Skocz do zawartości

Ile trwa konwersja bazy danych z 1.75 SP2 do 1.75 SP2 HF1 ? :)

Polecane posty

Witam serdecznie :)

 

Czy może ktoś z Was robił aktualizację systemu Insert z 1.75 SP2 do 1.75 SP2 HF1 ?

 

Jestem zainteresowany informacją - ile czasu trwała u Was konwersja jednego podmiotu z 1.75 SP2 do 1.75 SP2 HF1 ?

 

Pytam się, ponieważ przymierzam się do aktualizacji - do najnowszej wersji - i chcę wiedzieć czy muszę się przygotować na dłuższą "posiadówę" (mam do konwersji 160 baz)

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez Marek Łysiak
Link to postu

Lamerskie pytanie 😉 -> na 5 letnim pc-cie będzie inaczej niż na wielordzeniowej wieloprocesorowej platformie serwerowej.

To tak jakby spytać - jadę jutro do Warszawy - ile zajmie mi to czasu? Ile Wam zajęło? ( skąd- jakim środkiem lokomocji itd) . Jak Masz potrzebę aktualizacji - i tak musisz to zrobić, najpierw poczekaj aż aktualizację inni sprawdzą na sobie - czy czegoś tradycyjnie nie zepsuje.

Link to postu
W dniu 24.05.2023 o 14:03, Marek Łysiak napisał:

Jestem zainteresowany informacją - ile czasu trwała u Was konwersja jednego podmiotu z 1.75 SP2 do 1.75 SP2 HF1 ?

W przypadku podmiotów biur rachunkowych można przyjąć, że czas pełnej konwersji (konwersja do 1.75 SP2 HF1 jest pełna) przy małej różnicy między wersjami jest stały, wynika głównie z kopii bezpieczeństwa przed konwersją, przygotowania do konwersji i zakończenia konwersji, małą zmienną jest właściwa konwersja bazy danych, więc czas ten będzie bardzo zbliżony do czasu poprzedniej aktualizacji, a ten można odczytać z logów.

 

W dniu 24.05.2023 o 14:03, Marek Łysiak napisał:

Pytam się, ponieważ przymierzam się do aktualizacji - do najnowszej wersji - i chcę wiedzieć czy muszę się przygotować na dłuższą "posiadówę" (mam do konwersji 160 baz)

Czas konwersji z połączeniem kopii pod serwer (konwersja wykonywana z programu Rewizor GT) na ponad 10 letnim komputerze (serwisowy do klonowania dysków, testowania dysków, itp) to około 50s:

Cytat

Aktualizacja podmiotu: Demo_Re_1_75_SP2 z wersji: 1.7520 do wersji: 1.7521.21.5679 dnia: 2023-05-25 18:23:36
Zapisywanie informacji o początku konwersji
Modyfikacja wartości wersji struktury bazy z 1.7520 na 1.7521
Wartość wersji została zmodyfikowana
Zapisywanie informacji o konwersji...Zakończono
Czas: Zapisywanie informacji o konwersji 00:00:00 
Aktualizacja podmiotu została zakończona dnia: 2023-05-25 18:24:24

Dla 160 podmiotów daje to 8000s / 133min, czyli nieco ponad 2h... Jeśli wykorzystalibyśmy konwersję wielowątkową to szacunkowy czas spada nam do 133min / 8 = 17min... Przy konwersji bez podłączania kopii pod serwer, na aktualnym sprzęcie dla biura rachunkowego można nie zdążyć wypić kawy ;)

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...