowanie na daną funkcję i wtedy podnosimy priorytet. Absolutnie nie robimy nikomu na złość i nie ma tu ukrytych celów, jak zapychanie bazy. Takie insynuacje zatem są niepotrzebne, bo nie jesteśmy tutaj aby z kimkolwiek walczyć, tylko staramy się Was wysłuchać.

Link to postu

 

Czy może jest to celowe działanie, aby zapchać ludziom bazy w Subiektach GT i tym samym zmusić do przesiadki na Subiekta nexo Beta?

 

 

Kontrahenci nie zapychają bazy Subiekta tak bardzo.

Wręcz jeden kontrahent zajmuje bardzo mało.

Nawet gdyby założyć, że jeden klient zajmuje 10.000 znaków (a zajmuje mniej)

to przy założeniu, że masz 1000 nowych klientów miesięcznie, daje to 1MB misięcznie, czyli 12 MB rocznie.

Przypomnę tylko, że limit SQL servera Express to 10 GB, a więc 10.000 MB.

 

Widać, że klienci mają nikły udział w rozroście bazy.

 

Link to postu

Prędzej, gdy PanBanBan zrobi tutorial  ;D ;D ;D ;D

 

Ja już się tyle napisałem o tych polach własnych i podałem przykładowych zastosowań... :)

 

Zresztą nie ma co tu robić tutoriala bo pola własne dają nieograniczone możliwości i wszystko zależy od wyobraźni, chęci i umiejętności zaplanowania sobie wystawiania i późniejszej obsługi aukcji...

Link to postu

Czy może jest to celowe działanie, aby zapchać ludziom bazy w Subiektach GT i tym samym zmusić do przesiadki na Subiekta nexo Beta?

<ironia>Tak, w 2006 roku podjęliśmy decyzję aby zapychać użytkownikom bazy ;) z nadzieją, że się przesiądą na nexo, które wtedy nawet jeszcze nie było w planach.</ironia>

 

Ale planujecie z wyprzedzeniem ;) Temat na książkę o teoriach spiskowych ;)

Się uśmiałem :D :D :D :D :D

 

Takie insynuacje zatem są niepotrzebne, bo nie jesteśmy tutaj aby z kimkolwiek walczyć, tylko staramy się Was wysłuchać.

 

Bardzo mało jest zespołów, które słuchają swoich użytkowników, a wręcz jest przeciwnie i dlatego jako użytkownicy jesteśmy bardzo wdzięczni Sello Team :)

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Czy z wersją 1.18 doczekamy się dnia, w którym Sello przestanie zaśmiecać Subiekta nowymi klientami (w 99% jednorazowymi)? (i nie chodzi mi tutaj o liczbę MB czy KB tylko o wprowadzanie do programu zbędnych klientów, którzy później zaśmiecają również "instynkt").

 

Pozdr.

Link to postu

Popieram,zwlaszcza ze mam czesto problem z taka o to sytuacja,

Klient posiada kilka kont na allegro, kupuje  z jednego konta ,chce fakture i tu nie ma problemu, ale w momencie jak kupi z innego komta na allegro ale dane do fakture sa takie jak prsy innym koncie, wtedy sello nie chce wystawic faktury

 

Link to postu

Mamy to w planach na 1.18, ale jak zwykle bywa, realizacja niektórych funkcji się przedłuża więc nie mogę zagwarantować, że funkcja taka będzie dostępna. Dodatkowo aby ta funkcja działała będzie konieczne posiadanie Subiekta w wersji minimum 1.33.

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...