Skocz do zawartości

Brak uwzględnienia przekroczenia progu podatkowego przy jednoczesnym wynagrodzeniu za pracę i wynagrodzeniu zarządu.

Polecane posty

Dzień dobry,

 

pojawił mi się następujący problem przy naliczeniu wynagrodzenia za kwiecień (wypłata w maju):

 

- pracownik ma jednocześnie umowę o pracę oraz kontrakt menedżerski (członek zarządu)

- na umowie cywilno-prawnej zaznaczone jest "Zaliczka na podatek - wg ustawień pracownika" , brak wspólnego rozliczenia

- za kwiecień nastąpiło przekroczenie progu 120 tys, jednak program nadal zastosował stawkę podatku 12% do całości dochodów pracownika (zarówno z wynagrodzenia za pracę jak i wynagrodzenia zarządu)

 

Gdzie powinienem szukać błędu ? Tak jak pisałem wcześniej, w ustawieniach pracownika nie mam zaznaczonego wspólnego rozliczenia, a na umowie do kontraktu menedżerskiego mam wybraną opcję korzystania z ustawień pracownika. 

 

Link to postu

Zaliczka na podatek od umów cywilnoprawnych od zawsze jest ryczałtowa.

Zaliczki w ciągu roku są liczone z zastosowaniem skali (i progów) tylko dla umów o pracę. Nie sumuje się ich w ciągu roku.

Nowy PIT-2 nic w tym zakresie nie zmienił według mojej wiedzy.

Link to postu

W poprzednim programie miałem możliwość rozliczania dochodów sumarycznie wg skali, co pozwalało uniknąć sporej dopłaty podatku w rozliczeniu rocznym. 

Czyli w Gratyfikancie jedynym wyjściem jest ustawienie indywidualnego ryczałtu dla UC na 32% oraz stawki32% dla umowy o pracę za kwiecień ?

Może warto rozważyć dodatkową opcję stosowania skali dla sumy dochodów z UP i UC ? US jakoś nie protestował nigdy, że dostawał większe zaliczki w ciągu roku ;)

 

Link to postu

Pierwszy raz słyszę taką sugestię, a w dodatku nie ma na nią żadnej podstawy prawnej.

1 minutę temu, Tomasz Łuszczewski napisał:

Czyli w Gratyfikancie jedynym wyjściem jest ustawienie indywidualnego ryczałtu dla UC na 32% oraz stawki32% dla umowy o pracę za kwiecień ?

Jak rozumiem to nie tylko za kwiecień, ale już do końca roku...

W umowie cywilnej trzeba by wpisać odpowiednią stawkę podatkową, a w umowie o pracę zastosować indywidualną skalę podatkową - w nowym roku pamiętać o odwróceniu tych zmian.

W dobie wysokiej inflacji to raczej przepisy są tu korzystne i lepiej te pieniądze lokować na procent i zrobić za rok w kwietniu dopłatę - ale to tylko chyba ja mam takie podejście.

Link to postu
1 minutę temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Pierwszy raz słyszę taką sugestię, a w dodatku nie ma na nią żadnej podstawy prawnej.

Jak rozumiem to nie tylko za kwiecień, ale już do końca roku...

W umowie cywilnej trzeba by wpisać odpowiednią stawkę podatkową, a w umowie o pracę zastosować indywidualną skalę podatkową - w nowym roku pamiętać o odwróceniu tych zmian.

W dobie wysokiej inflacji to raczej przepisy są tu korzystne i lepiej te pieniądze lokować na procent i zrobić za rok w kwietniu dopłatę - ale to tylko chyba ja mam takie podejście.

Wiele firm tak rozlicza podatek w sytuacji jednoczesnych dochodów z UP i UC (na wyraźne życzenie członka zarządu), czego dowodzi choćby opcja z mojego poprzedniego oprogramowania. Co do podstawy prawnej - można tu wyjść z założenia, że skala podatkowa i progi określają minimalną wysokość wpłat podatku w ciągu roku, a skoro ktoś ma życzenie płacić więcej na bieżąco, to przepisy tego nie zabraniają ;)  No ale to kwestia interpretacji. Pana sugestia co do lokowania nadwyżki dochodu na % jest jak najbardziej sensowna, ale niektórzy nie potrafią znieść dopłaty do pit rocznego ;) 

Link to postu
7 minut temu, Tomasz Łuszczewski napisał:

niektórzy nie potrafią znieść dopłaty do pit rocznego ;) 

może wystarczy w tajemnicy lokować gdzieś te środki, a potem wpłacić skumulowaną zaliczkę na podatek w grudniu (to oczywiście żart, przepraszam za taki off topic)

Link to postu
2 minuty temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Zapisuję sugestię, ale jako, że trzeba będzie dodać całą konfigurację do tego (nie każdy chce takich zmian) to szybko się takie zmiany nie pokażą.

Fajnie by było, myślę, że sporo osób by z tego skorzystało :) 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...