Skocz do zawartości

Początkujący prosi o pomoc :)

Polecane posty

Witam :)

 

właśnie testuje sello przy prowadzeniu ewidencji sprzedaży i może to ja jestem jakiś tępy ale nie mogę sobie poradzić z podstawową wydawałoby się konfiguracją.

 

Mam kilka problemów :

 

1. Sello pobrał mi transakcje które juz zostały wysłane i zakończone ale w transakcjach są nadal w trakcie realizacji i nie moge ichc usunąć bo "komentarze zostały juz wystawione".

2. Automatycznie wybiera mi przesyłke kurierem DHL mimo że w etykietach i parametrach wprowadziłem DPD. Jeśli ktoś wybrał przesyłkę kurierską to automatycznie przy imporcie danych z formularza wybiera mu DHL :(

3. problem z synchronizacją SubiektaGT. Mam utworzonych kilka towarów w Sello chce je teraz wysłać do subiekta jak to zrobić ? w zakładce towary jak klikam "synchronizuj z subiektemgT " to wywala mi błąd : "W zewnętrznym programie nie znaleziono towarów ze znacznikiem "do serwisu aukcyjnego"

4. jak utworzyć dokument końcowy? bo przy kliknięciu "dokument końcowy" mam błąd : "nie wygenerowano żadnej pozycji towarowej (prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów powiązanych z InsERT GT)"

5. jak przygotować etykietę np. do paczkomatów , czy da się zrobić aby powstała już gotowa etykieta do wydruku lub w przypadku wysyłki DPD

6.czy jest jakaś instrukcja obsługi do Sello ?  opisująca szczegółowo fukncje i jak co zrobic?

 

to na razie tyle :) z góry dzięki za pomoc

Link to postu

1. Usuwanie transakcji z Sello nic nie da, bo zostaną one pobrane przy ponownej synchronizacji. Można skonfigurować pobieranie transakcji tak, aby transakcje wcześniejsze niż jakaś data były pomijane (konfiguracja w Administracja > Parametry wysyłania i odbierania > zakładka Aukcje).

 

Transakcje w tym wypadku należy anulować (zmiany zbiorcze pod prawym przyciskiem myszy, lub Ctrl+B > Status transakcji).

 

2. Po pobraniu transakcji ustawiany jest domyślny sposób wysyłki ustawiony w Administracja > Parametry transakcji. Przy kopiowaniu danych z formularza pod uwagę brane jest mapowanie dostaw allegrowych na dostawy sellowe, które konfiguruje się w Administracja > Słowniki > Sposoby wysyłki. Jeśli problem jest przy przenoszeniu danych z FODów to najwyraźniej zarówno DHL jak i DPD są podpięte pod dostawę allegrową typu Kurier a Sello wybiera pierwszą opcję zapisaną w bazie, czyli DHL.

 

3. Towary są synchronizowane tylko od strony Subiekta do Sello. Towary w Subiekcie należy zaznaczyć "do serwisu aukcyjnego" - wtedy pojawią się w Sello. Można również utworzyć towar w Subiekcie i powiązać ten istniejący w Sello z tym w Subiekcie.

 

4. Błąd wskazuje na to, iż w transakcji znajdują się towary jednorazowe. Aby móc wystawić dokument sprzedaży w Subiekcie, te towary muszą być powiązane z towarami subiektowymi. Wtedy Subiekt za pomocą tychże dokumentów będzie zdejmował stany magazynowe.

 

5. Etykieta do Paczkomatów jest dołączona do standardowej instalacji Sello. Powinna być w module Wydruki, jeśli jej nie ma, można ją pobrać z forum, dział wydruki do pobrania. Wydruk etykiety musi być powiązany z dostawą "Paczkomaty" InPostu w Administracja > słowniki > Sposoby wysyłki - wtedy z poziomu paczek będzie on dostępny po zaznaczeniu do drukowania paczek z dostawą "Paczkomaty".

 

7. Szczegółowej instrukcji krok po kroku nie ma (jest w trakcie tworzenia). Dostępna jest pomoc kontekstowa w każdym oknie programu (klawisz F1), oraz bezpłatne szkolenie na akademii InsERT http://akademia.insert.com.pl/search/100000000711/skuteczna_sprzedaz_w_serwisach_aukcyjnych_czyli_jak_wdrozyc_i_korzystac_z_sello

Link to postu

też już wszystko jasne :)

 

kolejne pytanie:

 

jak sprawić żeby na wystawionym dokumencie sprzedaży pojawiała się przedpłata a nie płatność gotówką skoro pieniądze przyszły na konto przez payu i sello to zarejestrował ? I czy da się sprawić aby na paragonie imiennym pojawiał się również koszt wysyłki? najlepiej doliczony do ceny przedmiotu. Bo teraz wystawia mi paragon imienny na cenę towaru i pisze że zapłacono gotówką cenę towaru i nigdzie nie ma nic wspomniane o koszcie wysyłki mimo że przelew przyszedł większy.

 

Mam nadzieję że wyraziłem się w miare jasno :)

Link to postu

W administracja > parametry systemu sprzedaży. Zmieniając pole typ dokumentu końcowego można określić formę płatności na dokumencie, pamiętać należy aby ten typ potem znów ustawić na domyślny. Jest to trochę nieintuicyjne, dlatego w wersji kolejnej wprowadzimy bardziej przyjazną konfigurację, dodatkowo bez ograniczeń na typ płatności w stosunku do płatności ustawionych w Sello.

 

Koszt wysyłki może być doliczany do dokumentu jako usługa jednorazowa lub konkretna usługa z systemu sprzedaży - to również konfiguruje się w tym oknie.

Link to postu

a czy da się w jakiś sposób ustawić aby vat wysyłki ustawiał się automatycznie taki sam jak vat wysyłanego przedmiotu?

 

i czy anulowane transakcje kiedyś "znikną" ze spisu transakcji jak te które zakończyły się pomyslnie czy już zawsze będą tam figurować jako anulowane?

 

 

i nadal nie rozumiem jak ustawić płatność inną niż gotówka, ponieważ mam ustawione jak na screenie przedpłata: zapłacono przelewem a nadal na dokumentach pojawia się zapłacone gotówką

5aa37f7f38c07_Beztytuu.png.919a57e90713c177897876a601d774ac.png

Link to postu

a czy da się w jakiś sposób ustawić aby vat wysyłki ustawiał się automatycznie taki sam jak vat wysyłanego przedmiotu?

 

Raczej nie - możesz wybrać usługę z kartoteki, ale będzie miała konkretną stawkę VAT.  Jednak nie bardzo wiem, co miałoby Ci to dać - usługa transportowa jest zawsze na standardowym VACie (23%), jeśli chcesz płacić niższą stawkę to musisz doliczyć koszt tej usługi do ceny towaru, a nie wyszczególniać jako oddzielną pozycję na dokumencie.

Link to postu
i czy anulowane transakcje kiedyś "znikną" ze spisu transakcji jak te które zakończyły się pomyslnie czy już zawsze będą tam figurować jako anulowane?

Zawsze będą. Sello tworzy kartotekę transakcji. Można je usunąć po czasie kiedy znikną z Allegro - wtedy już pobrane nie będą. Ale nie rozumiem czemu to przeszkadza?

 

Czy po zmianie ustawień wykonany był restart Sello?

 

Link to postu

 

Raczej nie - możesz wybrać usługę z kartoteki, ale będzie miała konkretną stawkę VAT.  Jednak nie bardzo wiem, co miałoby Ci to dać - usługa transportowa jest zawsze na standardowym VACie (23%), jeśli chcesz płacić niższą stawkę to musisz doliczyć koszt tej usługi do ceny towaru, a nie wyszczególniać jako oddzielną pozycję na dokumencie.

 

myślałem że stawka vat jest zawsza taka jak stawka danego towaru bez względu na sposób zapisu. A da się w takim razie sprawić żeby doliczał mi automatycznie koszt przesyłki do ceny przedmiotu ?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

super. Nie wpadłem na to że jeśli odznacze koszt transportu w osobnej pozycji to doliczy mi go do ceny towaru, brawo ! :)

 

Mam jeszcze pytanie związane z tworzeniem paczek. Miałem sytuacje kiedy towar sprzedawany na allegro pakowany mogl byc po 2 sztuki do jednej paczki. Ale Sello pozwala wybrać opcję albo każda sztuka do osobnej albo wszystkie razem . Przy wysyłce kurierem to nie ma wiekszego znaczenia ale przy paczkomacie robi juz róznice ile papczek utworzy

Link to postu

Coś mnie ta opcja nie lubi. Teraz nawet jak odznaczam "dodaj jako osobna pozycje" to mi dodaje osobna pozycję nawet po restarcie Sello.

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy jest możliwość grupowego wydruku dokumentów końcowych już utworzonych ale nie wydrukowanych wcześniej ? I tak samo : czy można grupowo wydrukować informacje które drukują się po wcisnieciu skrótu ctrl+p na jednej transakcji dla wielu jednoczesnie ?

Link to postu

Dziękuję bardzo

 

mam teraz problem z konfiguracją ftp na innym serwerze niz do tej pory.

 

wpisując w przeglądarce :

ftp://ftp.egarden24.pl/zdjeciaopisu/'>ftp://ftp.egarden24.pl/zdjeciaopisu/

 

trafiam do folderu ze zdjęciem

ale za chiny nie mogę skonfigurować tego w Sello. Ciągle mi wywala błąd jak na zdjęciu. Probowałem

ftp://ftp.egarden24.pl/zdjeciaopisu/

tak :

ftp://egarden24.pl/zdjeciaopisu/

i tak:

ftp.egarden24.pl/zdjeciaopisu/

 

w żadnym wypadku nie chce się połaczyć. Hasło na pewno podaje dobre bo tym samym loguje się w przeglądarce i wchodzi.

 

co może być powodem ?

 

 

EDIT:

oczywiście wpisywałem bez http:// na początku, forum samo mi to dodało

screen.png.bccc993a9a870a5e7b90d2456029cc3a.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...