Skocz do zawartości

Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Arkadiusz Cieśla,

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Czy istnieje możliwość aby księgując fakturę zakupu system nadawał numer pod którym ten dokument jest zapisany w rejestrze zakupu.

W tej chwili po symbolu RZ - nadaje się numer dokumentu, a chciałabym aby nadawał się numer systemowy. W ten sposób byłaby osoba numeracja w rejestrze zakupu i osobna w księgach (dekret RKZ)

 

Wkejam prt sc

 

image.png.0afa49d4b65a840443c76d46d48ede90.png

Link to postu

Nie chcę powielać numeracji.

 

Chcę aby system nadawał fakturze zakupu dwa numery:

1) jeden z poziomu rejestru zakupu

2) drugi z poziomu księgi ( RKZ )

 

Takie rozwiązanie jest przykładowo w systemach ENOVA i Hansa. Osobny numer jest nadawany w rejestrze zakupu i np jest to 2023/05/0001, a drugi numer to numer dekretu - w przypadku Rewizora to RKZ - który nadaje się po zaksięgowaniu dokumentu

 

Wkleiłam prt sc po to żeby pokazać że przy znaku RZ - pojawia się dopisek RZ - nr dokumentu i system do przepisuje i zastanowilo mnie czy jest możliwośc aby za tym RZ - szła numeracja ustawiona przez użytkownika.

 

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...

Myślę, że funkcjonalność polegająca na wskazaniu numeru pozycji w rejestrze VAT powinna być wprowadzona pilnie. Chociaż w formie wskazania numeru aktualnie podświetlonej pozycji na liście, by łatwo znaleźć fakturę. W moim biurze nadaje się numery dokumentów odpowiadające pozycji w rejestrze VAT, bo nie zawsze są one księgowane (choćby w ryczałcie). Samo nadawanie numerów obecnie musi odbywać się niejako w ciemno albo na podstawie podglądu wydruku ewidencji, co jest skrajnie niekomfortowe.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...